MUCUR TİCARET VE SANAYİ ODASINDA DERTLEŞME

10 Aralık 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
16 defa okundu.
MUCUR TİCARET VE SANAYİ ODASINDA DERTLEŞME

MUCUR TİCARET VE SANAYİ ODASINDA DERTLEŞME

Mucur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığında Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekillerinden ülkenin problemlerini araştırmak ve çözüm yollarını ortaya çıkarmak için heyetler halinde 24 ili gezen, halkla, iş adamlarıyla ve esnafla buluşup görüşlerini alan, bu görüşleri genel merkeze iletip Meclis’te dile getirilmesi için Kırşehir Milletvekilimiz Sayın Metin İLHAN, Adana Milletvekili Sayın Orhan SÜMER ve Sayın Mahmut TANAL, 05.12.2019 tarihinde Mucur’daydı.
Mucur Belediyesinin üst katında ki Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda saat 15.00 de Mucur’un ve ülkenin ekonomik durumları, çiftçilerin, esnafların sıkıntıları dile getirildi.
Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı; Ferhat ÇAĞLAYAN,
Meclis Başkanı: Fuat SELÇUK
Meclis üyesi: Turgut YURTTAŞ
Yönetim Kurulu üyesi: Fikret ÇELİKTEN
Yönetim Kurlu üyesi: Şaban ÜNVER
Yönetim Kurlu üyesi: Ramazan YABANLI
Meclis Başkan Yardım: Suat BAYRAKTAR
Genel Sekreter : Hayati KIYAK

Toplantıya katılanların ile getirdikleri önemli problemlerden bazıları:
1- Çiftçilerin ve esnafın perişanlığı, ürettiklerinin gereği gibi değerlendirilmediği, girdilerin fiyatlarının hızla yükseldiği,mazot, ilaç ve gübre fiyatlarının çok çiftçinin iflas yolunda olduğunu.
2- Seyfe Gölü’nün plansız, programsız kanallar açılması nedeniyle kuruması, Seyfe’den gelen aspesli borular olması, içme suyunun sıkıntılı oluşu. Çözüm için yetkililerin gerekli çabayı göstermemeleri.
3- Mucur Hastanesinin eski unvanına kavuşması ve doktor eksikliği.
4- Pancar ekimi ve kota çıkmazı, pancar alımları, fabrikada değerlendirme şekilleri.
5- Vatandaşlardan gereksiz şekilde kesilen T.R.T. payları ve sayaç okuma bedellerinin can yaktığı. Çiftçilerin elektrik borçlarını ödemekte zorluk çektiği, bu konuların mecliste tekrar tekrar dile getirilmesi.
6- Çiftçilerin aldıkları destek paralarının amacına uymadığı, çiftçilikle ilgisi olmayanların bu haklardan yararlandıkları,ekilmeyen tarlaların çoğalması.
7- Su sıkıntısı çeken köyler Kızılırmak’tan suyun pompalarla Aksaklı ve buna benzer göletlere getirebileceği. Küresel ısınmanı, kaçak kuyuların ,su sıkıntılarının arttığı dile gelmiştir.
8- Marketlerin hızla çoğalması ve bakkalların sıkıntılara düşmesi, mecliste bu konuların dile getirilmesi.
9- Demokratik sistemin değişmesiyle iktidar milletvekilleri de dahil vekillerin bakanlara ulaşmalarının çok zor olduğu, nöbetçi bakanların da gereği gibi yardımcı olamadıkları toplantıda dile getirilmiştir.
Aynı toplantıları iktidar partisi milletvekillerinde yapması ve halkla sıkıntıları görüşmesi önemlidir. Ülkede çok şeyin ters gittiği, adaletin işlemediği,kapanan iş yerleri, satılan fabrikalar yaralardan bazılarıdır.
Böyle yararlı bir toplantıyı tertip edenleri kutluyoruz. Particiliği, ayırımcılığı bir tarafa bırakıp ülkeyi düzlüğe çıkarmanın yollarını hep birlikte aramalıyız. “Söz konusu vatansa, gerisi teferruattır.”
05.12.2019.Mucur. Şair, Yazar, Araştırmacı Gazeteci, İyi Parti Mucur İlçe Başkanı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN