Muharrem İnce Adeta Hayatı Durdurdu, Kırşehir Meydana Kilitlendi

30 Mayıs 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1854 defa okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ilimizdeki bütün Kırşehirlileri Miting alanına kilitlendi.

Muharrem İnce Adeta Hayatı Durdurdu, Kırşehir Meydana Kitlendi

Cumhuriyet Halk Partisi Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cacabey Meydanında gerçekleşecek Miting Öncesi adeta kentte hayatı durdurdu. Kırşehirliler İnce için saatler Öncesinden hazırlıklara başlayıp, Meydanı Türk Bayrakları ile donattı. Adeta Kırmızı Beyaz’ın renklerine bürünen Miting alanı Türk Bayrakları ve Parti Bayrakları ile alan dolup taştı. Geçtiğimiz Günlerde ilimize gelen İyi Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener’in ilimiz de yapmış olduğu Mitinginde Dev İftar Çadırının yan tarafı kapalıyken Muharrem İnce’nin Mitinginde sahneyi gösteren bir bölünün açıldığı gözlendi. CHP İl Başkanı Hacı Tanrıbuyurdu’nun yapmış olduğu görüşmeler sonrası İftar Çadırının bir bölümünün açılmasına karar verildi. Meral Akşener’in Mitingi Öncesinde Boş Olan Meydana Akşener’in Miting yeri ve saati belli olduğunda İftar çadırı ile kapatmaları ise bazı İyi Partili vatandaşlar tarafından bizi yok saymaya çalışıyorlar, şeklinde tepkilerini dile getirdiler.

İlimize gelerek Coşkulu bir kalabalık ile karşılaşan ve sevgi seline uğrayıp “Başkan İnce” şeklinde sloganlar atılan Mitingde Konuşma yapan İnce, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“NE DİYORDU BÜYÜK USTA, YAZIMI KIŞA ÇEVİRDİN, BİZ KIŞLARI YAZA ÇEVİRECEĞİZ”

“Ne Diyordu Neşet Ertaş, Cahaldım Dünyanın Rengine Kandım diyordu. Benim hemşerimde Cahaldım Fetö’nün sarığına kandım diyor. Ne Diyordu Yine Büyük Usta, Yazımı Kışa çevirdin, biz kışları yaza çevireceğiz. Karanlığı aydınlığa çevireceğiz, hep birlikte” diyerek Büyük Usta Neşet Ertaş’ın sözleri ile Kırşehirlilere seslendi.

“AYNI MAAŞI ALDIKTA, SEN NASIL ZENGİN OLDUN?”

Çocuklar gelecektir. Eğitim En İyi Kırşehir’e yakışıyor. Çünkü 12. Yüzyılda, Cacabey Medresesinde Astronomi okutuluyordu. Şimdi Diyorum ki Erdoğan’a Kuantum, Neo Teknoloji, Robotların Koordinatörlüğü diyorum. O bana diyor ki Otomobil yapacağız. Bende diyorum ki sen Otomobilin Kaportasını yapmaya talipsin, ben Otomobilin beynini yapmaya talibim. Meydana çıkıp diyorlar ki Dindar ve Kindar Nesil Yetiştireceğiz. Ne kadar yanlış. Çocuklarınızı Dindar yetiştirmenizden hiç rahatsız olmam. Ondan hiçbir sıkıntı yok. Tercih sizin. Ama çocuklarınızı asla Kindar yetiştirmeyin”

“GARİBAN HALKIN ADAMI HOŞ GELDİN” DİYE YAZMIŞLAR

“Hani bana diyorlar ya Gariban Cumhurbaşkanı, 16 yıldır milletvekiliyim. Hatta senden 5 ay önce seçildim. Kıdemim senden fazla. Aynı maaşı aldık da sen nasıl zengin oldun. Aslında ben gariban falan değilim. Dünyanın en zengin adamıyım. Ben insanları Türk, Kürt diye ayırmam. Ben İnsanları Alevi, Sünni diye, kadın erkek diye, ayırmam, benim gönlüm zengin”

MUHARREM İNCE’DEN İLİMİZDE ERDOĞAN’A FETÖ YANITI

CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Kırşehir mitinginde, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Fethullah Gülen’in 2000 yılında ABD’de görüştüklerini, Erdoğan’a en yakın olan isimlerden Nasuhi Güngör’ün kitabında yer alan detaylarla açıkladı. Daha önce AKP lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Partiyi kurmadan önce Fethullah Gülen’le görüştü” diyen ve Erdoğan cephesi tarafından yalanlanan Muharrem İnce, Kırşehir mitinginde tarihi bir detayı açıkladı. İnce, TRT eski Haber Dairesi Başkanı Nasuhi Güngör’ün kaleme aldığı “Yenilikçi Hareket” isimli kitapta yer alan; 2000 yılında Erdoğan ile Fethullah Gülen’in görüştüğünün detaylarının olduğu bölümü açıkladı. Neşet Ertaş’ın ünlü türküsüne gönderme yaparak konuşmasını sürdüren İnce, “Ne diyordu büyük usta ‘Gönül dağı. Ben de diyorum ki Gönül dağının yanına ‘Gönül bağı’ kurmaya geldim” diyerek sözlerine şöyle devam etti; “Ben gülmek için yandaş medyayı seyrediyorum. ‘Muharrem İnce 4 yıllık fakülteyi 8 dönemde bitirmiş’ diyor. İleri derecede geri zekâlı böyle olur işte. 4 yıllık fakülte 8 dönemde bitirilir zaten.

“KİTABIN 89. SAYFASINDAN OKUYORUM”

İnce, Erdoğan’ın ‘Gülen’le görüştüğümü ispatlamazsan namertsin’ restine Nasuhi Güngör’ün Erdoğan hakkında yazdığı kitapla’ yanıt verdi.  Dün Erdoğan vatandaşa ‘Ustalık diploması verin’ diyor. Bir, diploma vatandaştan istenmez üniversiteden istenir, önce üniversiteye git. İkinci, eğer büyük ustalık dönemini ona verirseniz dolar 10 lira haberiniz olsun. Ustalık, çıraklık dönemi oldu. Şimdi emeklilik dönemi. Onu emeklilik dönemine gönderin. Şimdi ne diyor, Muharrem İnce dedi ki sen partiyi kurmadan önce Fethullah Gülen ile görüştün mü? Pensilvanya ile yani kimi kastettiğimiz belli. “Görüşen namerttir” dedi. “İspat etmezsen namertsin” dedi demi bana? Güzel, güzel buraya kadar güzel. Ben de dedim ki ona “Senin kimin ile gittiğini biliyorum. Ve o kişi beni aradı. Beraber gittik dedi. Adını açıklamıyorum, ona zarar verme gücü var elinde. 24 Haziran’dan sonra ayrıntıyı açıklayacağım” dedim.

ELİNDEKİ KİTABI GÖSTERDİ

Yetmez! Şimdi elimde bir kitap var. Erdoğan’ın resmi, Yenilikçi Hareket. Nasuhi Güngör. Erdoğan’ın yakın arkadaşı. Bu arkadaşı 17-25 Aralık’tan sonra TRT Haber Dairesi Başkanı yaptı. Yani buna güveniyor, bu dostu. Aldı TRT Haber Dairesi başkanı yaptı. Bu şahsiyet bir kitap yazmış. Kitabın 89’uncu sayfasını okuyorum. Erdoğan sen de dinle ama kumandayı sakın duvara atma! “Erdoğan 2000 yılı Mayıs ayında ABD’ye yaptığı gezide uzun süre orada yaşayan Fethullah Gülen ile de bir araya geldi. Erdoğan Gülen görüşmesi muhtevasından çok uzun yıllardır birbirine hayli mesafeli olan iki farklı ekolün bir araya gelmesi açısından hayli dikkat çekiciydi.”

“EN SONUNDA DİYECEĞİM Kİ DARPHANE’Yİ SANA BAĞLAYALIMDA SICAK SICAK YE BARİ TAZE ÇIKSIN”

Yani 2000 yılının Mayıs ayında Erdoğan’ın Fethullah Gülen ile görüştüğünü yakın dostu TRT Haber Dairesi Başkanı yaptığı kişi bu kitabı yazmış. Şimdi bana 100 bin liralık dava açmış. Yani gözü doymaz, hep sürekli para istiyor. En sonunda diyeceğim ki Darphane’yi sana bağlayalım da sıcak sıcak ye bari, taze çıksın. Muharrem İnce ‘ye 100 bin liralık dava açıyorsun da bu arkadaşını tekzib ettin mi sen? Bu kitap ortada. Gazetecinin biri Erdoğan’akitap okuyor musunuz” dedi. “Hayır dedi kitap özeti okuyorum” dedi. Herhalde arkadaşları bu kısmı çıkarmış, özetini öyle vermişler ona. Buna ne diyeceksin? Arkadaşın senin görüştüğünü söylüyor ona sesini çıkarmıyorsun da bana neden dava açıyorsun? Mermilerin hepsini bir kere de kullanmam. Biraz acı çeksin. Sırayla. Eğer bu 25 günde ‘İnce hastalığa’ tutulursa şaşırmam. Merkez Bankası’nda yanlış olur, Muharrem İnce de olmaz. Bir şey söylüyorsam, mutlaka vardır. İşkembe-i kübradan atmam. Altını doldururum, belgesini alırım öyle konuşurum”

VİDEOLARI İZLETTİ

İnce daha sonra Erdoğan’ın siyasi hayatı boyunca yaptığı ‘çelişkili’ açıklamalarının bulunduğu videoları izletti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sürekli kendisiyle kavga etmek istediğini ileri süren İnce, şöyle devam etti:

“Erdoğan benimle kavga etmek istiyor. Onun oyununa gelmeyeceğim, cevabını vereceğim ama projelerimi anlatacağım. 60 milyon turist diyorum, tarıma dayalı sanayi diyorum, çiftçiye mazot 3 lira, asgari ücret 2 bin 200 lira olacak diyorum. Öğretmenlere, polislere, hemşirelere, din görevlilerine 3600’ü (3600 ek gösterge) vereceğiz diyorum. Üniversite öğrencileri, 19 Mayıs ve 29 Ekim’de 500’er lira karşılıksız burs alacaksınız.” Dedi.

Alandakiler “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz”, “Başkan İnce” şeklinde sloganlar attı.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN