MESELA, MESELA, MESELA… ARGUMENTUM AD İGNORANTİAM!

7 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1087 defa okundu.
MESELA, MESELA, MESELA… ARGUMENTUM AD İGNORANTİAM!

MESELA, MESELA, MESELA… ARGUMENTUM AD İGNORANTİAM!

Reklamları izlediniz!!! Dükkanı kapattık!!!

Bir günde yüksek katılımla Cumhuriyet ve parlamenter sistem iptal edilmiş ise! Ve bir gecede, yüksek katılımla ülkenin rejimi değişmişse! Bundan sonra ne olacak sorusunun cevabı bulunamıyorsa… İptal edilen yönetim sistemi, tarlada kuruyan domates fideleri, doları katlayan soğan ve patates kadar gündeme gelmiyorsa! Gelecek; tartışılmıyorsa. Cumhuriyetle hesaplaşmanın altında yatan gerici baskıyı çözememiş iseniz! Yaşamdan; Şikayet etmeye hakkınız yok.

Dini, milli kimliğin önemli bir unsuru olarak gören anlayış milliyetçi muhafazakarlığı doğurdu. İnanç kimliği siyaset malzemesi. Siyasi argüman olmaktan kurtarılamadı. İnanç sömürüsü bir ticari meta haline dönüştü. Unutmayın; Türkiye’nin dışında bir Dünya daha var…

Argumentum ad ignorantiam, ‘Cehalet Safsatası’ ile yönetilen bir ülkede yaşamak!

Vasatlık! Cehalet ve Bayağılık! Üzerinden kurulan denklem… Sonuç! Bataklık…

‘Laik devleti yıkacağız. Cumhuriyet döneminin sonu gelmiştir’… Diyen Türkiye Cumhuriyeti 11nci Cumhurbaşkanı.

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş değerlerine  ‘Reklam’ diyen, milletvekili!!!

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş değerlerine  ‘Dükkan’ diyen, başbakan!!!

Dükkanı kapatan ve kendini imha eden bakkal efendi, yaptığı onlarca yanlışlar için helallik istiyor.

İktidarın sesi olan; Cehaletin ferasetine, güvenen akademisyen. Matematiği 4 işlem zanneden kod adı ‘Yeliz’ olan  Milli Eğitim Komisyon üyesi Milletvekili. ‘Üç beş Mehmet öldü diye meclisimi toplayacağız’ diyen meclis başkanı.

“Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim” Mustafa Kemal Atatürk

AKP’nin geçmişte bir, yeni dönemde üç sporcu milletvekili var. Maşallah dördü de Mustafa Kemal Atatürk’ün tanımına çok uygunlar. ‘Zeki ve Ahlaklı’!  Birincisi, (Hakan Şükür)Futbolcu…  FETÖ üyesi milletvekili. Milletvekiliyken, TRT spor programlarından milyar liralar kazandı, FETÖ terör üyesi bu vekil efendi  elini kolunu sallaya, sallaya Amerika’ya uçtu gitti.

Yenilerden bir tanesi (Kenan Sofuoğlu) Motosiklet yarışçısı…  Milyon dolarlık aracıyla meclise geliyor. ‘Benim vekil maşına ihtiyacım yok’ diyor. Milyonluk aracına bir kuruş vergi ödemiyor. ‘Vergi kaçırıyor’…  Bu kaçakçılığa yasal kulp takarak milletin vekiliyim diyerek savunmak ahlak oluyor. Diğeri! (Alpay Özalan) Futbolcu… Adam külhan. Mazbatasını alır alamaz; mahalle eşkıyalığına soyunmuş, meydan okuyor.  ‘Erdoğan’a söz söyleyen karşısında beni bulur’… Bir tane daha var. O’nun marifeti henüz ortaya çıkmadı. Bunlara oy verene ne demek gerekir. Bunlar kimin vekili?

Cehalet ferasetinin üzerine. Ver mehteri. Yeniden kutsayalım, cehaleti…

Aydınlanma dönemi kapatıldı. Çünkü; Liyakat ortadan kalktı. Adalet öldü… Kanıtın yokluğu, yokluğun kanıtı değildir… 

Bir kiliseye zangoç dahi olamayacak kadar cehaletin argümanı softaların, yer tuttuğu. kişilerin, sıradanlığı ‘gelişmiş’ yaşam biçimi olarak halka dayatıyor, bu dayatma kabul görüyorsa ki; kabul görüyor.

Cehaletin tohumları Türkiye’nin eğitim ve kültür politikalarına  sirayet ediyor, bu çağda; Osmanlı, padişah ve softa özentiliği halkı din üzerinden yeniden şekillendiriliyor ve kabul görüyorsa! ‘Yeni Türkiye’ için ‘Parti Devletini’ sizler böyle kurdunuz…

Bir tarafta, Aydınlanma, diğer yanda Cehalet. Bunlar Cehaleti kutsadılar.

Aydınların belinin kırıldığı. Gericiliğin önemsendiği bir on altı yılın ardından. Türkiye; aydınlanmanın pencerelerini aydınlığa sıkı sıkıya kapatıyor.

Bu ülkede; kendisini, ‘Demokrasi ve hukuk devletinin garantisi’ olarak sunan, iktidar partisi genel başkanı;  karşısında, onu; demokrasi ve hukuk devletine ‘tehdit’ olarak gören bir muhalefet kesim var… 16 yıldır yaşadıklarımız ve geldiğimiz sonuç neyi gösteriyorsa; durum odur!!! “Cumhuriyeti biz kurduk. Yaşatacak olan sizlersiniz”… Sözlerinden anlayanlar ve anlamayanlar meydanda! Mesela…

Yaşatması gerekenler. Emaneti alan gençlik. Ölümüne göz yumanlar…

Ümmetçiliği, partizanlığa, taşıyan, Cumhuriyetin nimetlerini bilmeden öteleyen, bilmeden otokrasiye evet diyenlerin, Vehhabi zihniyeti içinde ülkeyi karanlığa sürükleyenlere, düşünmeden oy verenlerin, olumsuzluklardan şikayet etmeye hakkı yoktur. Onlar; halk adına cehaleti kutsadılar.

Yeni Anayasa yapılırken neler göz önüne alınmıştır? Mesela düşünce özgürlüğü. Mesela İnsan hakları. Mesela Bağımsızlık. Mesela Dış politika. Mesela iç huzur. Mesela İktisadi ve sosyal haklar. Mesela Yeni Anaysa da ‘Laiklik’. Mesela… Mesela…

Eğitim düşünceyi. Düşünce çağdaşlığı tetikler. Türkiye’de 11 yılda 118 adet yeni ceza infaz kurumu (Hapishane) açılmış! Yeni açılanlarla birlikte hapishane sayısı 372’ye, kapasiteleri ise 189 bin 269’a yükselecekmiş… Harika!

‘Demokrasi’ anlamını bilmeyenlere Otokrasiyi ‘İleri Demokrasi’ diye yutturmak çok kolay olsa gerek. Basın özgürlüğü, fikir ve düşünce özgürlüğü ile ifade özgürlüğü konularında! Mesela; hapishanelerde tutuklu olan gazetecilerin sayısının İran ve Çin ölçeğinin tam iki katı olduğunu biliyor muyuz! Ne gereği var!

16 yılda her şeyi artan Türkiye. Acaba, neleri hızla tüketti?

Dindarlık arttı. İmam hatip Okulları arttı. Din fetvacıları arttı. Dindar nesil arttı. Camiler arttı…

Din baronları. Din bezirganları arttı. Biat kültürü arttı…

Seçimler arttı. Seçimlerde ‘oy’ hırsızlığı arttı…

Aydın düşmanları arttı…

Atatürk, ve Çağdaşlık düşmanları arttı. Tarikatlar arttı. Tarikat yurtları arttı. Yurtlarda tecavüzler arttı…

Kadına şiddet arttı. Çocuk evlilikleri arttı. Çocuk tecavüzleri arttı. İmam nikahlı eş sayısı arttı…

Evlilik dışı çocuk sayısı arttı. Sokağa bırakılan çocuk sayısı arttı. Fuhuş arttı…

Utsuzluk, hayasızlık, arsızlık, utanmazlık, bayağılık arttı…

Şerefsizlik arttı. Ahlaksızlık arttı. Milletin A… koydum diyen müteahhitler arttı. Beton yığınları arttı…

İç oğlanlar arttı. Dalkavuklar arttı. Soytarılar arttı… Şamar oğlanı medya sayısı arttı…

Doğa katliamı arttı. Hayvanlara işkence ve tecavüzler arttı…

Dış, İç borç ve Cari açık arttı. Döviz kurları arttı. Hırsızlık arttı. Rüşvet arttı. Köşe dönücülük arttı…

Vergi kaçakçılığı yurt dışı kaynaklı olarak arttı. İşsizlik arttı. Yoksulluk arttı…

Saraylar arttı. Makam araçları ve uçak sayısı arttı. Lüks ve şatafat arttı.

Enflasyon arttı. Döviz kurları arttı. Faizler arttı. Enflasyon zammı alacağım diye sevinenler arttı…

Sokak eşkıyalığı arttı. Magandalık arttı…

Mesela, artmayanlar. Hat da gerileyenler!

Mesela Aydınlanma! Mesela yurttaşlık hakları. Mesela Adalet! Mesela hukuk düzeni. Mesela insan hakları. Mesela çocuk hakları. Mesela fırsat eşitliği. Mesela çağdaş yaşam. Mesela özgürlük. Mesela Demokrasi. Mesela çağdaş öğrenim ve eğitim hakları. Mesela çalışma hakları. Mesela liyakat…

Ve bir, sürü! ‘Mesela’!

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On