Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Ziyaret

15 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
220 defa okundu.

 

thumbnail_mem1

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Rektör Karakaya’yı Ziyaret Etti

Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Muhsin Kaya, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’yı makamında ziyaret etti. gerçekleşen ziyarette eğitim alanına ilişkin konular konuşuldu.

Ahi Evran Üniversitesi’ nin ve Kırşehir’in eğitim durumu ve ülke genelindeki başarılarına değinen İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, Ahi Evran Üniversitesi’nde verilen nitelikli eğitime vurgu yaptı.  Bu nedenle, Ahi Evran Üniversitesi’nin, ortaokul ve liseyi Kırşehir’de okuyan öğrencilerin tercihlerinde üst sıralarda yer alacağını ifade eden Karadeniz, Kırşehirli öğrencilerin başarılarını Ahi Evran Üniversitesi ile taçlandıracaklarına inandığını ifade etti.

Ahi Evran Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ise Ahi Evran Üniversitesi’nin misyonunun insanı eğitme odaklı olduğunu vurgulayarak tüm çabalarının  Kırşehir’e, Ahi Evran’a yakışan bir üniversite kazandırmak olduğunu ifade etti. Ahilik Kültürünün Ahi Evran Üniversitesi sayesinde yeniden yaşatılmaya çalışıldığını söyleyen Rektör Karakaya, açılacak bölümler ve verilecek eğitimlerle bölgenin ve ülkenin lider üniversitelerinden biri olmayı hedeflediklerini dile getirdi. Rektör Karakaya, ziyaretlerinden dolayı İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Muhsin Kaya’ya teşekkür etti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN