MUHTARLARLA TOPLANTI YAPTI İŞ ADAMLARIYLA BİR ARAYA GELDİ.

9 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
375 defa okundu.
MUHTARLARLA TOPLANTI YAPTI İŞ ADAMLARIYLA BİR ARAYA GELDİ.

Vali, Necati Şentürk, Mucur’da;

MUHTARLARLA TOPLANTI YAPTI İŞ ADAMLARIYLA BİR ARAYA GELDİ.

Edinilen Bilgilere Göre Muhtarlarla Yapılan Bu Toplantıda Yıllardır Ciddi Susuzluk Çekilen  Irmak Bucağındaki 5 Köyün (Karakuyu,Yörücek,Küçükkavak,Devepınarı.Kızılağıl,Yörücek) İçme Suyu Sıkıntısının da Muhtarlarca Gündem Getirildiği de Öğrenildi.

Mucur Halk Eğitim Merkezi Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali, Necati Şentürk’ün yanı sıra İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Ekemen, Mucur Kaymakamı Kaya Çelik, Mucur Belediye Başkanı Ali Şahin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Demir, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kenan Şahin, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Necmettin Şeker, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Vasfi Seyhan, ilçe yöneticileri ve muhtarlar katıldı.

   5 KÖYÜN CİDDİ İÇME SUYU SIKINTISI DA MUHTARLARCA GÜNDEM GETİRİLDİ

Edinilen bilgilere göre muhtarlarla yapılan bu toplantıda yıllardır ciddi susuzluk çekilen  ırmak bucağındaki 5 gurup köyün  (Karakuyu,Yörücek,Küçükkavak,Devepınarı.Kızılağıl,Yörücek) içme suyu sıkıntısının da muhtarlarca gündem getirildiği de öğrenildi.

Bilindiği gibi milletvekili Mikail Arslan’ın da ciddiyetle takip edip bölgede sondaj çalışmaları başlattırarak çözüm üretmeye çalıştığı bu 5 köy deki susuzluk uzun dönemdir köylülerin ciddi yakınmasıydı.

Bu köyler sondaj suyuyla değil 15 km kadar uzaklıkta ki Derindere’den drenajla sağlanan kısmi su ile besleniyordu. Drenaj suyunun yetersiz olması, yeni drenajlardan da verim alınamaması nedeniyle susuzluk yaşayan bu köyler için toplantıda söz alan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan ilk defa bir açıklama yaparak “ bu 5 gurup köy için sondaj yapacağız” dediği öğrenildi.

Vali Şentürk;

“MUHTARLAR ,VATANDAŞLA DEVLET ARASINDA KÖPRÜ”

Muhtarların vatandaşla devlet arasında köprü vazifesi gördüğünü belirten Vali, Necati Şentürk, “Bugünkü toplantıda, muhtarlara teker teker söz hakkı vererek sorunlarını dinleyip çözümler üretmeye gayret edeceğiz. Muhtarlarımız köy ve mahallelerindeki sorunları ve muhtaç vatandaşlarımızı bize bildirsinler. Yine yaşanan asayiş sorunları varsa bunları da burada değerlendirelim. Köylümüzün kalkınmasına ve gelir düzeyinin arttırılmasına yönelik fikirleri de burada görüşelim.” dedi.

İlçede yürütülen yatırımları da değerlendiren Vali, Necati Şentürk; “İlçemizde önemli bir hizmet olan doğalgazın açılışını yakın zaman önce gerçekleştirdik. Artık evlerimizde doğalgaz kullanılmaya başlandı. Eğitim ve sağlık konularında da önemli gelişmeler yaşanıyor. Yeni okul binaları yapılırken Huzurevi hizmete sunuldu. Üniversite öğrencilerimiz için yeni yurtlar yapıldı ve faaliyetine devam ediyor. İnşallah kısa sürede yeni kaymakamlık ve adliye binasının yapımını da gerçekleştirileceğiz. TOKİ konutları için yer tahsisi yapılıyor. Ayrıca yeni bir hastane yapımı için proje çalışmaları sürüyor. Bunlar Mucur’umuzun aldığı önemli yatırımlar. İlçemizde ve köylerinde içme suyu sorunlarının neredeyse tamamı çözüldü. İl Özel İdaremiz ve Köylere Hizmet Götürme Birliği ile köylerimize güzel hizmetler götürülmektedir. Yamula Barajının aktif hale gelmesi ile birlikte nüfusun büyük çoğunluğunun geçimini tarım ve hayvancılıktan sağlayan ilçemizde, sulanabilir tarım arazisi de artacaktır. Yapılan bu yatırımlarla amacımız ilçemizi daha güzel, daha yaşanabilir hale getirmektir.” dedi.

İlçe Kaymakamı Kaya Çelik’in de ilçe hakkında genel bilgiler verdiği brifing ile devam eden toplantı, Şentürk’ün muhtarların sorun ve taleplerini dinlemesi ile sona erdi.

VALİ ŞENTÜRK, MUCUR’DA İŞ ADAMLARI İLE DE BERABER

Vali Necati Şentürk, Mucur İlçesine Yapmış Olduğu Ziyarette İşletmeleri de Gezerek İş Adamları İle de Bir Araya Geldi.

Mucur ilçesi programına ilk olarak Mucur Belediyesini ziyaret ile başlayan Vali Necati Şentürk, Belediye Başkanı Ali Şahin’den ilçedeki yatırımlar ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Belediye ziyaretinden sonra Çağlayanlar Besi-Un-Yem tesislerini ziyaret eden Vali Necati Şentürk, işletme sahibi Esat Çağlayan’la görüştü.

Ardından Bademler Su ve Mermer Fabrikasına geçen Vali Şentürk, Ali Rıza Badem’den işletme hakkında bilgiler aldı. Vali Necati Şentürk, son olarak Leblebiciler Halı ve Mobilya mağazasında incelemelerde bulunarak işletme sahibi İbrahim Leblebici’den satışa sunulan ürünler hakkında bilgiler aldı.

Vali Necati Şentürk, ziyaretler sırasında yapılan sohbette, Mucur’da bulunan büyük işletmelerin ilçeye büyük ölçüde istihdam sağladığını söyledi.

İlçelere yaptıkları ziyaretlerde iş adamlarıyla sık sık bir araya gelerek değerlendirmelerde bulunduklarını belirten Vali Necati Şentürk, “Bugünkü ziyaretlerimizde ilimiz ekonomisine önemli katkı sağlayan işletmeleri gezerek iş adamlarının sorunlarını ele alacağız. Devletimiz iş adamlarımıza gereken desteği vermektedir. Bizler de sürekli onlarla bir araya gelerek değerlendirmelerde bulunuyoruz. İlçemizde yer alan işletme sahiplerine ülkemiz ve ilimiz ekonomisine yaptığı katkılardan ve sağladıkları istihdamdan dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Vali Şentürk, ilçedeki programına İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Ekemen, Mucur Kaymakamı Kaya Çelik, Mucur Belediye Başkanı Ali Şahin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Demir, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kenan Şahin, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Necmettin Şeker ve ilçe yöneticileri eşlik etti.

Valilik Basın Büro

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On