Miniklerden İtfaiyeye Ziyaret

14 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
234 defa okundu.

thumbnail_RESİM (7)

Anaokulu Öğrencileri Öğretmenleri Eşliğinde Kırşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünü Ziyaret Etti

Taner Necati Yüksel Anaokulu öğrencileri öğretmenleri eşliğinde Kırşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret etti. İtfaiye Müdürlüğü binasını gezen öğrenciler, itfaiye araçlarını yakından tanıma fırsatı buldu. Minik öğrencilerin sorularını cevaplayan İtfaiye personeli, minik öğrencilere itfaiye ekipmanlarını ve malzemelerini de tanıttı.

İtfaiye görevlileri, itfaiye araçları ile birlikte uygulamalı olarak yangın ve yangın söndürme konusunda miniklere eğitici bilgiler verdi.

Minikler bu ziyareti İtfaiyenin görevlerini ve yaptıkları işleri yakından görmek amacıyla bu ziyareti gerçekleştirdiklerini belirten okul öğretmenleri kendilerini misafir eden itfaiye görevlilerine teşekkür etti.

Öğrenciler itfaiye personelinden yangın ve müdahale konusunda bilgiler alırken, yapılan uygulamalarda renkli anlar yaşadı. İtfaiye yetkilileri “Bu ziyaretlerin amacı çocuklarımıza itfaiye mesleğini sevdirmek, acil bir durumda neler yapmaları gerektiğini öğretmektir. Sadece itfaiye haftasında değil, bir çok zamanda öğrencilerimizle bir araya gelerek gereken bilgileri aktarıyoruz. Bu sayede öğrencilerimizin bu tür durumlara karşı duyarlı ve tedbirli olmalarını sağlamayı hedefliyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Ziyaretin adından itfaiye personeliyle hatıra fotoğrafı çektiren minik öğrenciler ve öğretmenleri ziyaretten memnun ayrıldı.

BELEDİYE BASIN BÜROSU

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN