MİLLETVEKİLİ ÇETİNKAYA’DANMEVLİD KANDİLİ MESAJI

22 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
231 defa okundu.
MİLLETVEKİLİ ÇETİNKAYA’DANMEVLİD KANDİLİ MESAJI

 

mevlid kandiliMilletvekili Salih Çetinkaya Mevlit Kandili sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Milletvekili Salih Çetinkaya, 22 Aralık Salı gününü 23 Aralık Çarşamba’ya bağlayan gecenin alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed Mustafa’nın (sav) dünyaya gelişinin 1445’üncü yıldönümü dolayısıyla bir Mevlid Kandili mesajı yayınladı.Hz. Peygamber ile gelen vahiy ışığının gönülleri aydınlattığını belirten Milletvekili Çetinkaya, “Bu vahiy ışığının bütün insanlığın muhtaç olduğu manevi huzura dönüşmesini; vatanımız, milletimiz, gönül coğrafyamız ve topyekûn yeryüzü ahalisi için mevlid kandilinin barış, bereket ve selamete vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum” dedi.

Milletvekili Salih Çetinkaya sözlerine şöyle devam etti. “Mevlid Kandili; insanlığın kurtuluşu için gönderilen son ve en büyük peygamber olan Hz. Muhammed (sav)’in doğmuş olduğu çağda, dünyanın her tarafında cehalet, zulüm ve ahlâksızlık almış yürümüş, Allah inancı unutulmuş, insanlık korkunç ve karanlık bir duruma düşmüş, dünya yaşanmaz hale gelmişti. O’nun doğduğu gece, insanlığın kurtuluşu için çok hayırlı ve mübarek bir başlangıç oldu. Peygamberimizin dünyaya gelmesi ve ona peygamberlik vahiy edilmesinden sonra tebliğ ettiği İslâm dini ile dünya aydınlandı, tek Allah inancı ile kalpler nurlandı. Eşitlik, adalet ve kardeşlik geldi. O’na inanan toplumlar gerçek huzuru bulmuştur.

Hz. Peygamber (sav), hiç kuşkusuz, bütün Müslümanlar için her zaman ve her asırda yegâne örnek olmuştur. Mühim olan, her asırdaki Müslümanların O’nun rehberlik ve önderliğine ne kadar ve ne şekilde başvurabildikleridir.  Önemli olan, Müslümanların, O’nun insanlık âlemine kazandırdığı değerlere, evrensel ilke ve esaslara ne ölçüde riayet edebildikleridir. Çünkü İslâm Peygamber’i, kızgın çölün bereketsiz topraklarında bedevi insanlardan oluşan bir toplumdan İslâm medeniyetinin nüvesini teşkil eden medeni bir toplumu hem de çok kısa bir zaman diliminde inşa etmiş, aşağıların aşağısına yuvarlanmış insanlığı yüksek değerlere kavuşturmuştur. Hz. Peygamber’in büyüklüğü, çok kısa bir sürede kin, nefret ve intikam toplumunu sevgi, muhabbet ve rahmet toplumuna dönüştürmüş olmasında aranmalıdır.

Bugün körelmeye yüz tutmuş hassasiyetler, ubudiyeti unutmuş zihinler, hırs, tamah, kibir ve güç tutkusuyla kararmış kalpler, belleğini yitirmiş, medeniyetinin değerlerini heba etmiş toplumlar onun mevlidini idrak ederek Peygamber Efendimiz (sav)’in örnekliği ve rehberliğiyle yeniden bir doğuşa muhtaçtır.

Bu duygu ve düşüncelerle Mevlid Kandilini tebrik ediyor, başta ülkemiz ve İslâm dünyası olmak üzere tüm insanlığın Peygamber Efendimizin (sav) yüce örnekliğinden nasibdar olmasını Cenab-ı Mevlâ’dan niyaz ediyorum.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On