MİRZA, KIYMETLİ METAL ALIM-SATIM DEĞİŞİKLİĞİNİ DEĞERLENDİRDİ 

23 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
464 defa okundu.
MİRZA, KIYMETLİ METAL ALIM-SATIM DEĞİŞİKLİĞİNİ DEĞERLENDİRDİ 

SARRAFLAR ODASI BAŞKANI BANKALARIN ALTIN ALIMLARINI DEĞERLENDİRDİ (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA)

Bankaların Kıymetli Metal Alım-Satımına İlişkin Usul ve Esaslardaki Yönetmelik Değişikliğini Kuyumcular Ve Sarraflar Odası Başkanı Abdullah Çavuş Mirza Değerlendirdi

Kuyumcular ve Sarraflar Odası Başkanı Mirza, “Vatandaş kuyumcuya gelerek veresiye yazdırıyor. Parası yetişmeyince üstünü daha sonra veriyor. Vatandaş bu imkanı bankada bulamayacak.” dedi.
Yapılan yönetmelik değişimi hakkında bilgi veren Kuyumcular ve Sarraflar Odası Başkanı Mirza, “Ben yapılan değişimin kuyumcuları etkileyeceğini düşünmüyorum. Bankaların altın konusunda alım-satımında ticari ilişkiden çok sosyal ilişki önce geliyor. Vatandaş bu ilişki durumunu bankada bulamayacaktır. Vatandaş daha önce de bu durumu yaşadı.” diye konuştu.
Kırşehir’de 60 sarrafın bulunduğunu belirten Mirza, “Kırşehir’de 60 civarında kuyumcu var. Mevduat fazla paralarını bankalarda değerlendiriyorlar. O zaman kuyumcuların da paralarını kasalarında tutmaları ve bankalara yatırmamaları gerekir. Değişikliği olumlu bulmuyorum. Bu işten banka zararlı çıkar biz değil.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN