Necati Şentürk Mucur’da İncelemelerde Bulundu

13 Haziran 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
400 defa okundu.
Necati Şentürk Mucur’da İncelemelerde Bulundu

MUCUR İNCELEME (2)

Vali Necati Şentürk, ilk olarak, hayırsever Uğur Selçuk tarafından annesi Hacı Emine Selçuk adına yaptıracağı Camiinin Temel Atma Programına katıldı.

Şentürk’ün Mucur ilçesindeki inceleme programına Garnizon Komutanı J. Alb. Murat Bulut, Mucur Kaymakamı Arif Yalçın, Mucur Belediye Başkanı Ali Şahin ile ilçe protokolü ve vatandaşlar dahilinde gerçekleşti.

Camii Temel Atma Töreninde konuşan Vali Necati Şentürk, camilerin ibadet etmenin yanında ilim ve bilim merkezi olarak da kullanıldığını da dile getirdi.

Temeli atılan Hacı Emine Selçuk Camiinin Mucur Belediyesi’nce Türkiye Diyanet Vakfına tahsis edilen alana yapılacağını ifade eden Vali Necati Şentürk; “Hayırsever işadamı Uğur Selçuk tarafından merhume annesi adına yaptırılan 550 kapasiteli camii modern Selçuklu mimari tarzında inşa edilecek. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Daha sonra, Mucur Yer Altı Şehrinde incelemelerde bulunan Vali Necati Şentürk, İl Kültür ve Turizm Vekili Yıldız Eraslan’dan bilgiler aldı.

Yer Altı Şehrinin, Mucur ilçesi için önemli bir yer olduğunu belirten Şentürk, tarihi ve kültürel varlıklar açısından son derece zengin olan Kırşehir’de turizmin gelişmesi için çalıştıklarını anlattı.

Vali Şentürk’ün Mucur ilçesine yaptığı ziyaret, İl Özel İdaresi’nden sağlanan kaynaklarla Mucur Yeraltı Şehrinde yapılan çevre düzenleme çalışmasını incelemesi ile sona erdi.

            Camiler İbadetin Yanında İlim Ve Bilim Merkezidir

Mucur İlçesinde incelemelerde bulunan ve hayırsever Uğur Selçuk tarafından annesi için yaptırılacak olan caminin temel atma töreninde konuşan Kırşehir Valisi Necati Şentürk, “550 kişilik cami Selçuklu mimarisinde yapılacak.Hayırsever iş adamı Uğur Selçuk tarafından merhume annesi adına yaptırılan 550 kapasiteli cami modern ve Selçuklu mimari tarzında inşaa edilecektir. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum ” ifadelerini kullandı.
Temeli atılan Hacı Emine Selçuk Camii’nin Mucur Belediyesi’nce Türkiye Diyanet Vakfına tahsis edilen alana yapılacağı belirtildi. Şentürk’e ilçe gezi programında Garnizon Komutanı J. Alb. Murat Bulut, Mucur Kaymakamı Arif Yalçın, Mucur Belediye Başkanı Ali Şahin ve ilçe protokolü eşlik etti.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN