Mucur Ahi Konağı Kültür Evi Yapım İşi İhale Edildi

24 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
295 defa okundu.
Mucur Ahi Konağı Kültür Evi Yapım İşi İhale Edildi

thumbnail_mucur-ahi-konagi

Mucur Ahi Konağı Kültür Evinde; Kütüphane, Toplantı Salonu, Mescit, Yatakhane Ve Sergi Salonu Gibi Bölümler Bulunmakta Olduğu Belirtildi

Kırşehir İl Özel İdaresi tarafından projelendirilen Mucur Ahi Konağı Kültür Evi yapım işi ihale edildi. Yapılması planlanan kültür evinde; kütüphane, toplantı salonu, mescit, yatakhane ve sergi salonu gibi bölümler bulunmakta olduğu belirtildi. Çok amaçlı olarak hizmet vermeyi amaçlanan kültür evi, yerel mimariye uygun olarak tasarlandı. 2017 yılında yapımı tamamlanacak olan kültür evi 2 katlı olacak ve taziye evi olarak da hizmet verebilecek.

MUCUR’DA TÜRBELER YENİLENİYOR

Kırşehir İl Özel İdaresi tarafından Mucur Şıh Hamza Türbesi, Mucur Geyikli Baba Türbesi ve Mucur Avcı Köyü Sait Dede Türbesi yapım-onarım ihale edildi. Mucur Şıh Hamza Türbesi ve Mucur Geyikli Baba Türbesi’nin yeniden yapılması ile Mucur Avcı Köyü Sait Dede Türbesi’nin onarım işlerinin ihalesi Mimar Selçuk Köse tarafından yapılacak. Türbelerin yapım ve onarım işlerinin 2017 yılında tamamlanması planlanıyor.

İL ÖZEL İDARE’YE 2 MİLYON ÖDENEK

Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya’nın çabaları sonucu kültürel ve altyapı çalışmalarında kullanılmak üzere Kalkınma Bakanlığından temin edilen 2 Milyon TL ödenek, İl Özel İdareye aktarıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN