MHP’DE KUTULTAY SEVİNCİ

8 Nisan 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
235 defa okundu.
MHP’DE KUTULTAY SEVİNCİ

mhpKırşehir’deki Meral Akşener, Sinan Oğan ve Koray Aydın taraftarları mahkeme kararını çok olumlu karşılayarak MHP olarak Allah’ın izni ile kurultaydan sonra iktidara yürüyeceğiz dediler.

MHP’de muhaliflerin, “Kurultay Çağrı Heyeti” oluşturularak, partinin olağanüstü kurultaya götürülmesi talebiyle açtığı davada karar çıktı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, kararı doğru bulmadıklarını söyledi ve üst mahkemeye gideceklerini söyledi.

Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesindeki davaya taraflar dışında kimsenin alınmamasına karar verildi. Kararın ardından izleyiciler ve güvenlik görevlileri arasında kısa süreli bir gerginlik oldu.

MHP’DEN İLK AÇIKLAMA

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın kararı doğru bulmadığını ifade etti. Kararı, Yargıtay’a götüreceklerini ve temyiz isteyeceklerini söyledi.

Yalçın, ”MHP Genel Merkezi’nin yapacağı iş, bundan sonraki süreçte bir üst mahkeme üzerinden, yine çözümü yargıda aramak süreciyle başvurusunu yapacak. MHP Genel Merkezi bu kararı alırken karar partinin en yüksek organında alındı. Bu organlar, büyük kongrelerde ortaya çıkarlar. Ocak ayı itibariyle MYK bu yılın sonunda ilçe ve il kongrelerini başlatmak suretiyle olağan kongreyi ön gördü. Sulh Hukuk Mahkemesi bunu dikkate almadı, bu görmezden gelindi. Buna hayret etmemek mümkün değil. Farklı arkadaşlarımız için ise yorum yapmaya gerek yok. Onlar farklı görüşler beyan etmek suretiyle, adeta partiye zarar verircesine bir çaba içinde olmaları da çok üzücü” dedi.

Sinan Oğan: Devlet abimizden çağrı gelirse…

Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi, MHP’de olağanüstü kurultay talebini kabul etti. Mahkemenin karar vermesinin ardından başkan adaylarından Sinan Ogan mesjaını Twitter üzerinden verdi. Ogan, ”Olağanüstü kurultayımız vatanımıza, milletimize, partimize ve camiamıza hayırlı olsun. Ülkücü Hareket Engellenemez” dedi.

“DEVLET ABİMİZDEN ÇAĞRI GELİRSE”

Kararın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Oğan, “Gönül isterdi ki kurultay Genel Başkanımızın onayıyla olsun ama olmadı” dedi.

Kurultay için hazırlıkların başlayacağını söyleyen Oğan, “Mahkeme adaletli karar vermiştir. Mayıs ayı içerisinde olmasını planlıyoruz. Temyiz ile daha fazlabu hareketin önünü tıkamayınız” diye konuştu.

“Bahçeli ile bir görüşme yapacak mısınız?” sorusuna ise, “Devlet abimizden görüşme çağrısı gelirse, kabul deriz” sözleriyle yanıtladı.

MUHALİFLER 5 ŞUBAT’TA YARGIYA GİTTİ

MHP’de muhalifler, partinin olağanüstü kurultaya gitmesi için topladıkları 543 imzanın işleme konulması için 5 Şubat’ta yargıya gitmişlerdi. Meral Akşener, Koray Aydın ve Sinan Oğan, imzaları önce MHP Genel Merkezi’ne teslim etmiş, ancak herhangi bir yanıt alamamışlardı. Muhaliflerin Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi’ne verdiği dilekçede 16 il başkanı “davalı” olarak yer almıştı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On