MÜSİAD BAŞKANI HASAN ERASLAN,KIRŞEHİR’E ZIRHLI BİRLİK İSTİYORUZ

9 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
204 defa okundu.
MÜSİAD BAŞKANI HASAN ERASLAN,KIRŞEHİR’E ZIRHLI BİRLİK İSTİYORUZ

 

 

musiad-baskani-hasan-eraslan-7839167_x_oMüsiad Başkanı Hasan Eraslan; ‘’Darbe Girişimi sonrası hükümetin aldığı karara göre Zırhlı Birliklerin Ankara dışına taşınması kararı bizi de heyecanlandırdı. Demokrasi sınavında destan yazan Kırşehir’e bu birliğin getirilmesini istiyoruz.’’ dedi

 

Eraslan yapmış oldugu açıklamada; ‘’15 Temmuz Darbe Kalkışması sonrası bizzat Başbakan Binali Yıldırım tarafından Etimesgut ve Mamak’ta bulunan Zırhlı Birliklerin Ankara dışında Polatlı tarafına doğru kaydırılması konuşuldu.

Bu karar ile birlikte yıllardır bir askeri birliğin Kırşehir’de konuşlanmasının özlemini taşıyan Kırşehirliler sosyal medya üzerinden “askeri birliğin Haymana’ya gelmesini istiyoruz.” şeklinde paylaşımlarda bulundukları gözleniyor.

Gerekli ekonomik atılımını yapamamış ve devletin yatırım programına girememiş ilimiz için milat olabilecek bir karar alınması noktasında hepimiz gereken çalışmayı yapmalıyız.

Bizim önümüzü açacak Zırhlı Birlikler için bugünden tezi yok bir il konseyi oluşturmalıyız.

Yöneticilerimizden, siyasilerimize, STÖ’lerden, esnaflarımıza kadar herkesin bu konuda çaba sarfetmesi, hükümet kapısını aşındırmamız lazım.

AK Parti’ye her seçimde yüksek oranda oy vermiş, darbe kalkışması esnasında, gerek ilimizde gerekse Ankara’da demokrasi adına destanlar yazmış Kırşehirliler’ın bu girişiminin cevapsız kalmayacağını umut ediyoruz.

Bu askeri birliğin Kırşehir’e kazandırılması demek, Kırşehir’in kaderinin yeniden çizilemesi anlamını taşıyor.

Ekonomi ve nüfus anlamında doyuma ulaşan Polatlı’dan çok Kırşehir’in ihtiyacı vardır.’’ İfadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN