MHP’Lİ SİNAN OĞAN: “İMZALARI BİZ TOPLADIK KONGREYE ONLAR GİDİYOR”

7 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
246 defa okundu.
MHP’Lİ SİNAN OĞAN: “İMZALARI BİZ TOPLADIK KONGREYE ONLAR GİDİYOR”

MHP’Lİ SİNAN OĞAN, KIRŞEHİR’DE PARTİLİLERLE BİR ARAYA GELDİ. ‘BOZKURT OĞAN’ SLOGANLARININ ATILDIĞI SALONDA YAPTIĞI KONUŞMASINDA OĞAN, “KESİNLEŞMEMİŞ OLMAKLA BERABER GAZETELERE YANSIYAN KADARI İLE YARGITAY MHP’Yİ HAKLI BULMUŞTUR. 15 MAYIS’TA KONGRE OLACAKTIR. ANCAK BU RESMİ BİR AÇIKLAMA DEĞİLDİR” DEDİ. (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA)

MHP’li Sinan Oğan, kongre için imzaları kendilerinin topladığımı ama kongreye iktidar partisinin gittiğini söyledi.
MHP’li Sinan Oğan, Kırşehir’de partililerle bir araya geldi. ‘Bozkurt Oğan’ sloganlarının atıldığı salonda yaptığı konuşmasında Oğan, “Kesinleşmemiş olmakla beraber gazetelere yansıyan kadarı ile Yargıtay MHP’yi haklı bulmuştur. 15 Mayıs’ta kongre olacaktır. Ancak bu resmi bir açıklama değildir” dedi.
Türkiye’de hukuka güvendiklerini anlatan Oğan, “Biz Türkiye’de hukuk mahkemesine güveniyoruz. Genel kanaatin bozulamayacağını düşünüyoruz. Neyin kararını verecekler Ülkücüler tüzüğünün bir maddesini değiştirsin mi değiştirmesin mi? Ülkücüler olarak biz neden mahkeme kapılanlarında dolaşıyoruz. Ülkücü hareket tüzükte ki bir maddeyi değiştirmekten aciz midir?”diye konuştu.
“İmzaları biz topladık. İktidar partisi kurultaya gidiyor” diyen Oğan, “37 senedir kurultaya gitmeyen Kuzey Kore lideri bile kurultay yapacağını ilan etti. Bir tek kurultaya gitmem diye direnen MHP Genel Merkezi. Delegelerimiz yeterli çoğunluğu elde ederse genel başkan değişimi de yapılır. Bu delegeler genel başkanı seçmedi mi? Ülkücü iradeden ve delegeden korkmayacaksın. Bayrağının devredilmesinin zamanı gelmiştir. 3 hilalli sancağı dikeceğiz ve delegelerimiz de seçerse bizler bu göreve talibiz” ifadelerini kullandı.

“HERGÜN ŞEHİT HAB ERLERİ GELİYOR”
Her gün şehit haberlerinin geldiğini ifade eden Oğan şöyle konuştu:
“Analar ağlamayacak diyorlardı maalesef analarımız her gün ağlıyor. Bunlar biz üç hafta içerisinde Şam’da cuma namazı kılacağız demişlerdi. Şimdi Türkiye’nin her yanında hemen hemen her gün cenaze namazı kılıyoruz. Bu hükümet miladını doldurmuştur. Ülke yönetimine artık ülkücülerin gelme zamanıdır.
Ülkücü hareket engellenemez dedik oysa genel merkezimiz ülkücü hareketi engellemeye çalışıyor. İnsanlarımız her gün bu ülkeyi sevdiği ve Türk milliyetçisi olduğu için eziliyor. Taşeronda dahi çocuklarımız iş bulamıyor. Türkiye’yi fiilen başkanlık sistemine geçirmek istiyorlar. Başkanlık sistemine geçince ne olacak? Sorunlarımız mı çözülecek. Türkiye için doğru kullanıldığı ölçüde parlamenter sistemi uygun görüyoruz. Türkiye’yi MHP’nin dahi barajın altında kalacağı bir sürece sürüklüyorlar. Ülkücü ve Milliyetçi Hareket şaha kalkmalı.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN