“Masa saatiyle başlarsın, masa saatiyle bitirirsin”

24 Ocak 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
88 defa okundu.
“Masa saatiyle başlarsın, masa saatiyle bitirirsin”

Ahmet Meral, saatçilik mesleği ve sektör hakkında açıklamalarda bulundu. Vatandaşların saat alırken nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda Gazetemiz 40 Arena’ya  bilgiler verdi
Ahmet Meral, saatçiliğe çırak olarak başladığında masa saatiyle başladığını belirterek şu ifadelere yer verdi:  “ Dünyada tek bir meslek vardır ki, başladığınız noktaya geri dönersiniz. Masa saatiyle başlarsın, masa saatiyle bitirirsin. Çırakken acemi olunduğundan dolayı saat yapmaya masa saatiyle başlanır. Yaşlanınca da gözlerinizde problemler çıkmaya ve elleriniz titremeye başladığından sadece masa saati yapabilirsiniz. Usta olsan bile yaşlanınca koşullar, seni küçük ince detaylı işler yapmaya imkan vermez.” sözlerine yer verdi.

“Saat tamir etmenin işçiliği fazladır”
Meral, müşterilerin mekanik saat döneminde daha bilinçli olduklarını kaydetti. Saat tamirinin işçiliğinin fazla olduğunu dile getiren ve günümüzdeki insanların saat konusunda bilinçli olmadığını vurgulayan Meral,  “Saat yapmanın ve saat tamir etmenin işçiliği fazladır. Vatandaşlar mekanik saat döneminde daha bilinçlilerdi. Şimdiki dönemde saat konusunda bilinç yok. Eski zamanlarda saat kıymetliydi ve kullanan kişide saatin nasıl tamir edildiğini biliyordu. Şimdiki insanlar için markalı saatler daha önemlidir. Günümüzde müşteriler saat tamiri konusunda bilgi sahibi değiller.” diye söyledi.
Piyasa koşulları düzeldiği zaman ve insanlar psikolojik olarak rahatladıkları dönemde saat sektörünün canlandığını dile getiren Meral, “Piyasa koşulları düzeldiği zaman saat sektörü canlanır. İnsanlar psikolojik olarak rahatladıklarında saat sektörü de canlanıyor. Ayrıca dolar arttığı zaman ürünlerimiz ithal olduğundan dolayı saat sektörü durma noktasına gelebiliyor. Döviz durumuna bağlı olduğundan dolayı saat fiyatları yükselmektedir. Ama bütçeye uygun saatlerim de vardır.” diye söyledi.


“Saat sektöründe çırak yetişmiyor”
Ahmet Meral, saat sektöründe çırak yetişmediğini dile getirdi. Saat işini öğrenmek isteyen kişilerde sabırda kalmadığını söyleyen Meral, “Saat sektöründe çırak yetişmemektedir. Bu dönem içerisinde birkaç tane çırak yetiştirdim. İnsanlarda saat tamirini ya da yapılışını öğrenmek için sabır kalmadı. Artı benim bu dönemde çırak için verebilecek bir bütçem yok. Hepsi birbirine bağlı durumlardır.” diye konuştu.

Haber Merkezi

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On