“Milli Marşımız, Milli Mücadelemizin Hatırasını İçeren Emsalsiz Bir Eserdir ve “İstiklal Marşı” Olmasının Ayrı Bir Değeri, Anlamı Vardır. “

28 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
185 defa okundu.

13

 

Mehmet Akif Ersoy Unutulmadı

Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara Mehmet Akif Ersoy’un ölüm yıl dönümü için bir mesaj yayınladı. Ramazan Baykara yayınladığı mesajda: “Türk Milletinin yetiştirdiği en vatanperver aydınlardan biri olan Mehmet Akif Ersoy, Türk Kurtuluş Savaşı’na herşeyi ile destek olmuş, milli mücadelemize bazen bir hatip, bazen bir yazar, bezen de büyük bir şair olarak katılmıştır. Bir aydın olarak onun eserlerinde, içinden çıktığı toplumun değerleri, tarih sayfalarına yansımış olayların izleri ve işaretleri vardır.
Türk Kurtuluş Savaşı’nın en heyecanlı zamanlarında, mücadelenin psikolojisini anlatmak ve bu mücadelenin moral motivasyonunu en üst düzeyde tutmak amacıyla, Maarif Vekâleti tarafından 1921’de “İstiklal Marşı” yarışması düzenlenmiştir. 724 şiirin katıldığı yarışmada, TBMM’nin 12 Mart 1921 tarihli oturumunda, Mehmet Akif Ersoy’un şiiri, milli marş olarak kabul edilmiştir.
Milli Marşımız, milli mücadelemizin hatırasını içeren emsalsiz bir eserdir ve “İstiklal Marşı” olmasının ayrı bir değeri, anlamı vardır. İstiklal Marşımız, Cumhuriyeti kuran halkın milli ve manevi değerlerinin çok somut ve özel bir ifadesi olmakla birlikte bizi biz yapan şanlı tarihimizin en muhteşem özetidir. Dik duruşumuzun şiirsel ifadesidir. Ebed müddet var olacak milli ruhumuzun kelimelerle yüceltilmiş anıtıdır.
Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak; bu yolda ebediyete intikal etmiş başta tüm Şehitlerimiz ile Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy olmak üzere, Milli Mücadele Kahramanlarının aziz hatırası önünde saygı ile eğiliyor, onları rahmetle anıyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On