MHP İL BAŞKANI ARİF EKİCİ DEĞERLENDİRDİ

14 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
728 defa okundu.
MHP İL BAŞKANI ARİF EKİCİ DEĞERLENDİRDİ

arif_ekici_5910-280x300

MHP İl Başkanı Arif Ekici basın toplantısı düzenleyerek geçen hafta Kırşehir’de yaşanan olaylar için duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Ekici açıklamalarında AK Parti hükümetine yüklendi.

 

MHP İl Başkanı Arif Ekici, parti il merkezinde basın toplantısı düzenleyerek Kırşehir’de yaşanan olayları değerlendirdi. AK Parti hükümetinin 13 yıldır terörün, usulsüzlüğün, yolsuzluğun önüne geçemediği gibi kat kat büyümesine sebep olduğunu iddia eden MHP İl Başkanı Arif Ekici yaşanan olaylardan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

MHP İl Başkanı Arif Ekici,“AK Parti düştü kıyamet koptu. 7 Haziran seçimlerine kadar sükunet içinde olan Türkiye’miz; Doğu’dan ve Güneydoğu’dan gelen günlük şehit haberleriyle adeta bir katliam merkezine dönüştü. Düne kadar bölücü terör örgütünün bir dediğini iki etmeyenler Habur Gümrük Kapısı’nda terör örgütünü davul zurnayla karşılayanlar, eli kanlı teröristlerin her karışında şehit kanı olan bu topraklara basa basa Türkiye’ye girişlerini sağlayanlar; ne hikmettir ki AKP’nin yeterli oyu alamamasıyla bugün tam aksini savunmaktadırlar. Aynı şekilde Kobani olaylarında yüzlerce PKK militanı Pejak, Peşmerge ve diğer terörist gruplarının Türkiye Cumhuriyeti bütçesinden araçlarına benzinleri konulmuş, restoranlarda yemek paraları ödenmiş, en iyi şekilde ağırlanmıştır. Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan HDP’lilerle bir olup Dolmabahçe Sarayı’nda İmralı canisinin 12 maddelik basın bültenini beraber okuma cüretini göstermiş ve bu maddeleri kabul etmiştir.
Milliyetçi Hareketin her mensubunun o ihanet maddelerini dinlemeye tahammülü dahi olmayıp; vatan bir bayrak bir millet bir ilkelerinden taviz vermeleri mümkün değildir. Yüce Türk Milleti olayları üzüntüyle izlemiştir. Herhangi bir partinin veya kişilerin egosunu tatmin etmek için Türk milleti haklı oluğu terörle mücadele davasında haksız konuma getirilmeye çalışılmaktadır.
Kürt açılımı, çözüm süreci adı altında saçma söylemlerle ve mantık dışı uygulamalarla 13 yıldır iktidarda kalanlar tetikledikleri olaylarla adeta ateşe benzin dökmüştür. Bu süreçteki MHP’nin uyarıları dikkate alınmamış, varılan nokta maalesef öngörülerimizi haklı kılmıştır. Terör örgütüne müdahale etmeyerek; Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakanın itiraf ettiği gibi örgüt silah yığınağı yapmış, gücüne güç katmış; PKK’nın sivil uzantısı HDP iktidar partisi AKP ile pazarlık yapar duruma gelmiş, PKK da Türk ordusuna saldıracak güce erişmiştir. Dolayısıyla mevcut AKP hükümeti 13 yıldır ve şimdi terörün, usulsüzlüğün, yolsuzluğun önüne geçemediği gibi kat kat büyümesine de sebep olmuştur.
Sayın Cumhurbaşkanı dört yüz milletvekili istemektedir. Beş yüz elli de versek ülkemizi bu parti bu kadro; içerde ve dışarıda yönetemiyor temsil edemiyor. Yüce Türk milletinin dikkatine 13 yıldır bu ülkeyi kim yönetti, şimdi kim yönetiyor?
Kırşehir’deki ve Orta Anadolu’daki olaylara gelince tamamen provokasyon olup, belli mihraplarca kışkırtılarak toplumsal bir kaosa ulaşılıp; belli kesimin karlı çıkması hedeflenmektedir. Dolayısıyla bu eylemler MHP’nin yükselen oylarını durdurma, Türk milletinin algısını değiştirmeye çalışma eylemleridir. Diğer Orta Anadolu şehirlerinde olayları kışkırtanlar ortaya çıkmış, temennimiz Kırşehir’de de en yakın zamanda olayları kışkırtanların, yakıp yıkanların ortaya çıkmasıdır. Bin yıllık kardeşliği yaşayalım yaşatalım, hepinizden bu konuda destek bekliyoruz. Maalesef Kırşehir olaylarında polisin, askerin hepsinin eli bağlı, yukarıdan emir alamamışlar müdahale edememişler. Kırşehir’in durumunu bilenler bilir 4 tane provokatöre teslim edilmiş neticede olaylar olmuştur.
Ülkücü hareket her zaman bu ülkenin bütünleştirici gücü olmuş, önemli kararlarında hep elini taşın altına koymuştur. Vatansever milliyetçi gönüllülerimiz her daim milli birlik ve beraberlik için, bin yıllık kardeşliğin yaşaması için azami surette çaba göstermektedirler. AKP ise 7 Haziran’da çıkan seçim sonuçlarını beğenmeyerek, millet iradesiyle alay edip hiçbir partiyle koalisyon kurmayıp, hükümeti paylaşmamışlardır. Gereken dersi milletimiz 1 Kasım’da sandıkta verecektir. Allah’ın izniyle, halkımız Milli Hükümete yetki verecek; Doğuda, Güneydoğuda, Suriye’de, Irak’ta, Avrupa’da nerede PKK varsa, Ermeni asala örgütüne yapıldığı gibi müdahale edilecek, yeryüzünden kazınacaktır.” özdeyişinde bulundu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN