NEDEN  CUMHHURİYET HALK PARTİSİ 

8 Haziran 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2346 defa okundu.
NEDEN  CUMHHURİYET HALK PARTİSİ 

NEDEN  CUMHHURİYET HALK PARTİSİ  OY VERMELİYİZ

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine sayılı günler kala Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Neden CHP ye Cumhurbaşkanı adayı sayın Muharrem İnceye oy verilmesi gerektiğini kamu oyu ile paylaştı Hacı Tanrıbuyurdu  görüşlerini düşüncelerini neden CHP ve Muharrem İnceye oy istediğini alt alta sıraladı.

ESNAF ZİYARETİ

Bugün artık tüm çıplaklığı ile görülmektedir ki, Türkiye’nin çalışan ve üreten kesimleri üretimden hak ettikleri payı alamıyorlar. Ülkemiz nitelikli büyüme potansiyelini ger- çekleştiremiyor. Türkiye, üretimde ve bölüşümde uygar dünyanın gerisinde kalıyor. Milyonlarca işçimiz düşük asgari ücretle çalışmak zorunda bırakılıyor. Esnafımız, vergi ve kredi borçlarını ödeyemiyor. Sattığı malın yerine yenisini koyamıyor. 16 Çiftçilerimiz, yüksek girdi maliyetlerini karşılayamıyor. İthalat nedeniyle eziliyor. Düşük ürün fiyatları yüzünden tarlasını terk ediyor.

SANAYİ VE ORGANİZE SANAYİ ZİYARETLERİ

KOBİ’ler borç ve vergi yükü altında eziliyor. Yüksek maliyetler nedeniyle zarar edip üretimden çekiliyor. Sanayiciler, istikrarsız dış politika yüzünden pazar kaybediyor. Küresel rekabet avantajını yitiriyor. Ülkemizin genç kuşakları, niteliksiz eğitim sisteminden zarar görüyor. Paralı eğitimden ve kötü sınav sisteminden muzdarip oluyor. Dünya sıralamasında hızla geriliyor.

ÜNİVERSİTE VE LİSE GENÇLİK ZİYARETLERİ

İktidarın dogmatik ve tutarsız eğitim anlayışı, insan kaynakları- nın verimsiz bir biçimde kullanılmasına ve teknolojik yatırımların heba edilmesine neden olmuştur. AKP, eğitim kaynaklarını beceriksizce ve savurganca yönetmektedir. Niteliksiz uzmanların elinde tasarlanan eğitim sistemi, nitelikli iş gücünün oluş- masına olanak sağlamadığı gibi, büyük bir işsizler ordusunun ortaya çıkmasına da yol açmaktadır. Bugün dünyada, bilim ve teknoloji büyük bir hızla gelişmekte, ülkelerin refahı ve bireylerin yaşam standartları buna bağlı olarak yeniden şekillenmektedir. Dünyaya entegre olabilmek, nitelikli ve becerikli iş gücünün yetiştirilmesi ve istihdam edilmesi ile mümkündür. AKP’nin eğitim sistemiyle Türkiye’nin dünyanın gelişmiş ekonomileri arasına girmesi hayaldir. Bu eğitim modeli, Türkiye’yi içine girdiği orta gelir tuzağından çı- karmak bir yana, gerilemesine neden olacaktır. Türkiye’nin dünyadaki teknolojik değişimi takip edebilmesi ve bazı alanlarda öncü olabilmesi için yetkin, beceri düzeyi yüksek ve sorgulayan gençler yetiştirmesi gerekmektedir. Oysa AKP, iktidarını muhafaza etmek için itaatkar, ve koşulsuz biat eden bir gençliğe ihtiyaç duymaktadır. AKP’nin eğitim sistemi, dünya ile rekabete, bilgi ekonomisine ve Endüstri 4.0’ın gereklerine yanıt vermemektedir.

OKUL ZİYARETLERİ 3600 GÖSTERGENİN VERİLMESİ

İyi bir eğitim sistemi için çağın gerektirdiği nitelikte öğretmenlerin yetiştirilmesi ve iyi koşullarda istihdam edilmesi gerekmektedir. Bugün Türkiye’de atanmamış on binlerce öğretmen kadro beklemekte, öğretmenler uzmanlık alanlarında çalışamamaktadır. Gelecekten umudunu kesen öğretmenler, düşük gelirli başka işlerde çalışmaya zorlanmaktadır. Bir yandan öğretmenlik mesleğinin düşen itibarı, diğer yandan da görece azalan 25 maaşlar yüzünden meslekte ciddi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Buna özellikle yönetim kademelerinde gözlemlenen partizanca atamalar eklendiğinde, eğitim politikalarının liyakate göre şekillenmediği görülmektedir.

FABRİKA VE AVM ZİYARETLERİ ASGARİ ÜÇRET POLİTİKASI

Bugün, milyonlarca insanımız borç yükü, işsizlik ve hayat pahalılığı ile karşı karşıyadır. Ekonomik adaletsizlik ve eşitsizlikler her geçen gün derinleşmekte, toplumun en zengin % 5’lik kesimi, en yoksul % 5’lik kesimin gelirinin 24 katını elde etmektedir. Yaklaşık 16 milyon insanımız yoksuldur ve bu sayı yıllardır azaltılamamaktadır. 6 milyon insanımız işsizdir veya iş bulacağına dair umudunu yitirmiştir. Neredeyse her beş gencimizden biri iş bulamamaktadır. Yaklaşık 9,5 milyon kişi güvencesiz, kayıt dışı çalışmaktadır. Asgari ücret, neredeyse açlık sınırının bile altındadır. Milyonlar düşük asgari ücretle çalışmaya mahkum edilirken, Türkiye’de ortalama ücret seviyesi, asgari ücrete oldukça yakın seyretmektedir. Esnaf ve çiftçinin kazancı, giderlerini karşılayamamakta, ekonomiye duyulan güven erimektedi

KÖY ZİYARETLERİNDE HAYVANCILIĞI TEŞVİK ÜRETİMİN TEK ELDEN YAPILMASI HAYVAN İLAÇLARININ DEVLET TARAFINDAN KARŞILANMASI TARIM ARAZİLERİNİN EKİLEBİLİR YAPILMASI MAZOT FİATININ ÜÇ BİN SEVİYEDE SABİTLENMESİ TARIMDA VE HAYVANCILIKDA İTHALATININ DURDURULMASI ÇİVTÇİ VE ZİRAATCİ KÖYLÜYE HER TÜRLÜ DEVLET DESTEĞİNİN KARŞILIKSIZ VERİLMESİ.

 

 

 

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On