“MÜLAKAT DEMEK, KUL HAKKI DEMEK”

3 Mart 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
527 defa okundu.
 “MÜLAKAT DEMEK, KUL HAKKI DEMEK”

Türkiye Kamu-Sen Kırşehir İl Temsilcisi Bilal Türk;  “İdareciler Siyaseten Atandılar. Kötü Not Alanlar Alo Dedirttirdi, Notları Değişti. Mülakat Tamamen Kaldırılsın” Dedi ve “Mülakat”ın “Torpilin Kılıfı” Olduğunu Söyledi.

 “MÜLAKAT DEMEK, KUL HAKKI DEMEK”

Türkiye Kamu-Sen Kırşehir İl Temsilcisi Bilal Türk;Şube başkanları, ilçe temsilcileri, İl Temsilcileri ve şube yöneticileri Kırşehir basın ile kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

“Mülakata hayır” diyen Türkiye Kamu-Sen Kırşehir İl Temsilciliği, “Okul idaresinde bulunan, kişilerin siyaseten atanarak haksızlık yapıldığını” söyledi.

Mevcut haliyle Performans değerlendirmesini, Türkiye Kamu- Sen olarak reddettiklerini söyleyen Türkiye Kamu-Sen Kırşehir İl Temsilcisi Bilal Türk;

“MEMUR ALIMLARIN DA MÜLAKAT KALDIRILMALI”

“  Memur alımların da tamamen mülakatın kaldırılmasını istiyoruz. Mülakat demek, kul hakkı demek. Performans değerlendirmesini, (memurlar açısından), Türkiye Kamu Sen olarak reddediyoruz. Performans değerlendirmesi, objektif değerlendirmeler ile olur. Belgeye, bilgiye dayanan bir değerlendirme. Yoksa sübjektif bir değerlendirmeyle olan değerlendirmeleri kabul etmiyoruz. Bunun için alımlarda kesinlikle sınav olsun. Liyakat, ehliyet, adalet olsun. Aynı zaman da mutlaka denetleme ve araştırma yaparak insanların memuriyete atanmaları olsun. Terör örgütleri ile bağı var mı yok mu, (Güvenlik soruşturmaları açısından) bunlar yapılsın. Biz sadece sınavı kabul ediyoruz. Mülakata hayır diyoruz. Devlet alımlarında bunların gözetilmesini arzu ediyoruz”

“ÖĞRETMENE İKİLİ İLİŞKİLERDEN DOLAYI İYİ NOT VERİLDİ”

“ALO DEDİRTTİRDİ, NOTUNU DEĞİŞTİRTTİ”

“Geçen yıl ilimizde de performans değerlendirmesi yapıldı. Bu sene 12 vilayette Pilot uygulama yapıldı. Bu uygulama da devam ediyor. Bunun 81 ile yayılacağı söyleniyor. Okul idaresinde bulunan arkadaşlarımız, maalesef, siyaseten atandılar. Bir kısmını tenzih ediyorum ama öğretmene ikili ilişkilerden dolayı iyi not verildi. Bir kısmına hissi davranıldı notu düştü. Bir kısmı suya sabuna dokunmayın dedi herkese iyi not verdi. Kötü not alan arkadaşlar, maalesef siyasetçileri bulup “Alo dedirttirdi, notunu değiştirtti”. İlimizde olmadı ama diğer illerde oldu. Yargıya gidildi. Yargıda Objektif bir değerlendirme olmadığından tekrar iptal etti. Bu bakımdan biz performans değerlendirmesi denilen değerlendirmeyi kabul etmiyoruz. Türkiye Kamu sen olarak reddediyoruz”

Afrin’de şehit düşen Mehmetçiklere de rahmet dileyen Türk;

“Türkiye’de ve Dünya da yaşayan Türk Milletinin birlik beraberlik içerisinde olması, ülkemiz de ki yaşanan beka sorununu giderir diye düşünüyoruz. Güneyimiz ’de Suriye sınırımız da Türk Silahlı Kuvvetlerinin düzenlemiş olduğu “Terör Devleti kurulmasın”, Türkiye’mizin beka sorununun giderilmesi için de orada canıyla kanıyla mücadele eden Türk Silahlı Kuvvetlerimize başarılar diliyoruz. Orada şehit olanlara Allah’tan rahmet,  gazilerimize de, Acil şifalar diliyoruz” dedi.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On