MÜSLÜMAN AKILLI OL

24 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
603 defa okundu.
MÜSLÜMAN AKILLI OL
MINOLTA DIGITAL CAMERA

MINOLTA DIGITAL CAMERA

Dünya öyle bir hale gelmiş ki! Herkes birilerinin maşası olmuş. Közü yakalamak tutmak işi de nedense Müslümanlara verilmiş. Şimdi terör örgütlerini saysak;  bir dünya örgüt çıkar karşımıza. Güya hepsi de İslâm adına mücadele veriyor. Öldürdükleri insanlar kim Müslüman. Pekiyi Müslümanın Müslümana; kanı haram değil mi? Elbette ki! Haram.  Bunu derken gidin başka dine mensup insanları da öldürün demiyorum. İslamiyet’te yargısız infaz, yok. İslâmiyet’in özünde bu yokken; birileri İslâm adına ahkâm kesiyor. Kessinler bakalım. Aslında o ahkâm kesenlere de sözüm yok ki! Benim sözüm onların peşinden giden insanlara. Benim liderimden başka bilen yok. Benim şeyhim en iyisini bilir.

Bırakın bunları ya! Her kim olursa olsun. İlmin ışığında karar verin ilimsiz dünya yok. Dünya dönüyorsa bir ilmin sonucudur. Olayları hem uhrevi hem de bilim yönünden ele alın. Birde insaniyet namına bakın. İnsanları teröre sürüklemek; insanları yalan vaatlerle kandırmak.

Pekiyi bu olayların aslı ne nereye varılmak isteniyor; söyleyeyim mi? Kendi rahat hayatlarını sağlamak için Müslüman ülkelerin doğal kaynaklarına el koymak. Sonra da Yahudilere vaad edilmiş topraklar diye; adı geçen Anadolu’nun da içinde bulunduğu yerlerde hüküm sürmektir amaç.

Tarihte bazı geçen olaylar vardır. Mesela Arapların içine Vahabi’lik mezhebi sokmak gibi. Ya da Arabistanlı Lawrence’nin Arap dünyasını Osmanlıya düşman etmesi. Bizim atalarımızın yemen çöllerinden dönerken Filistinlilerin atalarımızın boğazını keserek midesinde altın araması gibi. Ano Yemendir.  Gülü çemendir. Giden gelmiyor.  Acep nedendir. Burası Muş’tur. Yolu yokuştur. Giden gelmiyor.  Acep ne iştir.  Bizim atalarımız bu türküyü boşuna yakmamışlar. Dünyanın en başarılı senaristleri. Hristiyanlar ve Yahudiler. Ve öyle senaryolar yazıyorlar ki! Figüran olamayacak olacak kadar,  Müslümanım diyen insanlara başrol oynatıyorlar. Sonuçta;  Müslümanlar birbirine düşman yapılıyor.  Aradaki parsayı toplayan Hristiyan ve Yahudiler.

Geçen hafta Kırşehir’den bir haber aldım ve çok üzüldüm. Samimi olmadığım ama uzaktan tanıdığım bir aile. Çocukları İşid’e katılmış. Bu genç;  maalesef bir üniversite öğrencisi, aile çocuklarının öldüğü haberini alıyor. Cenaze yok ortada sadece bir resim gelmiş. (5/MÂİDE-32: İşte bu yüzdendir ki İsrailoğullarına (Tevrat’ta) şöyle bildirmiştik: “Kim bir canı, başka bir cana ya da yeryüzünde fesat çıkarmasına karşılık olmaksızın öldürürse, bütün insanları öldürmüş gibi olur. Kim de bir adamın hayatını kurtarırsa sanki bütün insanların hayatını kurtarmış olur.” And olsun ki; onlara, peygamberlerimiz apaçık delillerle geldiler. Sonra, onlardan birçoğu, bu ayet ve mucizeler geldikten sonra, yine de yeryüzünde fesat çıkarmaya ve azgınlık etmeye devam ettiler.)

Suçsuz bir insanın canına kıymak İslamiyet’te böyledir. Kimse ben İslam adına adam öldürme hakkım var demesin. Yüce ALLAH’ımız bu hakkı ancak adalete verir. O adalet ki! Haklıyı haksızı ayırt eden gerçek adalettir.

 

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On