MUSTAFA KOÇ ARAMIZDAN AYRILDI

22 Ocak 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
389 defa okundu.
MUSTAFA KOÇ ARAMIZDAN AYRILDI

mustafa-koc-devletimiz-kararliligiyla-terorun-sona-3017134_7262_oKoç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç’un spor yaparken kalp krizi geçirdiği önce Beykoz Devlet Hastanesi’ne kaldırıdığı ardından Amerikan hastanesine nakledilen Mustafa Koç’un yaşamını yitirdiği belirtildi.Biz de 40 Arena Gazetesi olarak Mustafa Vehbi Koç’a Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

MUSTAFA VEHBİ KOÇ KİMDİR?

1960 İstanbul doğumlu olan Mustafa Vehbi Koç, Mustafa V. Koç, Koç Ailesi’nin 3. Kuşak üyesi ve işadamıdır ve 4 Nisan 2003′ten beridir Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. İsviçre’de Lyceum Alpinum Zuoz (1980) ve ABD’de George Washington University (1984) mezunudur.

Mustafa Koç, çalışma hayatına 1984’te Tofaş’ta Müşavir olarak başladı. Ram Dış Ticaret’te Satış Müdürlüğü ve Satış Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunduktan sonra 1992 sensinde Koç Holding’e geçerek sırasıyla Başkan Yardımcılığı, Başkan, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerini yürütmüştür.

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği Yüksek İstişare Kurulu Onursal Başkanı ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Üyesi’dir. Genç Başkanlar Organizasyonu üyesi olup, JP Morgan Uluslararası Konseyi’nde, Rolls-Royce Uluslararası Danışma Kurullarına ve Council on Foreign Affairs Uluslararası Konseyi’nde yer almaktadır. Bilderberg Toplantılarının Yürütme Kurulu Üyesi’dir. 2005 yılında İtalya Hükümeti’nin Cavaliere D’Industria nişanı ile ödüllendirilmiştir.

Mustafa V. Koç, ekonomik ve sosyal kalkınmaya büyük önem veren ve bu alanda World Monuments Fund ve Carnegie Vakfı ile BNP Paribas gibi saygın kuruluşlarca ödüllendirilen Koç Ailesi’nin sosyal ve kültürel yaşama katkılarını hayata geçiren Vehbi Koç Vakfı’nın Yönetim Kurulu ve Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın Mütevelli Heyeti Üyesi’dir.

Mustafa Koç’un sosyal alandaki hobileri golf, binicilik, havacılık ve Scuba’dır. İngilizce ve Almanca bilmektedir. Evli ve iki kız çocuk babası olan Mustafa Koç Fenerbahçe Spor Kulübü kongre üyesidir. İstanbul Golf Kulübü’nün de başkanlığını yapmaktadır.

Türkiye’de Golf’un yaygınlaşmasında büyük katkısı vardır. Capital Dergisi tarafından gerçekleştirilen ve Türkiye ‘de en çok bağış yaparak bağış kültürüne katkıda bulunan iş insanlarının belirlendiği “Gönlü Zenginler” araştırması sonucunda hazırlanan listede gönlü en zengin iş adamı olarak ilk sırada yer almıştır.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN