MİLLETİN ÜÇ (Y) İLE SINAVI! (1)

3 Kasım 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
333 defa okundu.
MİLLETİN ÜÇ (Y) İLE SINAVI! (1)

MİLLETİN ÜÇ (Y) İLE SINAVI! (1)

Yolsuzluk, Yalan, Yalakalık. Geldiği nokta.

Tam bize göre… Bizim, Toplumsal hastalığımız. Adam sendeciliğimiz!’ Tüm bunlar başka bir ülkede olsa, ‘Yer yerinden oynardı’. Her seferinde sandıktan aklanarak daha bir güçlü çıkıyorlar. Her gün yoksullaşan toplumdan seçim sonuçlarını etkileyecek hiçbir şey çıkmıyor.

Türkiye, OECD’nin konut, gelir, iş bulma olanakları, toplumsal yaşam, eğitim, çevre, sosyal bağlılık, sağlık, yaşam tatmini, güvenlik ve iş-yaşam dengeleri gibi parametreleri dikkate alarak hazırladığı ‘Daha İyi Yaşam Endeksi’nde, 10 üzerinden 3.3 puan alarak üye 34 ülke arasında sonuncu. Onlar ki; kendi kurdukları, adaletsiz sosyal ve ekonomik sistemin aktörleri…

Dört kişilik bir aile ne kadar gelirle ölmeden yaşar? İnsan gibi yaşamak için; insan denilen varlık kaç paraya ihtiyaç duyar?  İnsan nedir? Etikte, Siyaset felsefesinde, Bilgi felsefesinde, Hukuk felsefesinde insan nedir? Bu ülkede insanı; İnsan yerine koymamak gibi bir sorun var!

Siyaset; Millete hizmet etme yeridir. Para kazanma, servet edinme yeri olabilir mi?

Maaile; Yemesi İçmesi. Milletin sırtından.

Maaile; Lüks ve şatafat. Milletin sırtından.

Maaile; Isınması, aydınlanması. Milletin sırtından.

Maaile; Otomobiller, Uçaklar, Helikopterler. Milletin sırtından.

Maaile; Hizmetçiler, Dadılar, Aşçılar, Garsonlar, Halayıklar, Dadılar, Korumalar. Şoförler. Milletin sırtından.

Maaile; Zencefilli somon suşiyle, susamlı levrek simit. Milletin sırtından.

Maaile; Starex meyvesi eşliğinde Aloeverayla chia tohumu eşliğinde ejder meyveli smoothie. Milletin sırtından.

Maaile; Nil balığı, Manda yoğurdu. Bıldırcın yumurtaları, Badem unlu ekmek. Milletin sırtından.

Maaile; Saray sofraları kurdurup, ziyafete dönüşmüş iftar yemekleri. Milletin sırtından.

Maaile; Uçaklarda günlük 130 tür yiyecek menü. Milletin sırtından.

Bir kuruşuna dokunulmayan Maaş, Harcırah, Yolluk.

‘Bu fakir kardeşiniz’ olan, Partili Cumhurbaşkanının maaşı yetmiyormuş! Bunun içindir ki; Ülke batarken; Partili Cumhurbaşkanı kendi maaşına %26 zam yapıyor. İki emeklilik, birde Cumhurbaşkanlığı maaşı alıyor. Maaşa zammı kim yapıyor. Kendisi. Kimin kesesinden? Milletin.

Cumhurbaşkanlığı bütçesi 845 milyon Liradan, 2 milyar 819 milyon liraya çıkartılmış. Artış %300… Örtülü ödenek hak getire.

Milletin parasını, milletin refahı için millete neden verilmiyor?

Yoksulluk; insanları hayvan kulağı, hayvan memesi(Çöpe atılan hayvansal atıklar)  yemeye yöneltmiş. Böyle bir yaşamı, millette reva görmek nasıl bir ahlaktır?

Sizin çocuğunuz!

Paranız olmadığı için, askere gidip terörist kurşunuyla, hain bir pusuda ölsün. İster misiniz?

Üniversite bitirip iş bulamadığı için Uzman çavuş olup en güzel yaşında bir dağ başında donarak ölsün. İster misiniz?

Akademik eğitim alsın diye üniversitelere gönderdiğiniz çocuğunuz meczup bir rektörün yönetiminde okusun, dinsel bir örgütte maşa olarak ölsün. İster misiniz?

Tarikat yurtlarında tecavüze uğrayarak mı? Yoksa yanarak mı ölsün. İster misiniz?

Bir maden göçüğünde, polis kurşunuyla, copuyla ölsün. İster misiniz?

Bir karanlık kuşatmanın içine girmiş ülkede kızlarınızın odalık, cariye olarak ölsün. İster misiniz?

Ya da bir sapığın pis kirli emellerine alet edilip ölsün. İster misiniz?

Veya süt alamadığınız için. Tedavi olabilir hastalıktan parasızlık yüzünden, ilaç alamadığınız için ölsün. İster misiniz?

Ve sizin çocuklarınızın geleceğine belirsiz korkunç bir hayat pusuya yatmış, sizler farkında değilsiniz.

Polemikler. Arsızlık. Utanmazlık ve Yalan.

“İki askerimizin donarak ölmesinin hesabının verilmesi lazım. O askerlerin elbiseleri yok muydu? Niçin düşünmediler. Bir şehidimizin babasıyla görüştüm. Kendisine mezarlıklar müdürü haber veriyor. Düşünebiliyor musunuz?”. Diyor, Kemal Kılıçdaropğlu CHP Genel Başkanı.

“Bak benim dedem Sarıkamış’ta donarak şehit oldu. Kurşunla şehit olmak da var, donarak olmak da. Bize elbise falan filan bunu anlatma”. Diyor, Partili Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan.

Muhalefet, Erdoğan’ın dedesinin Sarıkamış şehitleri arasında olmadığını söylüyor.

Donarak ölen iki asker için araştırma önergesi verilen, işlevsiz mecliste. ‘Utanç ölüme’; yönelik olan ‘Genelge’ AKP-MHP-HDP işbirliği ile reddediliyor. Biri; dinci ve mukaddesatçı. Diğeri; Milliyetçi Ümmetçi. Ya öbürü! Sözde sosyalist Kürtçü.

İki asker donarak şehit olmuş. Utanılacak yerde, Jandarma Lojistik komutanı general, kameralar karşısında askerin giyeceğini anlatıyor.

Abdüllatif Şener; “Cumhurbaşkanının akrabasının, damadının orduya silah satması Anayasa’ya, kanunlara uygun mu?” Diye soruyor. Bu soruya cevap veren yok. Sonuç: MSB selam, alıma devam!

Fethullah Gülen’e devlet olanaklarını sunduğu, kamuoyu önünde övgü dolu konuşmalar yaptığı, Ankarayı parsel, parsel sattığı, ‘FETÖ/PDY’ye yardım ve yataklık suçunu işlediği iddia edilen, AKP genel Başkanının kapıya koyduğu, İ. Melih Gökçek’e, MHP yelken açtı.  MHP genel Başkanı Gökçek ile şerefleneceğini açıkladı.

3ncü Havalimanı için Devlet yolcu garantisi yok deniliyor. Devlet kuruluşu olan THY A.Ş 1 milyar 350 milyon Avro güvence verdiği ortaya çıkıyor.

3ncü Havalimanı için yolsuzluk, ayyuka çıkmış. Devlet 1 milyar 700 milyon Avro zarara uğratılmış.

Damat bakan, Berat Albayrak “10 Ağustos saldırısı yabancı bir ülkenin başkentinde planlandı. Alınan önlemlerle birilerinin hayali operasyonu püskürtüldü. Spekülasyon için hazırlanan bu likitide duvara tosladı. 12 Eylül’de bile karşılaşmadığı bu durumu püskürterek Türkiye normalleşmeyi yakaladı” dedi. Ancak düşman ülkenin başkentini söylemedi! Ayrıca Damat bey, Beyaz eşyada, Otomobilde, İnşaatta KDV indirdik diyor. Altında bisikleti olmayan halkım seviniyor.

Karşı çıkanları hain ilan edenler. McKinsey çalışmıyoruz diyorlar. Oysa 3 yıldır bu Amerikan şirketinin Türk ekonomisine yön verdiği ortaya çıkıyor.

“Görüyoruz ki Sayın Erdoğan’da geçim sıkıntısı çekiyor. Bunu maaşına yaptığı yüzde 26 zamdan görüyoruz. Maaşı 74 bin TL’ye çıkıyor. Hem de devletin güya tasarruf yaptığı bir zamanda. Uçağa, Saray’a, kendi maaşına zam yapmaya para buluyorsunuz. O halde buyurun milletimize de bulun. Kendi maaşına yaptığın zam kadar emekliye, çalışana da zam yapmazsan aldığın her kuruş haram, zehir, zıkkım olsun. Sanma ki unutacağız, bu işin peşini bırakacağız. Hatırlatmaya devam edeceğiz. Bakalım milletin adamı mısın, yoksa kendine mi Müslümansın?” Meral Akşener

Daktilo atan esnaf yok. Tencere kapağı çalan ev hanımı yok. Düdük çalan yok. Işık açıp kapatanlarda karanlığa karıştı.

Yarın Liyakat ve Rezalet.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com