MATEMATİKÇİLER AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİNDE BULUŞTU

13 Temmuz 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
312 defa okundu.
MATEMATİKÇİLER AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİNDE BULUŞTU

smp8Dünyanın Önde Gelen 400’e Yakın Matematikçisi Ahi Evran Üniversitesinde Buluştu

Bilimsel çalışmalarına hız kesmeden devam eden ve uluslararasılaşmayı önemseyen Ahi Evran Üniversitesi, uluslararası sempozyuma ev sahipliği yaptı. Ahi Evran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda açılışı yapılan ve dört gün sürecek olan, 2. Uluslararası Analiz ve Uygulamaları ICAA-2016 Sempozyumuna 22 farklı ülkeden yaklaşık 400 katılımcı sözlü bildirileri ve poster sunumları ile katkıda bulundu.

Ahi Evran Üniversitesi ve kırşehir 40 Bin Mesajla Dünyaya Tanıtıldı

Ahi Evran Üniversitesi ve Kırşehir  adına olumlu katkılar sağlayacak olan ve dünyaya Ahi Evran Üniversitesi ile Kırşehir’i tanıtan, 2016-ICAA 2. Uluslararası Analiz ve Uygulamaları Sempozyumuna katılımcılar için üç kez olmak üzere 40 bin mesaj gönderildi. Dünyanın önde gelen matematikçilerinin bir araya geldiği sempozyum ile Hindistan’ın ardından Kırşehir bilimsel ve uluslararası organizasyona ev sahipliği yaptı.

“Üniversitelerin Asli Görevi Bilgi Üretmektir”

Sempozyumun açılışına Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, il müdürleri ile çok sayıda akademik personel katıldı.

Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Vatan Karakaya, bu yıl ikincisi düzenlenen 2016-ICAA 2. Uluslararası Analiz ve Uygulamaları Sempozyumuna Ahi Evran Üniversitesinin ev sahipliği yapmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Üniversitenin kuruluş sürecine ilişkin bilgiler aktaran Rektör Karakaya, Ahi Evran Üniversitesinin  20 bine yakın öğrencisi ve 700’ü aşkın akademik personeli ile genç ve dinamik bir üniversite olduğuna değindi. Kırşehir’in tarihinden ve yetiştirdiği bilim adamlarından bahseden Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kırşehir’in coğrafi konumu ile medeniyetlerin beşiği olan Anadolu’nun ortasında yer aldığını söyledi.

Tarih boyunca önde gelen kültürlerin Kırşehir’de yaşadığını anlatan Rektör Karakaya, birçok medeniyetle birlikte Kırşehir’in Tunç Çağına kadar uzanan tarihinden bahsetti. Prof. Dr. Vatan Karakaya konuşmasına, Ahiliğin doğduğu ve ilk astronomik çalışmaların yapıldığı; Ahi Evran-ı Veli, Yunus Emre, Ahmet Gülşehri, Süleyman Türkmani, Şeyh Edabali, Mesut Gülşehri gibi önemli isimlerin yetiştiği, tarihi bir şehir olan Kırşehir’de yer alan Ahi Evran Üniversitesinin öneminden bahsederek devam etti.

Üniversitenin akademik birimlerine de ilişkin bilgiler veren Rektör Karakaya, üniversitelerin asli görevinin bilgi üretmek olduğunu vurguladı. Bilgi üretme araçlarının ise konferanslar, sempozyumlar ve atölye çalışmaları olduğunu anlatan Prof. Dr. Vatan Karakaya, bu sempozyum sayesinde matematiğin inceliklerini tartışıp daha derin ve ileriye dönük çalışmalar için gerekli paylaşımlarda bulunabilme imkanına sahip olacaklarını sözlerine ekledi.

22 Ülkeden Bilim Adamları Ahi Evran Üniversitesinde Bildiri Sunacak

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On