MHP’li Günal Kırşehir’deydi

1 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
297 defa okundu.
MHP’li Günal Kırşehir’deydi

REFERANDAUM ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA KIRŞEHİR’E GELEN MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE ANTALYA MİLLETVEKİLİ MEHMET GÜNAL, REFERANDUM ÇALIŞMALARININ KOORDİNELİ ŞEKİLDE DEVAM ETTİĞİNİ SÖYLEDİ. (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA)

MHP’li Günal: “MHP’nin Çıkış Noktası Türkiye’nin İçerisinde Olduğu Karmaşadan Çıkmasıdır”

Referandum çalışmaları kapsamında Kırşehir’e gelen MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Mehmet Günal, “MHP’nin çıkış noktası Türkiye’nin içerisinde olduğu karmaşadan çıkmasıdır” dedi.
Özel bir düğün salonunda partilileri ile bir araya elen Günal, “Bütün unsurlarla birlikte 16 Nisana kadar referanduma ilişkin çalışmalarımız koordineli bir şekilde sürdürüyoruz. Biliyorsunuz ki çok ciddi bir süreçlerden geçiyor Türkiye. İçerde ve dışarda hem terör örgütleri eliyle hem birtakım uluslararası çevrelerin sıkıştırılmalarıyla ciddi sorunlarla karşı karşıyayız. Daha 2 gün önce Kerkük’te yine başka bir bayrak krizi yaşandı. Daha önce Musul da Kerkük’te yaşananlara ilave olarak Suriye’de devam eden olaylar PKK’nın kolu olan PYD’yle YPG ile tartışmaları hep birlikte görüyoruz. Bir tarafta Avrupası Amerika’sı Rusya’sı PKK YPG sever hale gelmiş. Görüntüde bazıları terör örgütü deseler de onları desteklemeye zırhlı araçlara kalıncaya kadar birtakım çalışmaları yapacakları mühimmatları, cihazları araçları onlara vermekte olduklarını görüyorsunuz. Yani bütün bu gelişmelere baktığımız zaman Türkiye’nin ciddi anlamda bir dış politik sıkıştırmayla karşı karşıya olduğunu görüyoruz” ifadelerini kaydetti.
“Terör Geçmişten Geleceğe Devam Eden Bir Süreç”
Terörün geçmişten bugüne devam eden bir süreç olduğunu belirten Günal, “Bununla birlikte bir 15 Temmuz darbe teşebbüsü yaşadık. Darbe teşebbüsünden sonrada Türkiye’nin ne kadar kritik bir noktaya getirilmek istedikleri çok açık bir şekilde görülmüş oldu. Bütün bu terör olaylarına baktığımız zaman içerden dışardan sıkıştırılmalara ekonomide ki gidişata baktığımız zaman bunlarla birlikte Suriye de Irakta yaşananlara baktığımız zaman Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu çok net bir şekilde görüyoruz. Bir süredir soğumuş gibi görünse de daha önceki haftalarda Kıbrıs’ta ege de yaşananlar adalarla ilgili Yunanistan’ın oluşturduğu fiili durum oralara zaman zaman bayrak çıkarma askerlerini çıkarma bizim Türkiye olarak birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerektiğini açık bir şekilde gösteriyor. Tüm bu gelişmelerden hareketle baktığımız zaman Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 11 Ekim 2016 Tarihli meclisteki grup konuşmasında bütün bunların üstesinden gelebilmek için sistem tartışmalarının bitirilmesi gerektiğini bu kapsamda da milletin tepesindeki bu tartışmaları ülkenin geleceği için kritik dönemde olduğunu söyleyerek bunu çözümü için bir ortak çalışma önerdi. Birinci önceliğimiz bunun ortadan kalkması için demokratik parlamenter sistemi içerisinde sorunların tamir edilmesi ve Cumhurbaşkanının yasal sınırlara çekilmesiydi. Bu olmadığı takdir de de gelip bunun mecliste ve çoğunluk sağlanırsa da millete götürülmesi gerektiğini söyledi. İki parti arasında yapılan çalışmalar sonucunda da bu mecliste kabul edilerek anayasa değişikliği paketi 16 Nisan itibariyle referanduma sunulmak üzere sizlerin takdirine sunuldu” diye konuştu.
“MHP’nin Çıkış Noktası Türkiye’nin İçerisinde Olduğu Karmaşıklıktan Çıkmasıdır”
MHP’nin çıkış noktasının Türkiye’nin içerisinde olduğu karmaşa ortamından çıkması olarak adlandıran Günal konuşmasını şöyle sürdürdü: “Tabi ki yaşanan tartışmalarda neden MHP böyle bir şey söyledi niye buraya geldi niye evet diyor diye bir takım algı yönetime göre çalışmalar ve propagandalar yapılıyor. MHP’nin buradaki çıkış noktası Türkiye’nin içinde bulunduğu bu karmaşık süreçten çıkarak bundan sonra sistem tartışmalarını bir kenara bırakmak ve bu tartışmaları aşarak Türkiye’nin yapısal sorunlarına çözüm yoğunlaşmak olarak belirlenmiştir. Biz onun için diyoruz ki Türkiye’nin bu kadar sıkışık ortamda bu kadar dışardan taşeronlar eliyle ve hatta açık açıkta bazı devletler eliyle sıkıştırıldığı bir ortamda Türkiye’nin sistem krizine tahammülü yok. Bu tartışmaların bitmesi için inisiyatif aldık. Çözümden yana tavır aldık. Bugün de bunu anlatıyoruz. Öyle veya böyle milletimizin önüne 16 Nisan’da gelecek. Biz MHP olarak diyoruz ki evet verende hayır verende bizim için kutsal vatandaşlarımızdır. Bu kapsamada da hiçbirini ayırt etmiyoruz. Kim olursa olsun biz bunlarla ilgili çalışmalarımızı yapacağız, anlatacağız o yüzden bu günde buradayız.”

HABER:İHA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN