Mevsim Geçişleri Hasta Ediyor

4 Mart 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
196 defa okundu.
Mevsim Geçişleri Hasta Ediyor

Mevsim geçişlerinde hasta olmamak için vatandaşlar, hastalıklardan korunmak amacıyla piyasada olan çeşitli çayları tüketiyorlar. Medya aracılığıyla ya da kulaktan dolma bilgilerle hareket eden vatandaşlar, sağlıklarını tehdit etmekte. Konuyla ilgili aktar Emre Öz, bitkiler hakkında Gazetemiz 40 Arenaya Bilgiler verdi.   

Öz, bitkilerin binlerce yıldır doğada bulunmakta olduğunu ve tarihçesinin eskilere dayanmakta olduğunu belirtti. 

 “Alternatif tıp, Uzak Doğu’da yaygındır”
Alternatif tıbbın daha çok Uzak Doğuda etkili olduğunun vurgusunu yapan Öz, “Türkiye’de alternatif tıbba ilgi yavaş yavaş artmaktadır. Ama özellikle Japonya ve Çin, alternatif tıp konusunda gelişmiştir ve tedavi yöntemi olarak kullanımı daha fazladır” diye söyledi.
Ülkemizde, alternatif tıbbın daha çok zayıflama konusunda öne çıktığını belirten Öz, sözlerine şu şekilde devam etti: 
“Vatandaşlar, bitkileri sadece zayıflama aracı gibi görmektedir. Halbuki ilaçların, ham maddesi bitkilere dayanmaktadır. İlaçlar sıkıştırılarak yapıldığından dolayı genetiği değiştiriliyor. Vatandaşlar, bitkisel ürünleri kullanırken tedavi süresi daha uzundur.” sözlerini kaydetti.

“Kuşburnu, ıhlamur, tarçın, zencefil…  Kış çayı”
Kış aylarında en çok görülen hastalık grip, üst solunum yolu hastalıkları ve soğuk algınlığıdır. Sağlıksız beslenme, çevre ve kimyasal etkiler bağışıklık sistemi kötü olan vatandaşların daha çabuk hastalıklara yakalanmasına sebep olmakta. Emre Öz, havaların birden bire soğuması ve mevsimsel geçişlerin yaşanmasından ötürü vatandaşlara, kış çayları tüketmelerini tavsiye etti.
 Vatandaşların popüler olan belli bitkilerin çaylarını kullanmasını tavsiye eden Öz, “İnsanların, bağışıklık sisteminin zayıf olmasından ötürü doğaya ayak uyduramıyor. Vücut, gribal enfeksiyona yakalanmakta. Vatandaşlar; ıhlamur,  zencefil, zerdeçal, tarçın, havlucan, kuşburnu bitkilerini kullanırlarsa, hastanın bağışıklık sistemini ve vücut direncini güçlendirici etkisi vardır. Bu bitkiler, vücutta doğal antibiyotik görevi yapmaktadırlar. Hastaların gribi daha kolay atlatmasına yardımcı olmaktadır. Vatandaşlar, kış çayını evde kendileri rahatlıkla hazırlayabilirler.” sözlerine yer verdi.  

“Yeşil çayın sakinleştirici özelliği var”
Öz, vatandaşların; kabuk tarçını kaynamış suyun içerisinde demleyerek tüketebileceklerini belirtti. 
Tarçın bitkisinin kan şekerini dengelediğini de söyleyen ve yeşil çay bitkisi hakkında bilgi veren Öz, “Yeşil çay, antioksidan özelliğe sahip bir bitki olduğundan dolayı yağ yakıcı özelliği de bulunuyor. Ama yeşil çayın sakinleştirici özelliği de bulunmakta. Yeşil çay, zayıflama çaylarının içerisinde olmazsa olmaz ürünlerden bir tanesidir.” ifadesini kullandı. 


“Köklü bitkiler, kaynatılarak tüketilmeli”
Zencefil, köklü bir bitki olduğundan dolayı kaynatılması gerektiği vurgusunu yapan Öz, “Köklü bitkiler kaynatılarak tüketilebilir. Toz zencefil 1 çorba kaşığı süzme balla tüketilebilir. Zencefil, tek başına tüketildiğinde yeterli olmaz. Dolayısıyla karabiber, kuşburnu, zerdeçal ya da limon kabuğu kaynatılarak tüketildiğinde öksürüğü geçirme etkisi vardır.” diye belirtti. 
Kakule bitkisinin faydalarını anlatan Öz, “Kakule bitkisinin kaynatıldığı zaman sinüsleri açma özelliği bulunuyor. Nefes açıcı, ağız kokusu ve mide kokusu gibi rahatsızlıkları giderici özelliği vardır.” diye konuştu.
Öz, paket ürünler ve açık ürünler arasında fark olduğunu belirtti. Polen ürününün, bağışıklık sistemi, kansızlık( anemi), zihinsel yorgunlukve unutkanlık rahatsızlıklarını giderici özellikleri olduğunu vurguladı. Öz, “Polen, bal ya da sütle tüketilebilir.” dedi. 

“Pekmez, kalsiyum ve demir deposu”
Herkesin damak tadının ve tercihlerinin faklı olduğunu söyleyen Öz, “Kadınlarda özellikle kansızlık diğer bir adıyla anemi hastalığı sıklıkla görülmektedir.  Harput pekmezi ya da üzüm pekmezi tüketildiği zaman kansızlık rahatsızlığına iyi gelmektedir. Pekmez, kalsiyum ve demir deposudur.” açıklamasında bulundu.
Altın otu bitkisinin faydalarını anlatan ve bir bitki diğer bitkilerle kullanıldığı zaman etkisinin kısa sürede alınabileceğini ifade eden Öz, “Böbrek taşı, idrar yoları iltihaplarına ve kadın hastalıklarına faydalı olan bir bitkidir. Fakat bitkileri tek başına kullanmak her zaman bir rahatsızlık için yetersiz olmaktadır. Mesela grip olduğunuz zaman sadece ıhlamur tüketmek yeterli değildir. Tek başına bir bitkiyi tüketirseniz faydası olur ama kısa sürede bir etki hemen göremezsiniz. Ihlamurun içerisine zencefil, zerdeçal, tarçın, narçiçeği, karabiberle atarak demlediğiniz zaman anında etki alabilmeniz daha olanaklıdır.” sözlerini kullandı. 
Sözlerine devam eden Öz, “Altın otu bitkisi, civam perçemi, ısırgan otu, avokado yaprağı ve papatya bitkileriyle desteklendiği zaman daha etkili olur.” dedi.

“Medyada, yanlış bilgiler aktarılıyor”
Öz, avokado meyvesi ve bitkisinin yaprağının böbrek taşı, safra kesesi çamurlanmasına iyi geldiğini ifade etti. Medyada vatandaşlara yanlış bilgiler verildiğini vurgulayan ve vatandaşların anlatılan bilgilere inandıklarını ve sadece o ürüne odaklandıklarını söyleyen Öz, “İnsanlar, anlatılanlara bilinçsiz bir şekilde yöneldiklerinden dolayı belli ürünlerin satışı artmaktadır. Örneğin; susam yağının kuru ciltleri nemlendirici özelliği olduğunun bilgisi yaygınlaşmıştır. Halbuki susam yağı, kirpik ve kaşlar için kullanımı uygun olan bir yağdır. Susam yağı, cilt için uygun bir yağ değildir. Susam yağı cilt için kullanıldığı zaman kıllanma yapabilir.”  sözlerine değindi. 

“Hamilelik döneminde vücutta oluşan çatlaklar için; badem yağı, kakao yağı…”
Öz vatandaşların internetteki bilgiler, medya ve kulaktan dolma bilgilerle hareket ettiklerinden dolayı, yanlış ürünler kullanma olasılıklarının artmakta olduğunu ifade etti. Vücut çatlaklarını gidermek amacıyla vatandaşlara hangi yağların iyi geldiğini belirten Öz, “Kuru ciltler için kayısı yağı kullanılabilir. Vücut çatlakları ve gebelik döneminde oluşmuş çatlaklar için en etkili ürün kakao yağı, badem yağı, argan yağıdır. Argan yağı, saç için çok etkili bir yağ değildir. Argan yağının reklamı çok yapıldığından dolayı yanlış bilgiler ortada dolaşmaktadır.” sözlerine yer verdi

Haber Nurten Ceylan

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On