Necati Şentürk İl Genel Meclisi Toplantısına katıldı

20 Ekim 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
419 defa okundu.

DSC_6198Necati Şentürk, İl Özel İdaresi’nde düzenlenen İl Genel Meclisi Toplantı’sına katıldı.

Necati Şentürk’ü İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan, İl Genel Meclis Başkanı Şuayip Soysal ve meclis üyeleri karşıladı.

Necati Şentürk, İl Genel Meclisi toplantısına katılarak Kırşehir’in menfaatleri doğrultusunda karar vermek memnuniyet verici dedi.

Necati Şentürk, toplantıda yaptığı konuşmada, “Taşra teşkilatı olan İl Özel İdarelerinin, en büyük karar organı İl Genel Meclisi’dir.

İl Özel İdaresi’nin ilimizde çok güzel işlere imza attığını görmekteyiz.

İl Genel Meclisi, sahip olduğu bütçe doğrultusunda aldıkları yatırım kararları ile köylere hizmet götürmeye devam etmektedir.

İl Genel Meclisimiz, seçildiği günden bugüne kadar gerek köylerimize hizmet götürülmesi noktasında gerek eğitim, sağlık, tarım gibi alanlarda ilimiz ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda kurumlarımıza büyük destek vermektedir” şeklinde konuştu

Toplantının açılış konuşmasını yapan Necati Şentürk İl Özel İdaresi’nin en büyük karar organı olan İl Genel Meclisi’nin seçildiği günden bugüne kadar gerek köylerimize hizmet götürülmesi noktasında gerek eğitim, sağlık, tarım gibi alanlarda ilimiz ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında kurumlarımıza büyük destek verdiğini söyledi.

Konuşması sırasında İl Özel İdaresi’nin yaptığı yatırımlara da değinen Necati Şentürk  “Başarıyı yakalamak kadar devam ettirmek de önemlidir.

İl Özel İdaremiz, önceden olduğu gibi şimdi de milletimizin ve Kırşehir’in menfaatleri doğrultusunda üzerine düşeni fazlasıyla yapacaktır.

Öncelikli hedefimiz, eğitimdir.

Eğitimin olmadığı yerde hiçbir şey olmaz. İnanıyorum ki birlikte çok güzel hizmetler yapacağız.

Önemli olan kaynaklarımızı yerinde ve tasarruflu bir şekilde kullanmaktır.

Daha sonra bir konuşma yapan il özel idare genel  sekreteri Bektaş Aydoğan  sözlerine şöyle devam etti.

İl Özel İdaremizin 2013 bütçesi 17 milyon TL, 2014 yılı bütçesi 22 milyon TL’dir.

2015 yılı bütçesinin ise 26,5 milyon TL olması beklenmektedir.

İlimiz genelinde 1178 km asfalt, 942 km stabilize yolumuz bulunmaktadır.

Kaynaklarımız ölçüsünde yollarımızı asfaltlamaya yine devam edeceğiz.

Ayrıca köylerimize yapılan kanalizasyon sistemleriyle birlikte mutlaka arıtma sistemlerini de kurmalıyız. Yoksa doğayı korumak yerine kirletmiş oluruz.

Yatırımlarda köylü  vatandaşlarımızın da katkısının olması yapılan hizmetlerin daha çok sahiplenilmesini sağlayacaktır.” dedi.

İl idaresi olarak ekonomik ömrü geçmiş doldurulmuş araçların mutlaka  elden çıkarılması gerekmektedir.bu araçlar iş kaybı zamanın israfa neden olmaktadır.

Asfalt işi 1178 km asfalt 942 km stbilize yolumuz var  bu devirde bu asırda olması gereken bir durum bu ama buda kaynak meselesi  sadece asfalt yolumuz 1178 km 495 km bakım yaptık bu itabarla önümüzdeki yıllarda bütün yollarımızı asfalt yapacağız.buaralarda soğuk iklim olduğu için her 3 yılda   asfalt yollarının arkadaşlar köylere  kanalizasyon yapıyoruz.

Arıtma sistemi kuruyoruz köyün çayına deresine gönderiyoruz doğayı kirletiyoruz  nekadar kötükü o hijyenik ortamı mahvediyor.

Bu durumları çok tehlikeli buluyorum mutlaka kanalizasyonları yaparken  arıtma tesisini birlikte yapmalıyız.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN