MODACI HÜSEYİN ÖZKAN’DAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A JEST

8 Şubat 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1068 defa okundu.
MODACI HÜSEYİN ÖZKAN’DAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A JEST

 

 

101754_recep_tayyip_erdogan_dogum_yeri  Atatürk’ün Ve Babası Ali Rıza Efendi’nin Kıyafetleri, Makedonya Müzesine Gidiyor

Makedonya’da bulunan, Atatürk’ün babasının doğduğu evini, Müze haline dönüştürerek, Ata Yadigâr’ına sahip çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Modacı Hüseyin Özkan tarafından bir jest.

Atatürk Kıyafetleri ve Kültürü Araştırma Merkezi Başkanı Modacı Hüseyin Özkan tarafından, Makedonya Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliği ile, Makedonya Kocacık köyünde bulunan, Atatürk’ün Babası Ali Rıza Efendi’nin doğduğu Anı Evi’ne Ali Rıza Efendi ve Atatürk’ün kıyafetleri, tarihi bilgiler ve aksesuarlarıyla birlikte, 4 adet kıyafet gönderiliyor.

Yapılan açıklamada; “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başbakanlık döneminde Makedonya Cumhuriyetini ziyaretinde, Makedonya’da bulunan, Atatürk’ün Babası Ali Rıza Efendi’nin doğduğu evin yeniden yapılması için direktif vermesi ile, Ata yadigarına sahip çıkması takdire şayan unutulmaz büyük bir hatıra olmuş ve bu vesile ile, her iki ülke arasında ortak kültür ve sanata da önem verilmiş olmaktadır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın dış ülkede bulunan Osmanlı eserlerine ve değerlerimize verdiği önem doğrultusunda, ben de 40 yıldır Osmanlıdan Cumhuriyete, Atatürk’ün askeri ve sivil kıyafetlerini yurt içi ve yurt dışında ki müzelere kazandırmış ve kıyafet kültürünü tanıtmanın onurunu yaşamaktayım.

Bu özel koleksiyonların, bir kıyafet yerine zengin bir koleksiyon olması açısından, Cumhurbaşkanımızın anısına bu kıymet biçilmez 4 adet kıyafeti, Makedonya Cumhuriyeti Kültür Bakanlığına, müzeye konulmak üzere, 2016 yılı içinde belirlenecek bir tarihte gönderilecektir.

Özkan, Sayın Cumhurbaşkanımıza 40 yılık çalışmalarını içeren arşivinden, 110 sayfa derlenerek hazırlanmış bir bülten, kıyafetler hakkında resmi evraklar ve kıyafetlerin resimleri ve tarihi bilgeleri etkinliklerle ilgili birde özet görüntüler DVD olmak üzere, ayrıca özel bir dosya ile bilgilendirilmek üzere, Cumhurbaşkanlığına gönderilmiştir.

Özkan, bu kıyafetlerin hazırlanması konusunda, hiçbir kurumun bilgisi olmadan hazırlanmış olup, bu anlamlı eserin, Sayın Cumhurbaşkanımıza, her hangi bir karşılık beklemeksizin, sürpriz olarak hazırlamış, mesleki hayatının 50. yılı anısına bağış yapmak istemiştir. “ İnsan ölür eseri kalır” düşüncesiyle,  Atatürk için ne yapsak azdır demiştir.

Atatürk Kıyafetleri ve Kültürü Araştırma Merkezi Kurucusu Modacı Hüseyin Özkan tarafından, hizmete giren ANI EVİ Müzesine,  Ali Rıza Efendi’nin, o dönemde giymiş olduğu askeri kıyafeti ile Atatürk’ ün Makedonya 1896–1899 Manastır’da bulunan Askeri İdadiden mezun olduğu kıyafet, Harp okulunda ve Cumhuriyet dönemi resmi törenlerde giymiş olduğu Frak olmak üzere, 4 adet kıyafeti aksesuarlarıyla birlikte aslına uygun olarak, tarihi bilgileriyle birlikte hazırlanmıştır.

14 Eylül Makedonya Cumhuriyet’inin kuruluş yıl dönümü nedeniyle, Makedonya Cumhuriyeti Kültür Bakanlığından talep geldiği takdirde, her iki ülkenin, ortak kültür ve sanat değerlerinin işleneceği yine her iki ülkenin müzik ve yöresel kıyafetlerin de yer alacağı bir kültürel faaliyet yapmayı düşünmekte olduğunu ve bunun için, Makedonya da bulunan iş adamlarımızdan ve derneklerimizden destek beklemekteyim demiştir.  Bu kıyafetlerin bir benzerleri de 2016 yılı içinde yapılacak,7 bölgenin yöresel kıyafetlerin tanıtılacağı Altın Makas Gümüş İğne, 91 Atatürk defilesi içinde tanıtılacaktır Bu haber sayfalarında değerlendirmenizi bekler saygılar sunarım” dendi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On