MOBESE TEK MERKEZDEN UYGULANACAK

7 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1187 defa okundu.
MOBESE TEK MERKEZDEN UYGULANACAK

mobese

MOBESE sisteminin tek bir merkezden ve daha kaliteli bir şekilde uygulanması yönünde harekete geçildi.

 

Kırşehir’de kent güvenliğini sağlamada önemli katkısı olan MOBESE sisteminin artık tek bir merkezden ve daha kaliteli bir şekilde uygulanması sağlanacak.

Kırşehir’de etaplar halinde faaliyete geçirilen ve şu anda toplam 133 kamera ile şehrin güvenliğini sağlayan MOBESE, hükümet kararı ile Savunma Müsteşarlığı tarafından hizmete sunulacak. Böylece kent güvenliğinin tek merkezden yönetimi ile güvenlik daha da kaliteli hale gelecek.
MOBESE kameralarının önemini anlatarak, caydırıcı olma özelliğinden bahseden Kırşehir Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül, “İlçelerimizde sadece Kaman hariç büyüklüğünden dolayı 5-6 tane kamera sistemimiz var, ama yetersiz. Ancak son zamanda hükümetimizin aldığı karar gereği Savunma Müsteşarlığımız artık bu şehir güvenliği kamera sisteminin tamamını yapacak ilçelerimiz de dahil buna. Bütün illerimizde hem kalite, hem entegre olacak. Lokalden çıkıp ulusal bazda bir kamerayla kötü niyetli kişileri yakalama ve caydırmaya yönelik tedbirler olacak” dedi.
MOBESE’nin suçu önleme ve suçluyu yakalama noktasında önemli bir işlevinin olduğunu vurgulayarak, caydırıcı olma özelliğine değinen Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül, “MOBESE kameraları ilimizde 3 etapta tamamlandı. 3. etabı da yaklaşık 6 ay önce faaliyete geçirmek suretiyle toplam kent genelimizde 133 tane kamera sistemimiz var. 26 tanesi hareketli kamera, 89 tanesi sabit kamera, 18 tanesi de yoğunluklu olarak şehrin giriş çıkışlarında plaka tanıma sistemi şeklinde. Toplam 133 kamerayla kentimizin bütününü görüntülerini izleyebiliyoruz. Lazım olduğunda da faydalanmak üzere kayıt ediyoruz. Kamera hırsız yakalamıyor, ama hırsızlık olayını aydınlatması bakımından çok çok önemli. Kameranın varlığını bilen kötü niyetli kişilere bir caydırma özelliği var. Bunun oranını bilmiyoruz, yüzde kaç, ama insanları mutlaka yakalanırım düşüncesiyle o işi yapmaktan vazgeçiriyor. Buna ek olarak mağazalarımızda vatandaşımızın kendi güvenliği için kurduğu kameraların da zaman zaman bize çok faydasının olduğunu görüyoruz.” açıklamalarında bulundu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN