MİLLETVEKİLİ SALİH ÇETİNKAYA’DAN TEŞEKKÜR MESAJI

6 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
805 defa okundu.
MİLLETVEKİLİ SALİH ÇETİNKAYA’DAN TEŞEKKÜR MESAJI

 

kirsehir-1-salih-cetinkaya1Kırşehir’de Milletvekilliği mazbatasını alan Salih Çetinkaya kendisine destek olan Kırşehir halkına teşekkürlerini iletti

Kırşehir’de mazbatasını alan Salih Çetinkaya kendisine destek olanlar için teşekkürlerini iletmek amacıyla bir mesaj yayınladı. Salih Çetinkaya mesajında:

“Saygıdeğer Kırşehirli Hemşehrilerim, Sizleri , demokrasinin ve milli iradenin  mükemmel şekilde tecelli etiği tarihi seçimin hemen ardından en kalbi muhabbetlerimle selamlıyor ve şahsımı , Ahiler Şehri  Kırşehir’in vekili olarak tayin eden aziz hemşehrilerime sonsuz  şükranlarımı sunuyorum.

 

Başta il Başkanımız Sayın Mustafa Kendirli olmak üzere, Belediye Başkanımız Sayın Yaşar Bahçeci ve ekibine, milletvekili arkadaşım Sayın Mikail Aslan’a, Merkez ilçe başkanımız Mehmet Şahin’e, Kadın Kolları başkanımız Meryem Düğer’e, Gençlik kolları başkanımız Özgür yönlü’ye ve yönetimlerine, tüm ilçe başkanlarımıza, SKM başkanımız Serkan Demir ve ekibine, kurucu yönetim kurulu üyelerimize, seçimde görev alan çaycılarımızdan en üst birimlerimize kadar bizimle birlikte mücadele eden  kardeşlerime, tüm isimsiz kahramanlara  tarih ve kamuoyunun önünde en kalbi şükranlarımızı sunuyor, ülkemizde ve memleketimizdeki bu başarının, tüm dost ve kardeş ülkelere hayırlı olmasını Rabbimden niyaz ediyorum.

Seçimlerin özgürce gerçekleşmesinde emeği geçen güvenlik güçlerimize, askerimize, polisimize, tüm sandıkta görev alan sandık başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerimize ve  yurt içinde veya yurt dışında bütün zorluklara rağmenbize oy versin ya da vermesin  sandığa gidip oyunu kullanan,  vatanına sahip çıkan her bir kardeşime teşekkür ediyorum.

 

Aziz hemşehrilerim, bugün bu seçimi kazanan sadece AK parti değildir.  Bugün milli irade ve demokrasi tecelli etmiş,  yeni Türkiye, büyük Türkiye, 2023’ün öncü Türkiye’si kazanmıştır.  Kardeşlerim, sadece Türkiye değil bugün 78 milyonla birlikte Türk İslam coğrafyası kazanmıştır.

 

3 Kasım 2002’de milletin partisinin iktidara gelmesiyle birlikte Türkiye Büyük Millet Meclisi milletiyle kucaklaşmıştır.  Şeyh Edebali’nin “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.” öğüdü bugün tam manasıyla tecelli etmiştir.  Evet, bugün tarihi bir gün, bugün devletin milletle muhabbetle kucaklaştığı gün.  Bugün şefkatli, kucaklayan, milletiyle var olan, milletiyle güçlenen devlet anlayışının zafer kazandığı gün.

 

Kardeşlerim, artık devletin ve milletin iki ayrı istikameti bulunmuyor. Bugünden itibaren devlet ve millet aynı istikamete bakıyor, millet sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni, sadece Hükümeti tayin eden değil Cumhurbaşkanını da tayin eden bir gücü eline geçirmiş, Türkiye’nin istikametini artık kendisi bizzat belirlemeye başlamıştır.

 

Biliniz ki bugün dünden çok daha iyidir. Emin olunuz yarınlar bugünden çok daha iyi olacaktır.

Zira bu seçim Türkiye’nin gücüne güç katılmıştır. Bugün 2023 hedefleri, 2053 ve 2071 hedefleri artık çok daha yakınımıza gelmiştir.

 

Kardeşlerim, başarısız olduğumuz alanlarda kendimizi sorguya çektik.  Başarılı olduğumuzda da asla ve asla kibrin tuzağına düşmedik, düşmeyeceğiz. Yanlış yaptığımızda hiç gocunmadan yanlışımızı ifade ettik ve üzerine gittik. Değişimden, tekâmülden hiçbir zaman çekinmedik.  Türkiye’nin, milletimizin gerçekleriyle ortak akıl ve ortak değerlerle örtüşmeyen her meselede kendimizi sorguladık ve değişim mücadelesi verdik.  Bize yaşatılanların,  dayatılanların, bize yasaklananların başkalarına yapılmaması için azami dikkat ettik ve hassasiyet gösterdik.  Hiç kimsenin yaşam tarzına müdahale etmediğimiz gibi kimsenin değerlerini tahkir etmedik.  Kimliklere, kültürlere, inançlara hor gözle bakmadık.  Bize oy verenleri yücelten, bize oy verenlere hizmet götüren, oy vermeyenleri terk eden  bir siyasi anlayışımız  olmadı.  Bunu sadece sözle ifade etmedik; eylemlerimizle, fiiliyatımızla da ortaya koyduk.

 

Kardeşlerim, hepimiz aynı ecdadın, aynı kültürün  aynı medeniyetin ve aynı tarihin evlatlarıyız. Siyasi görüşlerimiz , yaşam tarzlarımız , inançlarımız, mezheplerimiz, değerlerimiz, etnik köken ve dillerimiz farklı olabilir;ama biz, hepimiz bu ülkenin evlatlarıyız.  Hepimiz bu ay-yıldızlı bayrağın gölgesi altındayız.  Her birimiz bu devletin sahipleriyiz.

 

Bugünden itibaren yeni bir toplumsal uzlaşma anlayışıyla farklılıklarımızı zenginlik  sayarak,  ortak değerlerimizi öne çıkararak; bize verdiğiniz yeni görevin ağırlığını hissederek yarınların Türkiye’sini   inşa edeceğiz..

 

Unutmayın unutturmayın 2002 sonunda 230 milyar dolar milli gelirle yola çıktık.  Şimdi üç kat fazlasıyla, dikkat edin, 820 milyar dolara ulaştık.  IMF’e 23,5 milyar dolar olan  borcumuzu sıfırladık, şimdi IMF’e 5 milyar dolar borç vereceğiz.

 

Merkez Bankamız adeta boşaltılmıştı  ( 27,5 milyar dolar). Şimdi ise hamd olsun Merkez Bankamızın kasasında 133 milyar dolar var.  Devletin borçlanma faizi yüzde 63’tü, şimdi tek haneli rakamda.  Enflasyon yüzde 30’tu, şimdi tek haneli rakamda.

 

Kardeşlerim, Ziraat Bankası çiftçiye yüzde 59’la ,Halk Bankası’ da esnafa yüzde 46-47 faizle kredi veriyordu, şimdi bakıyorsunuz 4-5, 0-5 aralığına düştü.  Nereden nereye.

 

Bugün inşallah, kırgınlıkları unutulduğu, demokrasi şöleninin  yaşandığı,   küslükleri elimizin tersiyle itme günüdür.  Bugün zihnimizdeki bariyerlerden arınma, ön yargılardan kurtulma, dayatılmış, öğretilmiş korkulardan sıyrılma günüdür.  Bugün yeni bir Türkiye kurulurken yeni bir başlangıç yapma, yeni bir toplumsal uzlaşmanın kapılarını aralama günüdür.

 

Bizim davamız şahsi bir dava değil Türkiye davasıdır. Bizim davamız medeniyet davası, güçlü Türkiye, büyük Türkiye davasıdır. Bu davayı  ve   ulusal güvenliğimizi kim tehdit ederse karşısında bizi bulacaktır.

 

Demokrasinin yücelmesine katkıda bulunan;  başta CHP, MHP, HDP, Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi’ne gönül vermiş kardeşlerim olmak üzere tüm siyasi partilere ve onların mensuplarına da teşekkür ediyorum. 25.Dönemde MHP “den milletvekilliğimizi yapan  Cemil Yıldırım Türk Bey’e teşekkür eder, bundan sonrada ki yaşamında başarılar dilerim.Diğer partilerde aday adayı olmuş kardeşlerimizi de  teşekkür eder başarılar dilerim.

 

Bizi Türkiye’nin barışı ve adaletin umudu olarak gören ve bizim için hayır temennilerinde bulunan her bir dostumuza, kardeşimize şükranlarımızı sunar, bize bu toprakları, bu vatanı, bu bayrağı kutsal bir emanet olarak bırakan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle yâd ediyorum.

 

Rabbim, çıktığımız bu kutlu yolculukta yar ve yardımcımız olsun ve bizi mahcup etmesin. Ülkemizi, milletimizi, kardeşlerimizi, dostlarımızı, insanlığı korusun, esirgesin diye dua eder; görevimizi layıkıyla yapabilmek için dualarınızı beklerim.Saygılarımla.” İfadelerine yer verdi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN