MHP Lideri Bahçeli Kırşehiri salladı

8 Şubat 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
522 defa okundu.
MHP Lideri  Bahçeli Kırşehiri salladı

20150208_131003_resized

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kırşehir Cacabey Meydanı’nda partililere seslendi.
Alana Kırşehir’in yanı sıra Nevşehir, Kırıkale, Niğde, Çankırı, Aksaray, Ankara, Konya ve Yozgat’dan partililer katıldı.

 

Devlet Bahçeli, Kırşehir Cacabey Meydanı’nda partisi tarafından düzenlenen ‘Nefesimiz Ensenizde Olacak’ temalı mitingde konuştu. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği miting, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Bahçeli, konuşmasına Kırşehirli Osman Bölükbaşı, Erol Güngör ve 25 Eylül 2012’de vefat eden Bozkır’ın Tezenesi Neşet Ertaş’ı anarak başladı.

 

Türkiye’nin çok kötü yönetildiğini ve hiç kimsenin hayatından memnun olmadığını belirten Bahçeli, “Ahi Evran’ın anıları yok sayılmakta, sözleri, öğütleri, tavsiyeleri terk edilmektedir. Devlet geleneğimiz, binlerce yıllık teamül ve tercihlerimizi nefsine yenik düşmüş, hırslarına teslim olmuş bir şahsiyet tarafından heba ve israf edilmektedir. Bir defa buna dur demek, buna engel olmak hepimizin boynunun borcudur. 10 Ağustos 2014 tarihinde cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan, istikrarsızlığın sembolü, kavga ve gerilimin simgesi mertebesine çıkarak ne huzur bırakmış, ne de esenlik koymuştur.” şeklinde konuştu.

 

‘BU SORUMSUZ VE AHLAKSIZ TAVRI’

 

Erdoğan’ın görevde olduğu 5,5 aylık kısa süre zarfında anayasal sınırlarını sayısız kere aştığını, yetki ve sorumluluklarını defalarca kötüye kullandığını söyleyen Bahçeli, şöyle devam etti: “Erdoğan, Anayasa’yı ihlal etmiştir. Erdoğan, yeminlerini bozmuş, çiğnemiştir. Şeref ve namusla arasına kalın duvarlar dikmiştir. Tarafsız olması gerekirken açıktan açığa 7 Haziran’da yapılacak Milletvekilliği Genel Seçimleri için AKP’ye oy istemiştir. 30 Ocak’ta Kırşehir’e gelerek toplu açılış kisvesi altında siz muhterem vatandaşlarıma AKP’nin fiili eş başkanı gibi konuşmuştur. Durmamış duraksamamış, bu sorumsuz ve ahlaksız tavrına en son Bursa’da devam etmiştir. Biz daha önce Erdoğan nerede miting yaparsa orada olacağımızı, aynısıyla cevap vereceğimizi ve karşı duracağımızı söylemiştik. Meydanın boş olmadığını kararlılıkla vurgulamıştık. Erdoğan’ın kanunsuz, hukuksuz ve despot uygulamalarını yanına bırakmayacağımızı Türkiye’nin iflasına sessiz kalamayacağımızı ilan etmiştik. Bu itibarla madem Erdoğan, buraya kadar gelip AKP lehine kule nöbetçiliğini, ileri karakol vazifesini cumhurbaşkanlığı makamına yakıştırmıştır, bize düşen de buna cevap vermektir.”

 

‘NEFESİMİZ ZALİMLERİN ENSESİNDE OLACAKTIR’

 

“Erdoğan, nerede olursa olsun, siyasi propagandaya nerede tevessül ederse etsin, nefesimiz ensenizdedir.” diyen Bahçeli, “Nefesimiz, zalimlerin ensesinde olacaktır, nefesimiz hainlerin ensesinde olacaktır, nefesimiz müzakerecilerin, mübtezellerin ensesinde olacaktır. Nefesimiz Türk ve Türkiye ve Türk milleti düşmanlarının her an, her zaman, her daim enselerinden ayrılmayacaktır. Çünkü bizim nefesimiz, Türk tarihi, Türk kültürü ve Türk dilidir. Bizim nefesimiz, Anadolu’yu vatan yapan kahramanların şuurudur. Erdoğan ve havarileri Türkiye’nin boğazına çöreklenmiştir. Erdoğan ve yandaşları aziz milletimizin ve Kırşehir’in nefes borusunu kesmek için mücadele vermektedir. Buna izin veremeyiz, buna göz yumamayız, bunu normal göremeyiz. Soruyorum sizlere; Erdoğan, PKK’yla anlaştı, İmralı canisinden vize aldı diye başkanlık sistemine sıcak bakacak mısınız? ‘Ne olmuş, ABD’de var Türkiye’de de olsun’ diyecek misiniz? Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan adamın partizanlık yapmasına, siyasi taraf tutmasına hoşgörü gösterecek misiniz?” diye sordu.
Bahçeli, ‘Yeni Türkiye’ parolasıyla milli bekayı, varlığı, kimliği parçalamak isteyenlerin hayallerinde boğulacağını ve bozgunculuğun çamurunda soluk alamayacaklarını vurgula
Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN