MİKAİL ARSLAN’DAN KIRŞEHİR SPORUNA NEŞTER!

26 Şubat 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
858 defa okundu.
MİKAİL ARSLAN’DAN KIRŞEHİR SPORUNA NEŞTER!

 

kirsehirde-2-milletvekilligi-ak-partinin-001Kırşehir Milletvekili Arslan:            “Kırşehir’de Gençlerimizi Spor Yapmaya Özendirecek Bir Tesisi Hayata Geçiriyoruz.”

Mikail Arslan Kırşehirspor hakkında açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada:

“Yaşamlarının en dinamik dönemlerinde hayata atılan gençlerimizin hayatta ilk neyle hemhal olurlarsa onun bir bir parçası olduklarını farkındayız. Bakıyoruz, sosyal hayatın bir parçası olmaya başlayan gençlerimizi karşılayan bir sürü kötü alışkanlık var. Bu kötü alışkanların panzehiri de spordur. Biz gençlerimize sporu sevdirebilirsek Kırşehir’in geleceğine en büyük yatırımı yapacağımızın farkındayız. Bu konudaki çalışmalarımızla ilgili iki müjdeyi vatandaşlarımızla paylaşmak istiyorum.” ifadelerine yer verdi.

GENÇLİĞİ SPORA AŞIK ETMEYE KARARLIYIZ

Kırşehir Milletvekili Arslan:            “Kırşehir’de gençlerimizi spor yapmaya özendirecek bir tesisi hayata geçiriyoruz. Kırşehir’i “SPOR KAMPÜSÜ” kavramıyla tanıştırıyoruz. Bütün spor alanlarında faaliyet gösterilebilecek büyüklükte bir alanı hayata geçireceğiz. Bu kampüste futbol sahası olacak. Basketbol sahası olacak. Tenis sahası olacak. Atletizm faaliyetleri için her türlü imkan sağlanacak. Hatta kültürel köklerimizde yeri olan cirit için de ayrı bir alan olacak inşaallah. Bu hizmetlerin hepsi vatandaşlarımıza ücretsiz sağlanacak. Bu projemizin imar ve yerleşke planlarını hız kesmeden hazırlıyoruz.” dedi.

AKPINAR’A SEMT SAHASI

Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan açıklamasına: “Akpınar’a inşaallah sentetik çim serilmiş, yeni nesil soyunma odalarıyla, portatif tribünleriyle ve yürüyüş parkuruyla bir semt sahası yapıyoruz. Akpınar’ımıza bu sahayı kazandırmak için Spor Toto ile 800.000 TL ödenek için anlaştık. Bu saha hem Akpınar’da faaliyet gösteren spor kulüplerimizce kullanabilecek hem de gençlerimizin ve vatandaşlarımızın kullanımına açık olacak. İnşaallah bu saha Akpınar’a sporu sevdirecek ve sağlık bir nesil inşa etmek için vesile olacaktır.”şeklinde devam etti.

VEKİL ARSLAN’DAN GENÇLERE: KIRŞEHİR’İN ADINI ZİRVEYE TAŞIYIN

Mikail Arslan açıklamasını: “Son olarak sporu profesyonelce yapmak isteyen gençlerimize bir uyarıda bulunmak istiyorum. Dünya Şampiyonu Müslüman Boksör Muhammed Ali bir sözünde “Şampiyonlar salonlardan çıkmaz. Şampiyonlar içlerinde tutku, hayal ve amaç olan insanlardan çıkar.” diyor. Bizler görevimizi yapıyor ve gençlerimizi tesislerle buluşturuyoruz. Gençlerimizden de başarmak için hayal kurmalarını istiyoruz. Şampiyon olmalarını istiyoruz. Kırşehir’imizin adını zirveye taşımalarını istiyoruz.” şeklinde sonlandırdı.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN