Necati Şentürk,benim birinci ve öncelikli hedefim eğitim

15 Ekim 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
412 defa okundu.

DSC_6184Vali Şentürk çıkan son kararname ile Kırşehir’e tayinim çıktı ve bugün göreve başladım.

Allah utandırmasın dedi.

Şentürk göreve başladığım ilk gün neden toplantı  yaptığını şöyle dile getirdi.

Ben kamu yöneticisi olarak bu ülkede mesleğimin iktidarına 2 yıl çıkmış insanım.

Artık bizim makamlara yapışıp kalmak, makamın esiri olmak gibi hiçbir düşüncemiz olmadı, budan sonrada olmayacak.

Biliriz ki bu görevler gelip geçici,kimseye baki kalmaz biliyoruz ki bu güne kadar Kırşehir’e kaç tane vali gelip geçti ama hiç biri baki kalmadı.

Vefat edenlere rahmet ve hizmet edenlere teşekkür ediyoruz.

Burda demek istediğim makamlar gelip geçici her zaman baki olan Allah’tır onun verdiği güçle hizmet ederiz.

Bunu da şunun için söylüyorum Allah’a kulluk ederiz biz hiçbir zaman kula kulluk etmedik etmeyiz de.

Halkımızı utandıracak bir şey yapmayacağız .

Allah’ın kulları kardeştir,hiç kimseyi iteleyip ötelemeyiz aksine insanları kardeş olmayı o şekilde yaşatmayı göstermeliyiz.

Çok şükür ki Kırşehir’imizde bu var ve inşallah bizde bunu böyle bir şekilde bu havayı,bu ortamı devam ettireceğiz.

Şentürk vatana düşman olanların düşmanıyım ta ki nefes verinceye kadar biz bu ülkeyi parçalatmayız kimsenin veziri yapmayız kimse bu devleti bölmek gibi bir hayale kapılmasın.

İstanbul’da Sultan Ahmet meydanındayken bazı cenazelere katılırdık bir gün bir dörtlük yazmıştım demiştim ki Sultan Ahmet meydanında musalla taşıyım,dirilerin ortamında meftarların sırdaşıyım gezerim nerde ne olmuş nerde bir garip can ölmüş kim ağlamış kimler gülmüş yetimlerin gözyaşı

evet burda da inşallah yetimlerin gözyaşı olacağız yetimlerin gözyaşını silen olacağız.

Gariplerin kardeşi olacağız ben Erzincan’lıyım ve dadaşım biz gariplerinde kardeşi ve yoldaşı,kimsesizlerin sırdaşı olacağız.

Bu yük bir kişinin sırtına yüklenmiyecektir bu yükü hepimiz taşıyıp paylaşacağız öyle bir kişinin sırtına yükleyip  kenara çekilmeyeceğiz.

Kadına uygulanan şiddete,şiddetle karşıyım ve Allah nasip ederse ona da mani olacağız ben bir ilke adamıyım ve bir insan ilkeleri ile yaşar.

Demokratik katılımdan yanayım sadece yönetmek değil yönetişinden yanayım bu nedenle sivil toplum örgütleri ile sık sık bir araya geleceğim.

Halkımıza bütün kamu görevlileri olarak kapımız ve gönlümüz açık olacak bir tek gözyaşı döküldüğünü görmek istemiyorum hiç bir vatandaşımızın garibin gelip ağladığını görmek istemiyorum.

Hiçbir kamu görevlisinin de vatandaşımızı mağdur etmesini istemiyorum onun içindir ki halka hizmeti hakka hizmet  eder gibi hizmet etmeliyiz.

Halkımız bizim veli nimetimizdir halktan aldığımız vergiler olmasa bizler maaşımızı nasıl alırız onun içindir ki halkımıza en iyi hizmeti vermeliyiz.

Biz yüce halka ve millete hizmet için varız biz dünyaya hüküm kuran yüce devletlerin varisleriyiz biz aslımız asla inkar etmeyiz biz o mübarek toplumların şehitlerin torunlarıyız evlatlarıyız.

Necati Şentürk benim birinci önceliğim her zaman eğitimdir inanırım ki eğitim bir milletin en büyük varlık ve toplum sorunudur eğer bir millet eğitimde ileri seviyede değilse ilim ve teknoloji üretemiyorsa ve teknoloji kullanmıyorsa ve dünya teknolojisinin gerisinde kalıyorsa gün gelir tarih sahnesinde silinir onun için eğitime daha çok önem vermeliyiz.

Allah devletimize milletimize zarar vermesin çünkü milletsiz devlet olmaz,bayraksız hürriyet olmaz! işte Filistin örneği en güzel örnektir.

İkinci önceliğim sağlık ne diyor Şeyh Edebali insanı yaşat ki devlet yaşasın onun için insanların sağlığına çok önem vermeliyiz.

Sadece bedensel sağlığına olmayıp ruhsal sağlığına da önem vereceğiz çünkü onlar bizim geleceğimiz onlar bizim istikbalimizdir.

Dünya teknolojisini kullanabilen teknoloji üretenle vatansever ve bayrak sevgisini benimsemiş bir nesil yetiştirebilirsek gelecek inşallah bizim olacaktır.

Kırşehir denilince akla ilk kültür geliyor önce Ahi Evran-ı Veli, Cacabey bunlardan daha büyük Aşıkpaşa geliyor bu şehir bir kültür merkezi.

Bu yüzden kültür şehri Kırşehir’in gelişmesine daha çok önem vereceğiz ve gelişmesine özen göstereceğiz.

Kültürüne sahip çıkmayanlar bir süre sonra devletlerinde kaybeder onun içindir ki kültür birikimimize önem vereceğiz kültürel kimliğimi muhafaza edeceğiz.

Kültürel zenginliklerimizi de daha da zenginleştireceğiz milli kültürümüze sahip çıkıp dünya kültürünü takip etmeliyiz.

Tıpkı bir Mevlana ve Yunus Emre gibi kültür verir hale geliriz benim bir son sözüm var Allah Devletimizi, Milletimizi,Bayrağımızı ve Ezanımıza kıyamete kadar var ve hükümdar etsin diye sözlerine son verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN