METAL-İŞ SENDİKASI İŞÇİLERİ YAPACAKLARI GENEL GREVE DAVET EDECEK

11 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
312 defa okundu.
METAL-İŞ SENDİKASI İŞÇİLERİ YAPACAKLARI GENEL GREVE DAVET EDECEK

BİRLEŞİK METAL-İŞ SENDİKASI, İŞ GÜVENCESİ ADINA KIDEM TAZMİNATININ KALDIRILMAMASI İÇİN AÇIKLAMA YAPARAK GENEL GREVE GİDECEKLERİNİ DUYURDU. (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA)

Birleşik Metal-İş Sendikası, iş güvencesi adına kıdem tazminatının kaldırılmaması için açıklama yaparak genel greve gideceklerini duyurdu.
Anıt Meydan’da gerçekleşen basın açıklamasında konuşan Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, Türkiye’de bulunan bütün işçileri de genel greve davet edeceklerini söyledi.
Kırşehir Emniyeti pankartlarla yürüyüşe 2911 sayılı kanun gereği izin vermezken yapılan basın açıklamasında konuşan Sendika Genel Başkanı Serdaroğlu, “Bizler yıllardır, iş yerlerinde ekonominin yürümesi ve Türkiye’de alın teri ile emek üreten insanlar olarak haklarımıza sahip çıkmaya çalışıyoruz. Bugün yaşadıklarımız bizlere daha fazla mücadele edilmesi gerekliliğini ortaya koydu. Bizler sadece işçi ile birlikte mücadele verip hakkı işçi ile birlikte ararız. Kimselerin eteğine tutuşmayız. Yıllardır bunu böyle öğrendik. 70 yıllık tarihimizde de kimseye biat etmedik. Kimsenin önünde eğilmedik. Şartlar ne olursa olsun mücadelenin işçi tarafından kazanılacağını da biliyoruz.” dedi.
12 Eylül cuntasının dahi kendilerini yola getiremediği ifade eden Serdaroğlu, “Bizlere kimse diz çöktürtemedi, bugün de kimse diz çöktürtemeyecek. Bizler de haklarımızı kimselere yedirmeyeceğiz. Sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Kıdem tazminatı parlamento ve komisyonlara gelirse Türkiye’nin yüzlerce iş yerinde Birleşik Metal-İş Sendikası genel grev yapacak ve işi bırakacaktır. Türkiye’deki bütün işçileri de yaptığımız greve ve iş bırakma eylemine davet edeceğiz” diye konuştu.
Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı basın açıklamasında olay çıkmazken, sendika temsilcileri açıklamanın ardından dağıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On