MİLLETVEKİLİ SALİH ÇETİNKAYA’NIN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

21 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
532 defa okundu.
MİLLETVEKİLİ SALİH ÇETİNKAYA’NIN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

ak-parti-kirsehir-il-baskani-salih-cetinkaya-6524298_oKırşehir Milletvekili Salih ÇETİNKAYA, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayınladı. Milletvekili ÇETİNKAYA mesajında, Türkiye’nin gelecek hedeflerine, 2023 ideallerine öğretmenlerin yüksek katkıları ve yetiştirdikleri özgür düşünceli, sorgulayan, nitelikli nesiller sayesinde daha kolay ulaşacağına inandığını belirtti.

Milletvekili ÇETİNKAYA, “Türkiye, muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma yolunda kararlı adımlarla ilerliyor. Hiç şüphesiz, milletçe elde ettiğimiz bu başarıda, kat ettiğimiz mesafede en büyük emek, yurdumuzun dört bir yanında fedakârca görev yapan öğretmenlerimize aittir. Bu bakımdan, “insanı yücelt ki devlet yücelsin” anlayışını benimsemiş bir hükümet olarak, insana yapılan her türlü yatırıma büyük değer atfediyor, öğretmenlerimizi baş tacı ediyor, emeklerini takdirle karşılıyoruz.

Türkiye gelecek hedeflerine, 2023 ideallerine, öğretmenlerin yüksek katkıları sayesinde, öğretmenlerin yetiştirdikleri özgür düşünceli, sorgulayan, nitelikli nesiller sayesinde çok daha kolay ulaşacaktır. Bu amaçladır ki, göreve geldiğimiz günden bu yana, eğitimi bu ülkenin birinci meselesi kabul ettik. Cumhuriyet tarihinin rekor sayıda kadrolu öğretmen ataması yaparak, eğitim ordumuzu daha da güçlendirdik.

Önümüzdeki dönemde gerçekleştireceğimiz öğretmen atamalarıyla, inanıyorum ki, muasır medeniyetlerin üzerine çıkma hedefimize her zamankinden daha da yakınlaşacağız.

Bu süreçte öğretmenlerimizin özlük haklarında iyileştirmeler yapmaya devam edecek, öğretmenlerimizin huzur ve refah içinde görev yapmalarına katkıda bulunmayı sürdüreceğiz.

Bu vesileyle, bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Türk eğitimine yıllarını vermiş emekli öğretmenlerimize de sağlık, huzur ve esenlikler temenni ediyorum. Hayatını kaybeden bütün eğitim camiası çalışanlarına ve öğretmenlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN