MİLLETVEKİLİ SALİH ÇETİNKAYA’DAN DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI;

3 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
392 defa okundu.
MİLLETVEKİLİ SALİH ÇETİNKAYA’DAN DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI;

3 Aralık Engelliler günü

Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya, 3 Aralık Dünya Engeller Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

 

Milletvekili Salih Çetinkaya 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Yayınladığı mesajında: “Engelli vatandaşlarımızın desteklenmeleri halinde neleri başarabileceklerini görüyor, bir çok başarı mucizesine şahit oluyoruz. Onların yaşama sevinçleriyle hayata sarılmalarından büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Milletvekili Çetinkaya, Dünya Engelliler Günü nedeniyle yayımladığı yazılı mesajda, güçlü, müreffeh, hedefine sağlam adımlarla yürüyen çağdaş bir ülkede tüm vatandaşların imkan ve fırsatlardan eşit şekilde yararlanması gerektiğini vurguladı. Gelişmiş ülkelerde engelli vatandaşların hayatlarının kolaylaştırılması ve karşılaştıkları engellerin kaldırılmasına yönelik, çözüm odaklı politikalar oluşturulduğunu ve uygulandığını belirten Çetinkaya, , “Türkiye’de, bu anlayışla, engelli vatandaşlarımızın yaşama sevinçlerini kaybetmeden, üretken, aktif bireyler olarak toplumsal hayatta rol üstlenmelerini ve güçlerini kullanabilmelerini sağlayacak önlem ve düzenlemelerin hayata geçirilmesi konusu üzerinde önemle durmaktadır” ifadelerini kullandı.
Türkiye’de sosyal bir devlet olmanın sorumluluğuyla memnuniyet verici adımların atıldığını kaydeden Çetinkaya, şunları kaydetti: “Vatandaşlarımızda ciddi bir bilinç oluşmaya başlamıştır. Hiç şüphe yoktur ki, daha yapılacak çok şey vardır. Bir ülkenin huzuru, onu oluşturan tüm bireylerin mutluluğuyla sağlanır. Engellilerimizin toplumsal hayatta varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmaları, şüphesiz tüm toplumu zenginleştirecek, güçlendirecektir.
Engelli vatandaşlarımızın kendi sorunlarına sahip çıkarak çözüm konusunda büyük gayret göstermeleri, ülkemizde bu konudaki sorunların çözümüne ivme kazandırmıştır. Bu vesileyle bir kez daha hatırlatmak isterim ki, engelli duruma düşmek, hiçbir zaman hayatın sonu olarak değerlendirilmemeli; okumaya, öğrenmeye, sosyal hayata katılmaya bir mani olarak görülmemelidir. Dünya Engelliler Günü’nde, engellerin kaldırıldığı bir dünya için herkesin daha çok gayret göstermesini temenni ediyorum.”

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On