Mutfaklar Yangın Yeri

19 Nisan 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
237 defa okundu.
Mutfaklar Yangın Yeri

Kırşehir’de kapalı pazar yerindeki esnaflar satışlardan memnun değil.

Korona virüs sebebiyle vatandaşlar evlerine kapanınca semt pazarlarında satışlar yüzde 50 azaldı. Esnaf işlerin yarı yarıya düştüğünü kaydederek, normal günlerdeki satışları özlediğini söyledi.

Ramazan ayının gelmesiyle Pazar yerinde yaşanan hareketlilik hem vatandaşı hem de pazarcı esnafının isteğini karşılamıyor. Fiyatların yüksek olduğunu gören vatandaşlar ürün almadan Pazar yerinden ayrılıyor. Pazarın nabzını ölçmek  mikrofon uzattığımız esnaflara, satışları sorunca  deyim yerinde ise bir dokunduk  bin ah işittik

Esnaflar pandemi sürecinde vatandaşların eskisi kadar pazara rağbet göstermediğini görünen kalabalığın satışları arttırmadığını söyleyerek dert yandı.

Vatandaşların ürün alamadığını söyleyen pazar yeri esnaflarından Ahmet Güneş: “insanlar gelip fiyatlara bakıp gidiyor. Ramazan ayı nedeniyle hareketlilik  var ama alış veriş yapan yok. Fiyatları yüksek gören vatandaşlar Pazar gelip gidiyor. Durum böyle olunca pazar yerlerine peşgeh çekiyorlar. Vatandaşın alım gücü de zaten hastalık çıktığından beri zayıf. Buraya gelmeye gerçekten değmiyor, mecburiyetten geliyoruz mazot yakmaya değmiyor. Durumumuz kötü. Müşteri alışveriş yapacak  diye bekliyoruz” Dedi

Vatandaşın artık alım gücünün bittiğini söyleyen esnaf Şahin Akgül: fiyatlar yüksek olduğu için müşteriler gelmiyor. Alım gücü yok. Alım gücü olan vatandaş da parasını yemiyor bekletiyor. Önümüzü göremez olduk artık. Satışlar rezalet.” Dedi

“Millet dışarı çıkmaya korkuyor, haklılar da”
Alışveriş için semt pazarına gelen vatandaşlardan İsmail Kırgın ise tereddüt ederek alışverişe çıktığını vurgulayarak, “Ben her pazara geliyorum Ramazan ayından dolayı baya yoğunluk var ama kimse bir şey alamıyor çünkü fiyatlar çok yüksek bir bağ marul olmuş 5 lira domates 8 lira olmuş. Vatandaş nasıl alacak zaten kıt kanaat geçiniyoruz. Pandemi desen belimizi kırdı bir yere gidip gelemiyoruz. Burada fiyatların yüksek olması da pandemiyle alakalı inşallah bir an önce bu salgından kurtuluruz. Devletimiz bu yönden çok güzel tedbirler alıyor. Bizlerde millet olarak tedbirlere riayet edersek eski günlerimize gri döneriz diye düşünüyorum.” diye konuştu.

Ramazan Ayı Tedbirleri

Ramazan ayı öncesinde/süresince alışveriş yoğunluğunun artabileceği göz önünde bulundurularak başta market ve pazar yerleri olmak üzere kalabalıkların oluşabileceği alanlarda fiziki mesafe koşullarının korunmasına yönelik her türlü tedbir alınacaktır.

        Bu kapsamda, İlimiz Kuşdilli Mahallesinde bulunan Pazaryeri haftanın Pazartesi ve Salı günlerinde, Aşıkpaşa Mahallesinde bulunan Pazaryeri ise Cuma günlerinde açık bulundurulacak, bu pazaryerlerine aynı anda kabul edilebilecek müşteri (kişi) sayısı 300 olarak uygulanmaya devam edilecektir.

Ayrıca semt pazarlarında daha önceki kararlarda belirlenen kuralları/alınan tedbirleri takip etmekle sorumlu pazaryeri yöneticileri ile zabıta/kolluk birimleriyle denetimlerin eksiksiz yapılmasına devam edilecektir.

9. Ramazan ayını fırsat bilerek fahiş fiyat uygulaması yapan firma/işletmelere yönelik denetimler arttırılacak ve aykırı durumlarla karşılaşılması halinde gerekli adli/idari işlemler ivedilikle yapılacaktır.

Haber Cemre Bayram

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On