Milli Sporculara Sağlık Kontrolü

2 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
428 defa okundu.
Milli Sporculara Sağlık Kontrolü

thumbnail_ftr1Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde Milli Sporcuların Sağlık Kontrolleri Yapıldı

Antalya’da 9 Aralık 2016 tarihinde gerçekleştirilecek olan Avrupa Şampiyonasına hazırlık için Kırşehir’e gelen B2-B3 Görme Engelliler Futsal Milli Takımının kamp öncesi sağlık kontrolleri Ahi Evran Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından yapıldı.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Anıl Özüdoğru koordinatörlüğünde ve B2-B3 Görme Engelliler Futsal Milli Takımı Teknik Direktörü Adem Kıraç eşliğinde gerçekleştirilen sağlık kontrollerinde sporcuların fiziksel uygunluk değerlendirilmesi yapıldı. Konu hakkında bilgi veren Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Anıl Özüdoğru: “Bugün ilk günleri olan sporcuların kamp öncesinde fiziksel uygunluk, kuvvet, denge, esneklik, endolans, çeviklik gibi parametreleri içeren ölçümlerini yaptık. Bu ölçümleri kamp sonrasında da gerçekleştireceğiz. Amacımız aradaki farkı görmek, çünkü bu kamp sonunda sporcular Milli Takıma seçilecekler.” ifadelerini kullandı.

Öğr. Gör. Anıl Özüdoğru, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde kamp öncesi sağlık ölçümleri yapılan sporcuların kamp süresi boyunca da sağlık kontrollerinin yapılacağını söyledi.

B2-B3 Görme Engelliler Futsal Milli Takımı Teknik Direktörü Adem Kıraç ise sporcuların Antalya’da gerçekleştirilecek şampiyonaya seçilmek amacıyla Kırşehir’e kampa geldiklerini dile getirdi. Kamp boyunca sporcularının sağlık kontrollerini Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinin gerçekleştireceğini belirten Kıraç, kampta oluşabilecek sakatlık ve yaralanma durumunda da merkezin desteğini alacaklarını ifade etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN