MUHSİN YAZICIOĞLU DAVASI İÇİN YOLLARA DÜŞTÜ

16 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
293 defa okundu.
MUHSİN YAZICIOĞLU DAVASI İÇİN YOLLARA DÜŞTÜ

20160514AW747836_03Muhsin Yazıcıoğlu davası için yollara düşen Mudanya BBP Merkez İlçe Başkanı Mahmut Kemal Dilbirliği, adalet için yürüdüğünü söyledi.
10 günlük yürüyüşün ardından Mudanya’dan Kırşehir’e gelen Dilbirliği, Kırşehir Alperen Ocakları Ercan Zengin ve BBP Teşkilatı tarafından karşılandı. Hayatını merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun yaşadığı kaza sürecinin aydınlatılması davasına adadığını ifade eden Dilbirliği, “Kaza ve yaşanılan süreç, örtbas edilmeye çalışılıyor. Mülkün temeli olan adalet, mutlaka tecelli etmeli” dedi.
Temiz devlet arayışı için yollarda olduğunu anlatan Dilbirliği, “Zaman zaman bir istismar davası olarak kullanılan Muhsin Yazıcıoğlu davası, şeffaf ve adil bir devlet anlayışı ile istismar malzemesi olmaktan kurtulacaktır” diye konuştu.
Yürüyüşü sadece Muhsin Yazıcıoğlu’nun davasına adamadığını belirten Dilbirliği, “Yazıcıoğlu’nun davasının üzerinden yedi yıl geçmesine rağmen kirli eller hala bu davaların üzerinde kirli ellerin bu davaların üzerinden kalkması için, Mudanya’dan çıktım ve kazanın meydana geldiği Keş Dağına kadar gideceğim. Bu yürüyüş sadece Muhsin Yazıcıoğlunu değil, Uğur Mumcu’yu, Adnan Kahveciyi, Eşref Bitlis Paşa’yı da Aselsan’da meydana gelen şüpheli ölümleri de ilgilendirir” ifadelerini kullandı.
Geceleri yolculuk yapmayan Dilbirliği, 1 Haziran’da Keş Dağı’nda olmayı planladığını ve kazanın olduğu yere Türk bayrağını dikeceğini söyledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN