MHP MİLLETVEKİLİ TÜRK GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

11 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
396 defa okundu.
MHP MİLLETVEKİLİ TÜRK GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

indir (2)

Milliyetçi Hareket Partisi Kırşehir Milletvekili Prof. Dr. Cemil Yıldırım Türk, gündeme ilişkin konuları ele alarak, “Acil olarak hükümet kurulmalı” dedi.

 

MHP Kırşehir Milletvekili Prof. Dr. Yıldırım Türk, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sözlerini yineleyerek; Artık kaybedecek bir saniyemiz bile yoktur. Derhal ve acilen diyalog ve mutabakat zeminleri oluşturularak Türkiye güçlü, atılımcı, katılımcı ve icraata odaklı bir hükümete kavuşmalıdır. Meseleyi dar kalıplara, ideolojik beklentilere ve çıkar hesaplarına endeksleyenler geleceğimizi riske atacaklarını unutmamalıdır.” dedi.

MHP Kırşehir Milletvekili Prof. Dr. Cemil Yıldırım Türk, hükümet binasının nereye yapılması ile ilgili ortaya çıkan tartışmalarla ilgili de açıklamalarda bulunarak; “Kırşehir’in yeni bir hükümet binasına ihtiyacı olduğu doğru. Bu bina vatandaşın hükümet binasına rahatlıkla ulaşabileceği, ulaşım zorluğu olmayan, devlete ait bütün birimlerin içinde olduğu, park yeri problemi oluşturmayacak ve uzun yıllar Kırşehir’in ihtiyaçlarını giderebilecek şekilde olmalıdır. Bu temel noktalar dikkate alındıktan sonra uygun herhangi bir yere yapılabilir” dedi.
MHP Kırşehir Milletvekili Prof. Dr. Cemil Yıldırım Türk, “Asıl tartışılması gereken, fakir fukara aç iken, ülke ekonomisi her an batma noktasına gelmişken, bölücü terör adeta azmış ve her gün şehitler gelirken, hükümetin kurulamaması, daha doğrusu kurulmamak istenmemesidir. Cumhurbaşkanı tarafından hükümeti kurmakla görevlendirilen AKP Genel Başkanı Davutoğlu, sanki kurmamak üzere görevlendirilmiş gibi süreci savsaklamakta, yangın yerine dönen ülkeyi erken seçime götürmek için elinden geleni yapmaktadır. Yapılacak bir erken seçimin güvenliği asla ve asla mümkün olmayacaktır. Ülke kaosa doğru sürüklenecektir. Köyde, kasabada görüştüğümüz vatandaş derhal hükümetin kurulmasını ve sorunlarına çözüm üretilmesini istiyor. AKP’nin ise hesabı ülkeye ne pahasına mal olursa olsun tekrar iktidara tek başına gelmek. Gerisi umurlarında değil” şeklinde konuştu.
Kırşehir’e yapılacak yeni çevre yolu ile ilgili çalışmalara da değinen MHP Kırşehir Milletvekili Prof. Dr. Cemil Yıldırım Türk, “Madem yeni çevre yolu yapılacaktı da Ankara-Kayseri karayolunu rahatlatmak amacıyla şehrin ortasına adeta ucubeye benzeyen ve her Kırşehirlinin görünce moralini bozan, maliyetini hiç kimsenin bilmediği, 20-30 trilyon olduğu tahmin edilen üst geçit ne için yapıldı. Bu ülkenin kaynaklarına yazık, bunlar bizim vergilerimizle yapılıyor. Benim işçimin, köylümün bu paralarda alın teri var. Üst geçit yapılmadan niye çevre yolu bu kadar gündemde değildi. Üst geçit yapıldıktan sonra çevreyolu yapımının gündeme taşınmasını da manidar buluyorum” diye konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN