MEMUR-SEN’DEN KINAMA

9 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
339 defa okundu.
MEMUR-SEN’DEN KINAMA

DSCF6120

Memur-Sen Kırşehir Temsilciliği üyeleri bir araya gelerek teröre lanet okudu.

 

Hakkari Dağlıca ve Iğdır’da yaşanan terör olaylarının ardından Kırşehir Memur Sen tarafından basın açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamaya Memur Sen üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Memur Sen tarafından yapılan açıklamada; “Büyük Memur- Sen ailesi olarak, başta Dağlıca olmak üzere ülkemizin çeşitli şehirlerinde yaşanan ve milletimizi derinden sarsan eli kanlı terör örgütünün saldırılarını şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Şehitlerimize rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Terör, kan ve şiddetten beslenen bir insanlık suçudur. Bu insanlık suçunu ancak aklı, ruhu ve vicdanı iflas etmiş kişiler ve gruplar işleyebilir. Terörizmin ve teröristin hedefi ise insanlıktır, kardeşliğimizdir, milletimizdir, ortak geleceğimizdir, birlikte yaşama irademizdir. Ülkemize milletimize ve geleceğimize yönelen bu canice saldırılar ister PKK ister IŞİD isterse DHKP-C’den gelsin; terörü, teröre destek verenlere, terörün arkasındaki iç ve dış güçleri nefretle kınıyoruz. Bu alçak terör örgütlerine karşı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada birlikte mücadele vermeye devam edeceğimizin bilinmesini istiyoruz. 7 Haziran 2015 Milletvekili genel seçimleri sonrası oluşan siyasi belirsizliği, kirli emelleri ve alçakça planları için kullanan terör örgütleri, masum insanları hedef seçmiş ve katliamlara başlamıştır.

20 Temmuz 2015 günü Suruç’ta 32 gencimizin karanlık eller tarafından haince öldürülmesinin ardından PKK terör örgütünün asker ve polislerimize art arda yaptığı saldırılarla Türkiye yeniden terör sarmalının içine çekilmiştir.
Analar ağlamasın, ocaklar sönmesin ve kardeşlik hukuku gelişsin mottosuyla başlatılan milli, kardeşlik sürecinde yeni katliamlar yapmak, kan ve gözyaşı siyasetini devam ettirmek için planlar yapan PKK Terör örgütü haince saldırılarıyla milletimizin birliğine ve dirliğine tuzak kurmuş, toplumun birlikte yaşama umuduna kurşun sıkmıştır.

İçeriden ve dışarıdan beslenen terör örgütlerinin adları haince planları ve amaçları ne olursa olsun, 78 milyon hep birlikte geleceğe yürüyüşünü, yeniden büyük Türkiye’yi inşa yolculuğunu engelleyemeyecekler, gelecek umutlarımızı söndüremeyeceklerdir.
Bugün büyük Türkiye’nin önünü kesmek milletimizin moralini bozmak kardeşlik hukukunu bitirmek için saldırılar yapan terör örgütlerine, silah dahil lojistik destek veren yabancı güçlere, eli kanlı terör örgütlerinin reklamını yapan medya ve sivil toplum kuruluşlarına karşı birlik olma, ortak hareket etme ve kararlı mücadele verme günüdür. Gün, “bir insanın ölümü bütün insanlığın ölümüdür” anlayışına sahip olanların teröre karşı top yekün el ele, omuz omuza olma günüdür. Gün şehitlerimizi, gazilerimizi, ailelerini ve tüm terör mağdurlarını yalnız bırakmama günüdür. Gün, dünyada ve bölgemizde itibari yükselen, bu yolda emin adımlarla ilerleyen güçlü ve lider Türkiye’ye destek verme günüdür.
Çare Nedir?
Çare, teröre karşı tek vücut olmaktır. Özgürlük-güvenlik dengesini gözeterek şiddetle ve terörle mücadele etmektir. Çare terör örgütlerinin oyununa gelmeden demokratikleşme çalışmalarını sürdürmektir. Çare sıkıyönetim ve olağanüstü hal tuzağına düşmeden terörle etkin mücadeleyi yürütmektir.
Çare etnik fitneye karşı kardeşlik hukukunu zirveye taşımaktır. Çare, mezhep fitnesini de devreye sokmak isteyenlere karşı din kardeşliğini inanç birlikteliğini kuvvetlendirmektir. Çare, insanlık suçu işleyen terör örgütlerine karşı tüm insanlığı ortak mücadele de buluşturmaktır. Çare toplumda çaresizlik sendromu oluşturmak isteyenlere karşı umutları büyütmektir. Çare teröre karşı tüm sivil toplum kuruluşları olarak birlikte hareket etmektir.
Acının ülkesi, dili, dini ırkı yoktur. Ağıtlar hangi dilden yakılırsa yakılsın hepsi can acıtıcı ve yürek  yakıcıdır. Her gün gelen şehit haberleri ile ocaklara düşen ateş bütün yürekleri dağlamakta ve bıçak kemiğe dayanmaktadır. Milletimizin birliğine, dirliğine kasteden örgütleri ve onları destekleyenleri lanetliyoruz.”

 

 

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN