MAYIS AYINDA BAŞBAKAN VE CUMHURBAŞKANI GELİYOR!

18 Şubat 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
497 defa okundu.
MAYIS AYINDA BAŞBAKAN VE CUMHURBAŞKANI GELİYOR!

 

AHİLİK KUTLAMALARINDA BAŞBAKAN VE CUMHURBAŞKANI BİR KEZ DAHA KIRŞEHİRDELER!Cumhurbaşkanı Kırşehir'e geliyor!

 

Bu yıl 28.’si kutlanacak olan Ahilik Haftası hazırlık toplantısı yapıldı.

Dün Akşam yapılan toplantıda Ahilik Kutlamalarının Mayıs ayı içerisine alınmasına Vali Necati Şentürkün Alınması için kara alındı,bu karara görede seçim yasaklarına girmemek için mayıs ayının ilk haftası olacağı kararı beklenirken Kutlamalara Başbakan sayınAhmet Davutoglu ve Cumhur Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan nın da geleceği kesin gibi.40 Arena Gazetesine gelen Eletronik Postada Vali Necati Şentürk başkanlığında yapılan toplantıya Vali Yardımcımız Özkan Demirel, Belediye Başkan Yardımcısı Emre Şahinci, Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güray Erener, ilgili daire müdürleri, sivil tohlum kuruluşu başkanları, kutlama komitesi üyeleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Valimiz Sayın Necati Şentürk, bu yıl Ahilik Haftası kutlamalarının Mayıs ayına alınması yönünde Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca bir çalışma yürütüldüğünü söyledi.

Ahilik Haftasının Mayıs ayında kutlanacak olması halinde hazırlıklı olmak için bu toplantıyı yaptıklarını belirten Valimiz Sayın Necati Şentürk; “Ahilik, evrensel bir kavramdır. Ahilik, bir iktisadi görüş ve ahlaki düşünce sistemidir. Bu sebeple, bu sene yapılacak kutlamaların da görkemli geçmesi için çalışacağız. Ahilik Haftası’na en iyi şekilde hazırlanacağız. İlimiz ve Türk kültürü içerisinde önemli bir yere sahip olan Ahiliği yaşatmak ve ilimizin tanıtılmasında çok büyük bir payı olan kutlama etkinliklerinin en iyi bir şekilde gerçekleştirilmesi gayretinde olacağız. Kutlama Komitesi ile program ve bütçe taslağını hazırlayıp Bakanlığımıza göndereceğiz.” şeklinde konuştu.

 

Toplantı, Ahilik Haftası Kutlamalarında yapılacak olan etkinlikler hakkında fikir alış-verişinde bulunması ile sona erdi.

Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN