Mini Mini Birler Uyum Sürecinde

13 Eylül 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
418 defa okundu.
Mini Mini Birler Uyum Sürecinde

 

Mini Mini Birler, Okula Başladı. Veliler, Endişeli ve Telaşlı. Masaları Kafa Hizasındaki Çocuklar İse Biraz Şaşkın.

11 Eylül Pazartesi günü itibariyle Birinci sınıflar için uyum haftası olarak adlandırılan süreç başladı. Uyum haftası, öğrencilerin okul kaygılarını gidermek ve onlara okul ortamını sevdirmek, öğrenme ortamı, öğretmenleri ve arkadaşlarını tanımalarına yardımcı olmak için 2006-2007 eğitim öğretim yılından bu yana uygulanıyor. Bu sene birinci sınıf öğrencileri 180, ana sınıfı öğrencileri ise 120 olmak üzere toplamda 300 öğrenci ile eğitim öğretim dönemine başladıklarını söyleyen Kırşehir Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Erol Gölbaşı, Gazetemiz 40 Arena’ya yaptığı açıklamasında şunları kaydetti; “Yeni eğitim öğretim yılı büyük bir zevk ve heyecanla başladı. Bu hafta biliyorsunuz okul öncesine başlayan öğrencilerin uyum haftasıydı.  Yine ilkokula başlayan yeni eğitim öğretim yılında eğitim gören öğrencilerimizi bu hafta kabul ettik. Onlar bakanlığın yayınlamış olduğu uyum haftası programı çerçevesinde öğretmenlerimizle velilerimiz ve öğrencilerimiz buluştular bu haftayı bu şekilde geçiriyorlar. Bu hafta öğrencilerimiz günlük iki saat kadar ders görüyorlar.  Okulu, bölümlerini, bahçeyi ve öğretmenlerini tanıyıp okula ısınıyorlar. Bu bakanlığımızın yapmış olduğu çok güzel bir programdır. Okullar açıldığında velilerde öğretmenlerde rahat ediyor.  Çocuklar ağlama, okula gelmeme gibi bir takım sorunları yaşamıyorlar. Bu şekilde eğitim öğretime hazır hale geliyorlar” şeklinde konuştu.

“KIRŞEHİR’DE EĞİTİM ÖĞRETİM SİSTEMİ OTURMUŞ HALDE”

Bu sene birinci sınıf öğrencileri 180, ana sınıfı öğrencileri ise 120 olmak üzere toplamda 300 tane öğrenci ile 2017-2018 Eğitim Öğretim döneminin uyum haftası sürecine başladık diyen Gölbaşı, konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Bilindiği üzere özel eğitim bünyemizde var bunlar azınlıkta rehberlik araştırma merkezinin yönlendirilmesi doğrultusunda öğrencilerimizi de kabul ediyoruz. 300 civarında yeni öğrenci ile hazır hale geldik.  Okulumuzda her türlü hazırlıkları yaptık okulumuzda şuan itibari ile eğitim öğretimi aksatacak bir durum yok pazartesi itibari ile tam bir şekilde başlayacağız. Yeni başlayan herkes şu heyecanı taşıyor. Bir okullu olmak çocuğunu okula vermek her velinin hakkı ama bizleri okul idarelerini zorlayan velilerden gelen isteklerden en önemlisi şu? Okulu öğretmenleri tanımadan sağdan soldan duydukları isimlere endekslenerek kayıt yaptırmak istemeleridir. Hâlbuki bizim Kırşehir’de eğitim öğretim hakikaten üst seviyede. İlimiz büyük çoğunlukla Türkiye’nin TEOG sınavında bir ya da ikinci oluyor. Bu başarı süre gelen bir başarıdır. Burada anaokullarından tutun, ilkokul, ortaokul ve lise hepsinin başarısı var. Okullardaki öğretmenlerimizin hepsi birbirinden kaliteli. Veliye bu düşünceyi anlatmakta zorlanıyoruz. Veli bu düşünce ile geliyor ama Kırşehir’de eğitim öğretim sistemi zaten oturmuş. Bu siteme dâhil olan öğretmen her kim olursa olsun bu sitem üzerinde başarılı olmak zorunda oluyor. Dolayısıyla velilerin böyle tedirginliğe girip bu öğretmen şu öğretmenden ziyade okul idarelerine yardımcı olarak elit şekilde bu işleri bizlere bırakmalarını istiyoruz.  Yine özellikle birinci sınıfa başlayan çocuklarımızın velileri yavaş yavaş okumaya başlayacaklar tabiri caiz ise bir mısır patlağı gibi sırası gelen patlayacaktır. Erken okuyan bulmuşluk düzeyi hazır öğrenciler erken okuyor. Bunu gören velilerimiz zaman zaman şunu yaşıyor o çocuk okudu da benim çocuğum neden okumadı diye kaygısızlığa kapılıyor.  Hepsi süreci zamanı gelince okuyacak onun için endişelere hiç gerek yok. Çocuklarımızı mutlaka takip edelim veli işbirlikçileri içinde bulunalım, bunu geliştirelim okula gelip gidelim. Okulun vazgeçilmez üçayağı vardır. Öğretmen veli ve öğrenci dolayısıyla bu ayakları koruyup okul içerisinde diyalog Halinde olalım” dedi.

“BAŞARIYI YAKALAMAK EN ÖNEMLİ UNSUR”

Gölbaşı; “Veli, çocuğu okula göndermeyecekse o gün için mutlaka okul idarelerine haber versinler. Öğrenci o gün okula gelmediği zaman biz veliyi arayıp çocuğunuz okula gelmedi diyoruz. Sadece öğretim olarak konuya bakıp veliler sadece okuma yazma ve yoğunlaşmanın yanında eğitim öğrenci davranışları da onun kadar önemli. Çocuklarımız aynı şekilde problemler varsa veliye aks edecek. Veli problemleri varsa ortak bir çaba içerisinde öğrencilerimizin de davranışlarını en güzel hale getirmemiz lazım. İnsanımı yetiştirip bilgi ile donatırken bunun yanında da özel davranışlar sergileye bilen toplum içerisinde örnek davranışlar gösteren ailesine milletine vatanına yararlı bireyler olarak yetiştirmek bizim en birinci gayemizdir. Eğitimi de içine koyup ikisini beraber yürüterek başarıyı yakalamak en önemli unsurdur” ifadelerini kullandı.

“EN İYİ OKUL EVİNİZE EN YAKIN OKULDUR”

Kırşehir’de Eğitim Öğretim seviyesi üst düzeyde. Gerek bizim velilerimiz gerekse tüm okulların velileri hiçbir şekilde tedirgin olmasınlar. Müfredat olayları olacaktır önemli olan bunu en aza indirmek. Ben velilere şunu söylemek istiyorum. Herkes çocuklarını mahallesinde ki okula göndersin. En iyi okul evinize en yakın okuldur. Dolayısıyla herkes mahallesinde ki okula sahip çıkar, idaresine, öğretmenine yardımcı olursa her okul bulunduğu yerde en başarılı okul olacaktır. İlkokul, Ortaokul ve Anaokulunda en yakın okul, öğrenci için en güvenli ve en iyi okul olacaktır” diye konuştu.

“KAFALARI MASA HİZASINDA OLAN ÖĞRENCİLERİ SERVİSE VERİRKEN”

Velilerimiz çocuklarını servislere verirken dikkat etmesi gerekiyor diyen Gölbaşı; “Herkes öğrenci taşıyamaz sadece S plakalı araçlar öğrenci taşıyabilir. Öğrenci servislerinin araştırması yapılıyor. Valilik, emniyet Müdürlüğümüz servisleri ve servis şoförlerini araştırıyorlar. Sıradan insanlara bu işi yaptırmıyorlar. Onların her türlü soruşturmaları yapılıyor. Çocukların güvenli taşınması için ne gerekiyorsa yapılıyor. Araç plakaları, servis şoförleri kimdir, kim değildir bu tür soruşturmalar yapıldıktan sonra da trafik emniyet müdürlüğünce rutin denetimler yapılıyor. Araçlarda ki koltuk sayısı olsun, araçların teknik donanımları bakımından eksik olan araçlar taşıma yapamıyor. Bu araçlar Trafik, Emniyet, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Valilik ile iş birliği içerisinde kontrolleri yapılıyor. Yine okul müdürlükleri yetkisi dâhilinde. Yetkisi olmayan araçlar öğrenci taşıyamıyor” dedi.

Haber: Serhat Erdoğan

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On