NEŞET ERTAŞ KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ DEVAM EDİYOR

29 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
260 defa okundu.
NEŞET ERTAŞ KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ DEVAM EDİYOR

 

 

28-09-2016-neset-ertas-kultur-merkezi-inceleme-5Kırşehir’e Vizyon Katacak Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi İnşaatı Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Kırşehir’e vizyon katacak, büyük usta Neşet Ertaş’ın adını yaşatmak için yapılan Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Kırşehir’in yetiştirdiği büyük usta Neşet Ertaş’ın adını da yaşatacak olan Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi modern tasarımı ile Kırşehir’e yakışır bir nitelikte tasarlandı. Kültür Merkezi; 250 ve 1000 kişilik çok amaçlı salonları, sergi alanları, arkeoloji müzesi, dernek odaları, kurs odaları ve yönetim biriminin olduğu 44 kişilik toplantı salonu da ve 60 kişilik de konferans salonu mevcut olacak. 250 kişilik salonda küçük organizasyonlar için kullanılacak. Aynı zaman da nikah salonu da kullanılacak. 6000 m² oturum alanı ve 18000 m²’lik bir inşaat alanı ile Kırşehir halkına hizmet verecek.

BAŞKAN BAHÇECİ; İLİMİZİN KÜLTÜR SANAT HAYATINA ÇOK ÖNEMLİ BİR KATKI SAĞLAYACAK

Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi inşaatımız hızla devam ediyor, bittiğinde ilimizin Kültür Sanat hayatına çok önemli katkılar sağlayacak diye kaydeden Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci; “Sosyal ve kültürel faaliyetlerin gerçekleştirileceği, Kırşehir’e yakışır bir kültür merkezi yakın bir zamanda tamamlanacak. Sergi salonları, dernek ve kurs odaları ve modern mimari ile Kültür Merkezimiz Anadolu’nun ikinci büyük kültür merkezi olacak. Kültür Merkezimizde 44 kişilik toplantı salonu da ve 60 kişilik de konferans salonu mevcut olacak. 200 kişilik salonumuzda küçük organizasyonlar için kullanılacak. Aynı zaman da nikah salonu olarak da kullanılabilecek. Yabancı konuklarla yapılacak toplantılarda onlara çeviri yapılacak odalarda olacak. Kültür Merkezimiz de Neşet Ertaş’ın bir köşesi olacak. Kültür merkezimiz Kırşehir’de yapılan prestij olarak en büyük kamu binası. Kırşehir Kültür ve Sanat’ın şehridir amacımız bütün kültürel ve sanatsal faaliyetleri burada toparlamak. Kültür merkezimizin alt katı 3000 metre kare. Burada da halk oyunları ekiplerinin çalışma yapacağı yerler olacak. İki tane tiyatro salonumuz var. Burası yediden yetmişe herkesin günlük kullanabileceği sanatsal ve kültürel faaliyetlerini icra edeceği bir yer olacak. Kültür Merkezimiz bittiğinde Kırşehir’in Kültür ve sanat hayatı çok farklı bir kademe atlayacak. Projemizin inşaatında son aşamaya gelindi, kendini gösterir hale gelmiştir. Program çerçevesinde çalışmalar hızla devam etmektedir. Projemizi yakında tamamlayarak bütün vatandaşlarımızın kültürel ve sosyal etkinliklerle buluşmasını sağlayacağız. Vatandaşlarımız yaptığımız Kültür Merkezimizle her alandaki kültürel aktivitelere doyacak. Güzel etkinlikler için muhteşem salonlar da yıllarca insanımıza hizmet edecek bu eser Kırşehir’e çok yakışacak. Yaptığımız hizmetler ile Kırşehir büyüyüp gelişiyor, değişiyor ve güzelleşiyor. Kültür Merkezimiz de hizmet vermeye başladığında Kırşehir’i tam bir kültür şehri yapacağız” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN