Milletvekili Metin İlhan, Çevre Yolunun Akıbetini Meclise Taşıdı

24 Eylül 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1066 defa okundu.
Milletvekili Metin İlhan, Çevre Yolunun Akıbetini Meclise Taşıdı

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, “Kırşehir Çevre Yolu Projesi” ile ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın cevaplaması için TBMM’ye soru önergesi sundu.

Milletvekili Metin İlhan, Çevre Yolunun Akıbetini Meclise Taşıdı

Kırşehir halkının uzun yıllardır beklediği ve trafik yoğunluğunun ve hava kirliliğinin azalması açısından büyük önem taşıdığı, “Kırşehir Çevre Yolu Projesinin” 15.01.2018 tarihli Resmi Gazete’de 2018 yılı yatırım programına alınmasına rağmen 25 km’lik Kırşehir çevre yolu projesinin hala başlamamış olmasının nedeni sorgulayan Cumhuriyet Halk Partisi Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın cevaplaması için Türkiye Büyük Millet Meclisine soru önergesi sundu.

“KIRŞEHİRLİLERİN UZUN YILLAR BEKLEDİĞİ ÇEVRE YOLU BÜYÜK ÖNEM ARZ EDİYOR”

Kırşehir çevre yolu yapımına ilişkin her hangi bir erteleme veya iptal söz konusu mudur? Sorusunu soran CHP Kırşehir Milletvekili İlhan, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şunlar yer aldı; “​Aşağıda yer alan sorularımın Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit TURHAN tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim. ​Kırşehir halkının uzun yıllardır beklediği çevre yolu konusu şehrin gelişmesi, kalkınması, trafik yoğunluğunun ve hava kirliliğinin azalması açısından büyük önem arz etmektedir. Kırşehir çevre yolu projesi 15.01.2018 tarihli Resmi Gazete’de 2018E040620 proje numarası ile 2018 yılı yatırım programına alınarak yürürlüğe girmiştir.

BU BAĞLAMDA;

  1. 2018 yılı yatırım programına alınmasına rağmen 25 km’lik Kırşehir çevre yolu projesinin hala başlamamış olmasının nedeni nedir? ​
  2. Kırşehir çevre yolu yapımına ilişkin her hangi bir erteleme veya iptal söz konusu mudur?

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN