Mücevherlerin İnsan Sağılığına Etkisi

22 Ocak 2022
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
128 defa okundu.
Mücevherlerin İnsan Sağılığına Etkisi

Kırşehir’de Kuyumculuk Yapan Ahmet Durukan  doğal taşların alternatif tedavi amacıyla kullanılarak,  Elmas Yakut ve Pırlanta’nın şifalı taşlar sınıflandırmasında ayrı bir yer edindiğini söyledi.

Her taşın insan sağlığına ayrı bir şifa kaynağı olduğunu ifade eden Durukan, mücevherlerin daha bilinçli kullanılması gerektiğini açıkladı.

Sağlık ve Bereket açısından insan hayatında önemli etkisi oluğunu belirten Durukan konuşmasında şunları söyledi:

Durukan, “Elmas ve Pırlantanın her biri sağlık ve bereket açısından değerlidir. İnsanlar bunun farkında değil,  bunun Kuran-ı Kerimde bile yeri vardır. Düşünün Hz. Osman Aleyhi selam zamanında dünya üzerinde tespit edilmiştir. Beyaz Yakut dediğimiz taştır. Zamanında 4. Murat döneminde           altınla kaplanmıştır Kanununi Sultan Süleyman zamanında türbesinin kapısına bu pırlanta taşı takılmıştır. Pırlanta insana sağlık bereket ve huzur getirir. Kuranı-ı kerimde ayetler olarak vardır. Peygamber efendimiz zamanında yakut taşından tespih yaparlardı. Biz bu yakut taşlarını zamanla Elmas’a pırlantaya işlenerek insan sağlığına faydalı olsun diye çaba serf edildi. Pırlanta, beden mukavemetini arttırır.Negatif duygulardan arındırır. Kâbusları engeller. Zehirlenmelerden ve büyüden korur. Ayrıca sert bir maden olması sebebiyle gücü de simgeler Bu görmüş olduğunu yakut taşıdır. Bu yakut taşı doğaldır. Yakut taşı kişinin evine bereket getirir, kan dolaşımını düzenler ve tazeler. Kalp çakrasına etkisi sebebiyle sevgiyi, aşkı arttırır. Hislerin kuvvetlenmesine ve sezginin artmasına sebep olur. Tansiyonu dengeler. Enfeksiyonel hastalıklara iyi gelir. Lenf bezlerini tedavi eder. Beyin faaliyetlerini arttırır. Stresi azaltır. Bunun yanında yakut, Kuran da adı geçen üç taştan biridir. Yanında ki elmaslar ise insana huzur ver ve bereket verir. Ayetin biri şöyle diyor “Ey insan oğlu Cenneti hak eden kullarını öyle bir nehirden geçireceğiz ki bu  nehrin için altın sular ve elmas pırlantalar ile kaplıdır” Eğer insanlar huzur mutluluk ve bereket istiyorsa takması gereken en güzel takı elmastır. Afrika topraklarında çıkan elmas taşı nadir olduğu ve insan huzuruna ve bereketine inanıldığı için pahalıdır. Çok ufak dahi olsa insanlar üzerinde taşırsa huzuru ve bereketi bulur. Elması baş ağrısı alır eve huzur ve bereket getirir. Doğal taşlar insan sağlığına iyi gelir. İllaki altın olsun diye değil doğal taş kullanabiliyorsanız kullanın bir ipin içine geçirin vücudunuzdaki bütün kötü enerjiyi atar. Altın ve pırlanta yatırım aracı iken en kötü gününüzde sağlığınıza iyi geliyor.”(İlknur Öncü)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On