MİLLİ BOKS TAKIMI’NA ANTRENÖR OLACAK

11 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1134 defa okundu.
MİLLİ BOKS TAKIMI’NA ANTRENÖR OLACAK

mehmet

Mehmet Ali Şahin, Fransa’da yapılacak olan Yıldız Erkekler Dünya Şampiyonası’nda Milli Boks Takımı’nın antrenörü olarak katılacak.

 

Kırşehir’de 2005 yılından bu yana katıldığı birçok müsabakada derece elde eden Kırşehir’in başarılı boksörlerinden Boks Antrenörü Mehmet Alican Şahin, Türkiye Boks Federasyonun Başkanı Eyüp Gözgeç tarafından 2015 yıllında Fransa’da yapılacak Yıldız Erkekler Dünya Şampiyonası’na katılacak olan Milli Boks Takımı’nda Antrenör görevlendirildi.

Mehmet Ali Şahin, Fransa’da yapılacak olan Yıldız Erkekler Dünya Şampiyonası’nda Milli Boks Takımı’nın antrenörü olarak Kırşehir’i ve Türkiye’yi temsil edecek.
Kırşehir’de boksta bugüne kadar elde ettiği başarılara yenisi eklenirken, Kırşehir boksun efsanesi olan babası Reşit Şahin’den aldığı bayrağı zirveye taşımaya çalışan ve bunu başaran Mehmet Alican Şahin aldığı görevle Kırşehir’i gururlandırdı.
2005 yılarında çocuk yaştan bu yana birçok dereceleri bulunan Kırşehir Boksörü olan Mehmet Alican Şahin, alt miniklerden başlayıp büyüklere kadar birçok Türkiye şampiyonasına katılan ve hayatını boksla kazanan Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü boksörlerinden biri.
Kırşehir açısından boks branşına verilen önemin bir sonucu olarak elde ettiği başarılarla taçlandırılan Mehmet Alican Şahin’e verilen görevle ilgili Kırşehir kamuoyunu bilgilendiren Kırşehir Boks Kulüpleri Başkanı Reşit Şahin, Mehmet Alican’ın daha önceden de Türkiye Boks Federasyonu’nda Genç Milli Takım’da antrenör olarak görev yaptığını söyledi. Kırşehir Boks Kulüpleri Başkanı Reşit Şahin, “Mehmet Alican Şahin şimdi ise başarılarından dolayı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş’in destekleri ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde fahri olaraktan görev yapmaktadır. Yıldızlar Milli Takım’da Dünya Şampiyonası’na katılacak olan takımda antrenör olarak görev alan M. Alican Şahin, iki yıldır da ilimizde çalıştırmış olduğu boksörlerimizin 2014-2015 yılları arasında Türkiye Boks Şampiyonası’nda birinci ve ikincilik dereceleri elde eden sporcuları bulunmaktadır. Aynı zamanda Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi BESYO bölümü öğrencisidir. Eğer ki ilimizde Sayın Şaban Güneş kadar spora önem veren işadamı ve yahut bir kurum ya da kuruluş destek verseydi ilimizin binlerce yetenekli gençleri ile sporcuları işsiz kahve köşelerinde olmazlardı. Alican hayatını örnek aldığı kendi kaderine bırakılan gençlere inat olsun diye yalnızlığı tek başına zorluklara meydan okuyarak, azmin zaferi mücadelenin veren başarısı ile bu yolla baş koyan, Kırşehir boksun efsanesi olan babasından devraldığı ay yıldızlı bayrağı milli takımda sporculuğu yanı sıra şimdi de antrenörlüğü ile devam ettirmektedir. Kırşehir boksa bugünlere değin emeği geçen destek verev Sayın Eyüp Gözgeç ile Sayın Şaban Güneş’e selam ve saygılar olsun” ifadesinde bulundu.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN