MİKAİL ARSLAN’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

21 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
410 defa okundu.
MİKAİL ARSLAN’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

mikail-arslanson1-copyMikail Arslan 24 Kasım Öğretmenler Günü için kutlama mesajı yayınladı.

 

Milletvekili Mikail Arslan 24 Kasım Öğretmenler günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
Arslan yayınlamış olduğu mesajında; “Öğretmenler olarak tüm şikâyetlerimizin, sancılarımızın ve zorlukların; dünyaya zihnini açmış, meraklı gözler karşısında yok olup gittiğini biliriz. Bunu sağlayan duygu, hiçbir maddi imkânla açıklanamaz. Sizler idealist, çalışkan ve fedakâr bir şekilde çalıştıkça aziz milletimiz birlik ve beraberlik içinde daha da güçlü bir duruma gelecektir. Öğretmenlerin temel gayesi, taze dimağları evrensel değerlerin ışığında üretken, idealist, vatanına ve bayrağına bağlı bireyler olarak yetiştirmektir.
Asırlardır bu topraklarda güçlü devletler kurup mutlu ve huzur içinde yaşamışsak bunun asıl mimarlarının, sevgi dilini kullanan, gençlerin ufuklarını açan hoşgörü ve birlikte yaşama duygusunu aşılayan öğretmenlerimiz olduğunu çok iyi biliyoruz. Öğretmenliğin sabır isteyen, emek isteyen bir meslek olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Sadece okulda değil, hayatın her safhasında örnek davranışlar sergileyen erdemli kişilerin mesleğidir öğretmenlik. Bu bilinçte olduğumuz için her öğretmen bizim için çok değerlidir.
Bizler ‘Hocamın atının ayağından sıçrayan çamur, kaftanıma süstür.’ diyerek öğretmene hürmetini en güzel şekilde gösteren bir medeniyetin mensuplarıyız. Bu şuurla geçmişin öğreticisi, istikbalimizin mimarı ve insanlık âleminin kandilleri siz değerli öğretmenlerimizle şehrimize, ülkemize iyi bireyler yetiştirmek için çalışacağız. Milletvekili olarak sadece bugün değil her gün yanınızda olduğumu, sizlerin destekçisi olduğumu bilmenizi isterim.
Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize Cenabı Hak’tan rahmet diliyorum. Emekliye ayrılmış öğretmenlerimize mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür diliyorum. Bu kutlu mesleğin tüm mensuplarının Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.”ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN