Necmettin Erkan’ın, genel müdürlüğü onaylandı

4 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1029 defa okundu.
Necmettin Erkan’ın, genel müdürlüğü onaylandı

Kırşehirli hemşerimiz Necmettin Erkan, Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürlüğü’ne resmen asaleten atandı.

Necmettin Erkan’ın, genel müdürlüğü onaylandıGümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürlüğü görevine daha önce vekâleten ataması yapılan Necmettin Erkan, dün itibariyle resmi olarak asaleten atandı.  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdür Yardımcılığı görevi sırasında başarılı hizmetlerin altına imza atan Erkan’ın, Genel Müdürlük görevine asaleten atandığına dair kararname onanırken; atama Kırşehir’de mutluluk yarattı.

Daha önce Milli Prodüktivite Merkezi (MPM) Genel Sekreterliği görevini de yürüten Erkan, MPM’nin Verimlilik Genel Müdürlüğü’ne dönüştürülmesinin ardından Başbakanlık Özel Kalem Müdürlüğü’nde görev yapmaya başlamıştı. Erkan, Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdür Yardımcılığı ve ardından Genel Müdürlüğe atanarak, hemşerilerinin gururu olmaya devam ediyor.

-ERKAN KİMDİR?-

1977 Kırşehir doğumludur. Öğrenim hayatı Kırıkkale’de geçmiştir. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde lisansını tamamlamıştır. Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat bölümünde ve Süleyman Demirel Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslar Arası Ticaret bölümünde yüksek lisanslarını tamamlamıştır.

1998 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Belka A.Ş.’de işe başlamış, burada Satınalma ve Personel Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. 2005 yılında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde Başkan Danışmanı olarak görev yapmıştır. 2008 yılında İnsan Kaynakları Daire Başkanı olarak göreve başladığı Milli Prodüktivite Merkezinde Genel Sekreter Yardımcılığı ve Genel Sekreterlik görevlerini yürütmüştür. Daha sonra Başbakanlık makamına görevlendirilen Necmettin Erkan, 2013 yılında Esnaf ve Sanatkar Genel Müdürlüğüne Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmasına müteakip vekaleten Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.

2010 yılı 68. Dönem T.C. Genel Kurmay Başkanlığı Milli Güvenlik Akademisine Sivil Müdavim olarak katılmış ve bu eğitimi üstün başarıyla tamamlamıştır. Dışişleri Bakanlığı Protokol Kuralları Eğitimi, Kamu Kalite Derneği-Kamuda İnsan Kaynakları Verimliliği Semineri, KalDer Öz Değerlendirme Eğitimi, Kamusal Eğitim Derneği-Kamu İhale Mevzuatı, 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile Uygulamalı Taşınır Mal Yönetmeliği Eğitimi, İç Kontrol Sistemi Oluşturulması Eğitim Programı aldığı eğitimlerden bazılarıdır.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN