Neşet Ertaş, opera sahnesinde anılacak

27 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
360 defa okundu.
Neşet Ertaş, opera sahnesinde anılacak

Neşet Ertaş’ın türküleri 25 Eylül’de Cacabey Meydanı’nda kurulacak opera sahnesinde yankılanacak.

Neşet Ertaş, opera sahnesinde anılacakHalk ozanlığının önemli temsilcisi Neşet Ertaş’ın türküleri, ölümünün ikinci yıldönümünde Cacabey Meydanı’nda opera sahnesinde yankılanacak.

Kendi dizelerinde dile getirdiği ‘yalan dünya’ya 25 Eylül 2012’de veda eden Türk Halk Müziği’nin efsane ismi Bozkırın Tezenesi Neşet Ertaş, Mersin Devlet Opera ve Balesi tarafından 25 Eylül 2014 tarihinde ölüm yıldönümünde Cacabey Meydanı’nda verilecek Senfonik Neşet Ertaş Türküleri Konseri’nde yad edilecek.

Küçük yaşlardan itibaren, kendisi de bir halk ozanı olan babası Muharrem Ertaş’ın yanında yetişen, maddi ve manevi nice güçlüklerle dolu 50 yıllık sanat yaşamı boyunca Orta Anadolu bozkırlarının bin yıllık hüznünü sazı ve türküleriyle dinleyicilere aktaran Neşet Ertaş’ın yad edileceği ve Mersin Devlet Opera ve Balesi’nin orkestra düzenlemesini Serdar Yalçın’ın yaptığı, Senfonik Neşet Ertaş Türküleri Konseri’nin 25 Eylül 2014 tarihinde saat 19.30’da Cacabey Meydanı’nda başlayacak.

Mersin Devlet Opera ve Balesi’nin 130 kişilik ekibiyle, ölümsüz halk ozanı Neşet Ertaş’ın türkülerini opera sahnesine taşıyacağı “Senfonik Neşet Ertaş Türküleri Konseri’ne tüm Kırşehir halkının şimdiden davetli olduğu bildirildi.

Hatırlanacağı üzere Mersin Devlet Opera ve Balesi, “Senfonik Neşet Ertaş Türküleri Konseri’nde daha önce de değişik şehirlerde sanatseverlere buluşmuş ve büyük beğeni toplamıştı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN