MUCUR’A YAPILACAK YENİ HASTANE NASIL GENİŞLİYOR?

7 Haziran 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
7790 defa okundu.
MUCUR’A YAPILACAK YENİ HASTANE NASIL GENİŞLİYOR?

Tam teşkilatlı Mucur Devlet Hastanesini yeterli görmeyip eski pancar bölge şefliğinin yerine yenisinin yapılması çalışmaları devam ediyor. Yıllarca yetişmiş onlarca ağacın kesilerek yok edilmesi içimizi acıtmaktadır. Bir tarafa hastane yerinin yetersiz olduğu söylenmektedir.

         Sağlık Meslek Lisesinin yanından yukarıda ki evlere  giden parke döşeli yolu bile iptal edilmesi, bu yolun kapatılması hangi akla hizmet etmektedir. Hastane yerinin derin bir şekilde kazılması ,çıkan toprağın ve kayanın tepeler oluşturması dikkat çekmektedir.

         Mucur’da adet haline geldi. Daha önce Askerlik Şubesinin yanında ki Halkın kullandığı parkın bir müteahhide verilmesi, çocuk oyun bahçesinin ve onlarca yetişmiş ağaçların kesilmesi,parkın yanından geçen kanalın bile inşaata dahil edilmesi, yanından geçen yoldan 2 metreden fazla yerin müteahhide verilmesi ve yolun daraltılmasını gördük.

         Mucur Hastanesini daha önceleri poliklinik haline getirenler, doktor sıkıntısı çektirenler,hastanede resim çekti diye bir gazeteciyi şikayet edenler halkın sıkıntılarına çare bulmak için çaba göstermelidirler.

         Pancar Bölge Şefliğinin yerine yeni hastane yapıldıktan sonra eski hastane ne olacak? Bahaneleri ve projeleri hazır. Dört dörtlük halk eğitim binasını boşaltıp atıl durumda bırakanlar, buranın bayanlar için kültür merkezi olacağını belirtmektedirler. Hala bir kıpırdanmanın olmadığını görüyoruz.

         Lafla peynir gemisinin yürümeyeceğini biliyoruz. O bina boşaltılalı epey bir zaman geçti. Bahçesi dahil her hangi bir çalışma ve bakım oldu mu? Vatandaşlar, seri ve gerçek hizmetler istiyor.         “Tutulan balık, ürkütülen kurbağaya değmeli.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN