MERAL AKŞENER: “MİLLİ İRADE HAREKETE GEÇTİ, MESELE ARTIK BİZİM MESELEMİZ OLMAKTAN ÇIKTI”

4 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
302 defa okundu.
MERAL AKŞENER: “MİLLİ İRADE HAREKETE GEÇTİ, MESELE ARTIK BİZİM MESELEMİZ OLMAKTAN ÇIKTI”

KIRŞEHİR’DE KATILDIĞI MİTİNGDE 1 KASIM SEÇİM SONUÇLARINI DEĞERLENDİREN VE MHP’NİN SORUNUNUN KENDİ MESELELERİ OLMAKTAN ÇIKTIĞINI İFADE EDEN AKŞENER, "MİLLETİMİZİN SESİNİ DUYARAK, MİLLİ İRADEYİ YANIMIZA ALARAK, ŞARKIMIZ VAR YA ‘HAREKETE GEÇMEK LAZIM’ DİYE YOLA ÇIKTIK. MİLLİ İRADE HAREKETE GEÇTİ" DEDİ. (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA)

Kırşehir’de katıldığı mitingde 1 Kasım seçim sonuçlarını değerlendiren ve MHP’nin sorununun kendi meseleleri olmaktan çıktığını ifade eden Akşener, “Milletimizin sesini duyarak, milli iradeyi yanımıza alarak, şarkımız var ya ‘harekete geçmek lazım’ diye yola çıktık. Milli irade harekete geçti” dedi.
Akşener, mitingde yaptığı konuşmada, “1 Kasım seçim sonuçları biz Türk milliyetçilerinin hak etmediği bir sonuçtur. Gelin nerede hata yaptık konuşalım dediğimiz halde bize ‘hayır’ denildi. Bir yolculuğa çıktık bizim iç meselemiz zannettiğimiz kongre sürecimizin öncelikle Adalet ve Kalkınma Partisi’nin meselesi olduğu öğrendik” dedi.
Milli iradenin sesini duyarak harekete geçtiklerini anlatan Akşener, “Milletimizin sesini duyarak, milli iradeyi yanımıza alarak, şarkımız var ya ‘harekete geçmek lazım’ diye yola çıktık. Milli irade harekete geçti. Bizim meselemiz artık kendi meselemiz olmaktan çıktı. Milletimizin meselesi haline geldi. Milletimizin bu yürüyüşünü kararlı kıldı” diye konuştu.
MHP kurultayına yönelik söyledikleri sözün 10 dakikayı geçmediğini belirten Akşener şöyle konuştu:
“Kurultayımızı anlatarak çıktığımız bu yolculukta gittikçe artık kurultayımızla ilgili söylediğimiz sözler 10 dakikayı geçmez oldu. Bu bir Türkiye yürüyüşü haline geldi. Sözde Ermeni soykırımı yasası kabul edildi. Alman Parlamentosu’nu şiddetle kınayabiliriz. Almanların tarihlerinde ayıbını buradan öğrenebiliriz. Bugün Alman Parlamentosu’nda bu yasanın gündeme gelineceği bilinirken Başbakan nerede? Türkiye bu dünyada sahipsiz bırakılmıştır. Türkiye’nin ekonomisi iyi diyorlar çocuklarımız işsiz atanamıyorlar, torpili olanlar işe giriyorlar ama sizin çocuklarınız asgari ücretle işe giriyorlar. Üniversiteyi bitiren çocuklarınız atanamıyorlar. Kimisi rektörlükte kimisi özel kalemde 1 ay çalışıyor devletin en önemli kadrolarında maaşlara konuyorlar.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN